"כך תבנו את בית המקדש השלישי": המסר של הרב הראשי לקראת תשעה באב

"רוצים לבנות את בית המקדש? יש לכם דרך אחת": לנאום המפתיע והמרגש הזה אין עיתוי מתאים יותר מאשר ימי בין המצרים - ערב תשעה באב. זה קרה אמש, הרב הראשי לישרא...

"כך תבנו את בית המקדש השלישי": המסר של הרב הראשי לקראת תשעה באב הרב הראשי עם מנכ''ל רפואה ושמחה

"רוצים לבנות את בית המקדש? יש לכם דרך אחת": לנאום המפתיע והמרגש הזה אין עיתוי מתאים יותר מאשר ימי בין המצרים - ערב תשעה באב. זה קרה אמש, הרב הראשי לישראל רבי דוד לאו ביקש להעביר מסר מיוחד לכל העושים משהו למען מישהו, ובכך ללמד זכות על ילדיו של הקב"ה בימים לא פשוטים אלו, בהם כולנו מבכים על חורבן בית המקדש ומייחלים לבנייתו בב"א.

הרב הראשי בחר לעשות זאת דרך רבבות המתנדבים של "רפואה ושמחה" העושים חסד ופועלים ללא לאות עבור השני בכל נקודה על פני הגלובוס כולו וזימן ללשכתו את מנכ"ל הארגון ר' מאיר קווין. הרב התעניין באריכות על פעילות החסד הענפה המתנהלת באמצעות מוקד ה'אונליין' החולש על למעלה מאלף! קבוצות וואטספ בכל נקודה בישראל וכמעט בכל ריכוז יהודי בעולם והודה לו על יצירת סטארטאפ החסד הגדול בכל הזמנים.

רגע לפני סיום הפגישה, כשהוא מתפעל כולו מהעשייה האינסופית של אלפי המתנדבים בראשותו, על הפיכתם את הגלובוס לכפר גלובלי קטן בו עוזרים ומסייעים בכל רגע נתון לכל אחד הזקוק לעזרה אונליין בכל עניין שהוא, ביקש הגר"ד לאו להעביר להם מסר מרגש ברוח הימים האלו.

בין דבריו הנרגשים למתנדבים מסביר הרב הראשי בטוב טעם כי "הדרך הטובה ביותר להראות לאבא שבשמים את אהבתנו אליו, היא להראות לו שכולנו בני אב אחד, באמצעות דאגה ואכפתיות לילדים שלו, ושכולנו מכבדים זה את זה ומעניקים "רפואה ושמחה" זה לזה.

הרב הראשי עם מנכ''ל רפואה ושמחה

הרב הראשי במסר לעם ישראל

null

פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ
בני ברק: תקציב התברואה והניקיון קוצץ והועבר לתקציב החגיגות
ראש העיר ירושלים משה ליאון הפתיע: "נתקצב ציוד עבור תלמודי התורה"
ברית מילה נערכה בדרך ליישוב חומש
שלושה גנבי קורקינט ואופניים נעצרו בבני ברק