נפלה ליד רכבה והפכה לנכה. למרות שהמנוע לא פעל - תפוצה משמעותית

תושבת אזור נתניה, סיימה בשעת ערב מאוחרת יום עבודה ארוך ומתיש. בבואה להיכנס למכוניתה, היא מעדה. רגלה השמאלית התעקמה, והיא נפלה על הקרקע תוך שהיא מתפתלת מ...

נפלה ליד רכבה והפכה לנכה. למרות שהמנוע לא פעל - תפוצה משמעותית נכה, אילוסטרציה

תושבת אזור נתניה, סיימה בשעת ערב מאוחרת יום עבודה ארוך ומתיש. בבואה להיכנס למכוניתה, היא מעדה. רגלה השמאלית התעקמה, והיא נפלה על הקרקע תוך שהיא מתפתלת מכאבים עזים.

חרף הכאב, החליטה האישה לנסוע לביתה, אך למחרת, לאחר שרגלה התנפחה, ומשום שהכאבים הלכו וגברו, היא התפנתה, בסיוע אמה, למוקד של קופת החולים 'מכבי'. בקופת החולים אובחנו אצלה שבר וקרע במיניסקוס. לאחר התאונה היא שהתה בחופשת מחלה ארוכה.

האישה פנתה אל עו"ד גיל קראוס, אשר הגיש בשמה שתי תביעות. האחת – למוסד לביטוח לאומי (המל"ל), כדי שיכיר בה כנפגעת עבודה, והשנייה – לחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה, בבקשה לפיצויים עקב תאונת דרכים.

בתביעה למל"ל טען עו"ד קראוס, כי מדובר בתאונת עבודה, משום שזו קרתה בדרכה של המבוטחת מהעבודה לביתה. המל"ל קיבל את התביעה, וועדה רפואית מטעמו קבעה לאישה 100 אחוזי נכות זמנית למספר חודשים, וכן נכות צמיתה בשיעור 30 אחוזים, המזכים אותה בגמלה חודשית בסך של אלפי שקלים.

לדברי עו"ד קראוס, נסיעה מהבית לעבודה ומהעבודה הביתה נחשבות נסיעות עבודה, ועל כן תאונות דרכים בדרך הישירה מהבית לעבודה או ממנה נחשבות כתאונות עבודה לכל דבר ועניין. לדבריו, גם פגיעה בנהג או בנוסעים, במהלך העלייה לרכב או בירידה ממנו, עשויה להיחשב על פי חוק כתאונת דרכים לכל דבר ועניין, במידה ותנופת העלייה או הירידה היא שגרמה לתאונה. על כן מנוע הרכב לא חייב להיות מותנע, כמו במקרה זה.

לדבריו, מסיבה זו, חברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה, קיבלה את תביעת האישה והכירה באירוע כתאונת דרכים. במסגרת המשא ומתן מול חברת הביטוח הוסכם בין הצדדים כי החברה תפצה את האישה ב-100 אלף שקלים נוספים, מעבר לתגמולים שלהן תזכה מהמל"ל.

בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק