סגן שר הבריאות: נחליט אם לדחות את הבחירות

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש אמר כי שבוע-שבועיים לפני הבחירות ייגבשו החלטה אם לדחות את הבחירות וזאת בשל מצב התחלואה • ה-'שפכטל' לא אחר לבוא • כל הפרטים

סגן שר הבריאות: נחליט אם לדחות את הבחירות יואב קיש

בראיון ל-103FM דיבר סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש על דחיית בחירות אפשרית: "אם תהיה תחלואה גבוהה ומספרים גבוהים ערב הבחירות, אני לא יודע איך נקיים את הבחירות"


בחשבון הטוויטר הסביר סגן שר הבריאות כי "‏מגיפה משתוללת זה כמו מלחמה. הסיכון בהדבקות יכול לעלות בחיי אדם". לדבריו "ההחלטה תהיה בידי ועדת הבחירות המרכזית שיכולה להמליץ לכנסת היוצאת ברוב של 80 חכים ומעלה בחקיקה ניתן לדחות את תאריך הבחירות. כך היה במלחמת יום כיפור".


בעקבות דבריו התעוררה סערת גינויים.


בין היתר הגיב יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ: ״ביבי דחה את המשפט ועכשיו מנסה לדחות את הבחירות בגלל שמספרי התחלואה לא מסתדרים לו לפי הקמפיין. הוא יעשה הכל על מנת למלט את עצמו מאימת הדין. מרצ תלחם מלחמת חורמה נגד הניסיון לגנוב את הדמוקרטיה בחסות המשבר הבריאותי״


יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן התייחס גם הוא לדבריו של סגן השר יואב קיש, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "ביבי רוצה לדחות את הבחירות ולהפוך את ישראל לדיקטטורה. אז הנה הסבר קצר על תופעת הדחיינות - היא מקושרת לדיכאון, הפרעת קשב וריכוז ובעיקר לחרדה חברתית".


"ביבי שחרר, אתה לא כשיר יותר" קבע ליברמן.


ח״כ יועז הנדל כתב בתגובה: "נתניהו הוביל לבחירות למרות המשבר העצום שבו אנו נמצאים. למרות החולים, המתים, המובטלים". לדברי הנדל מדובר ב-"‏מחדל מנהיגותי". הנדל טרח לציין כי הוא ‏לא יסכים לדחיית הבחירות - "‏נחליף אותו ב23/3 ונתקן."


יו"ר תל"ם ח"כ בוגי יעלון הגיב בציניות אופיינית: "מי צריך בחירות בכלל? מי צריך דמוקרטיה? הכי טוב כאוס מתמשך ודיקטטורה בהמשך".


חבר הכנסת אופיר כץ הגיב לבוגי בנימה של הקנטה: "האמת ששקלנו לדחות לא בגלל הקורונה אלא בגלל הנסיקה שלך בסקרים".


ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד - תל"ם) תקפה בצורה יוצאת דופן, קראה למהלך "ביזיון" והאשימה: "בחסות הקורונה והנסיון של הנאשם לברוח ממשפט בליכוד הופכים את החוק הישראלי לפלסטלינה. לא טוב שיראו עכשיו את ראש הממשלה על ספסל הנאשמים? אז נסגור את המדינה. אי אפשר להביא 40 מנדטים כשהמציאות עוד מצביעה על הכשלים בניהול המשבר? אז נדחה את מועד הבחירות".


יו"ר מפלגת ותיקי ישראל, דני יתום הגיב בעקבות הצהרת סגן שר הבריאות: "אנו דוחים על הסף את ההצעה לדחות את מועד הבחירות לכנסת ה24 על רקע רמת התחלואה הגואה. אמירתו של קיש הינה פופוליסטית על מנת להראות שמבחינת הליכוד בריאות הציבור קודמת לכל". לדברי יתום "המשך מיימדי התחלואה הקשים ימשכו כל עוד נתניהו בשלטון. ואם שואפי חיים אנחנו, אסור לדחות את הבחירות"

סקר מנדטים: לאף אחד אין ממשלה
בנט: "לפיד גרם לקיטוב איום ונורא בחברה"
ח''כ אבוטבול על סמוטריץ': מפריע לו שהחרדים בקואליציה
בנט: "שיפסיקו כבר למדוד את גודל הכיפה שלי"
האם בבצ'יק הוא זה שמנהל באמת את המשרד של ליצמן?
גפני: "הרפורמים זו האגודה היחידה בעולם שכל גוי יכול להצטרף אליהם"
ח"כ אזולאי ביקר במדרשייה של הרב יגאל כהן
ח''כ יעקב אשר: התקשורת צבועה • צפו
בוסו תוקף במליאה את בג"ץ: הרגולטור היחיד להלכה זו הרבנות
דרעי: התכנית שאושרה נותנת מענה לצורך בשמירה על הכנרת