פיגוע בשער שכם: כך זה קרה

הערב, בסביבות השעה 19:45 הגיע מחבל (19, פלסטיני שוהה בלתי חוקי תושב איו"ש) כשהוא חמוש בשתי סכינים, בסמוך לעמדת המשטרה שליד שער שכם בירושלים. המחבל עורר ...

פיגוע בשער שכם: כך זה קרה

הערב, בסביבות השעה 19:45 הגיע מחבל (19, פלסטיני שוהה בלתי חוקי תושב איו"ש) כשהוא חמוש בשתי סכינים, בסמוך לעמדת המשטרה שליד שער שכם בירושלים.

המחבל עורר את חשדם של השוטרים שהיו במקום והוא עוכב לבדיקה. בשלב זה הסתער המחבל לעבר שוטרי מג״ב עם הסכינים, ובמהלך עימות עם אחד הלוחמים, הצליח המחבל לדקור את הלוחם בצווארו. בתוך שניות בודדות הלוחמים בעמדה ביצעו ירי לעבר המחבל וניטרלו אותו. שוטר מג"ב שנדקר בפיגוע, פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים במצב בינוני. המחבל שנוטרל, פונה לקבלת טיפול רפואי במצב אנוש (עפ"י גורמי רפואה).

כוחות משטרה גדולים בפיקודו של סגן מפקד מחוז ירושלים תנ"צ דניאל לוי הוזעקו למקום והחלו בסריקות נרחבות לשלילת מעורבים נוספים. במקביל שוטרי הזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים החלו באיסוף ממצאים בזירה.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, הגיע לזירת הפיגוע שם קיים הערכת מצב מיוחדת עם סממ"ז ירושלים וסגל הפיקוד של מחוז ירושלים. השוטרים פעלו באומץ לב תוך חתירה למגע מול אדם שעורר את חשדם ובכך למעשה מנעו פגיעה באזרחים חפים מפשע. חקירת הפיגוע הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

זירת הפיגוע בשער שכםזירת הפיגוע בשער שכם
זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו"
חטיבה משימתית תוקם נגד כניסת שב"חים במרחב התפר
סוכלה הברחה גדולה של תחמושת מישראל לרשות הפלסטינית
פרצו מעבר וניסו לדרוס את שוטרים: נעצרו 4 חשודים
התרעת שווא: אזעקה נשמעה בצפון
נס: מחבל חדר לישוב - אין נפגעים
ההסתננויות של שב"חים הולכות וגוברות, הענישה דווקא מצטמצמת
גדר ללא הפרדה: השלמת הבנייה אינה נראית באופק
מטר מהחייל: מחבל ניסה לדקור חייל ונוטרל
אבו מאזן התקשר לאחיו של המחבל מג'נין והביע תנחומים