סחבת בהקמת הקואליציה: אלו הפרטים שמעכבים את נתניהו מלהקים ממשלה

המשא ומתן מתקיים בעצלתיים, הפקק סביב תיק האוצר עדיין תקוע וגם ויכוח אחד מרכזי על כתיבת הסכמים קואליציוניים כתובים • נתניהו דוחק בדרעי לדרוש את האוצר

סחבת בהקמת הקואליציה: אלו הפרטים שמעכבים את נתניהו מלהקים ממשלה ראש הממשלה לשעבר ולהבא, בנימין נתניהו

את הממשלה הקרובה היה ניתן להרכיב בתוך ימים ספורים אבל כדרכו של הליכוד באירועי משא ומתן - כל מה שאפשר לסבך - מסבכים, היום יתכנסו שוב צוותי המו"מ של המפלגות להמשך הדיונים כשברקע יש לא מעט מחלוקות ואתגרים. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

המשא ומתן מתקיים בעצלתיים, ממשלה לא תושבע השבוע, הפקק סביב תיק האוצר עדיין תקוע וגם ויכוח אחד מרכזי על כתיבת הסכמים קואליציוניים כתובים.

סמוטריץ' דורש כידוע את תיק האוצר או הביטחון, אחת ההנחות במשא ומתן שנתניהו דוחק בדרעי לדרוש את האוצר כדי להוריד את סמוטריץ' מהתיק, ולנסות למנוע מסמוטריץ' גם את תיק הביטחון בטענה של לגיטימציה ציבורית שלא לתת אותו לסמוטריץ' ובכך לדחוק את סמוטריץ' לתיקים הנחשבים בינוניים כמו משפטים, תחבורה, חינוך וכד'.

עוד הנחה שעולה היא כי נתניהו ינסה לסגור את כל הקצוות עם יהדות התורה ש"ס ובן גביר ואז להפעיל לחץ על סמוטריץ' ולטעון כי הוא זה שמעכב את הקמת הממשלה ובכך לגרום לו לרדת מדרישתו לתיק הביטחון אלא שסמוטריץ' לא מתכוון לוותר על אחד משני התיקים הגדולים.

נקודה נוספת משמעותית במחלקות היא סביב ניסוח הסכמים קואליציוניים, בליכוד מבקשים לחלק תפקידים לכתוב מסמך עקרונות "רזה" ולהשביע ממשלה, חלק מהשותפות דורשות הסכמים קואליציוניים מפורטים יותר.

בינתיים התחושה של המפלגות השותפות היא של מריחת זמן, הטענה היא כי לא מדובר בעיכוב מכוון אלא בשל העובדה שרק יריב לוין מנהל את המו"מ וקשה לנהל אותו ביחד שאר השותפות.

היום יתכנסו שוב צוותי המו"מ של המפלגות להמשך הדיונים. בציונות הדתית ימשיכו לדרוש את האוצר או הביטחון וגם את תיק החינוך והדתות אותו רוצה גם ש"ס.

בצד של בן גביר ממשיכות להתנהל פגישות ישירות מול נתניהו בעיקר סביב שאלת סמכויותיו של בן גביר במשרד לביטחון פנים. בן גביר רוצה סמכויות בניהול המשטרה, תקציבים ועוד. בן גביר מבקש גם את תיק ירושלים אותו מבקשים גם ביהדות התורה.

'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"