האוזר צרח על נציג האוצר: יגרום לנו לסגת מרמת הגולן • צפו

"הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות" - כך אמר ח"כ צבי האוזר לנציג האוצר על האפשרות לקריסה כלכלית בקצרין • ח"כ ינון אזולאי: "אסור לנו לאבד את הצפון"

האוזר צרח על נציג האוצר: יגרום לנו לסגת מרמת הגולן • צפו

בדיון שיזם הבוקר ח"כ ינון אזולאי (ד) בוועדת הכספים בנושא סכנת קריסה כלכלית ליישוב קצרין, בעקבות גרעון תקציבי של כ- 10 מיליון ₪ הצפוי בשנת 2021 אשר נובע ברובו המוחלט מסיום מענקי משרדי הממשלה ומצמיחה חדה של גידול דמוגרפי חברתי בשיעור של 34% משנת 2013 וגידול בהוצאות בהתאם, אמר ח"כ צבי האוזר לנציג האוצר על האפשרות לקריסה כלכלית בקצרין כי "הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות" וכי הוא לא מסתכל על האינטרסים הלאומיים, "יוביל אותנו לתביעות בינלאומיות לסגת מרמת הגולן"

ח"כ ינון אזולאי אמר על קצרין: "אחד המקומות היפים בארץ, בירת-הגולן קצרין נמצאת רגע לפני קריסה כלכלית וזה בנוסף לאתגרים הביטחוניים שהם מתמודדים איתם בשנים האחרונות באופן יום יומי".

"במשמרת שלנו לא ניתן להפקיר את קצרין ואת רמת הגולן, אחריותנו המשותפת לפיתוח חבל הגולן מחייבת אותנו לעשות כל שניתן כדי להביא לפתרון המיוחל עבור הפריפריה בצפון הרחוק. אי נתינת סיוע כלכלי, מענקים והלוואות מעמיד את המועצה בפני קריסה כלכלית ואת זה עלינו למנוע.

בסיום דבריו הוסיף אזולאי: "אני קורא לממשלה לתקצב באופן מידי את היישוב קצרין, הן מצד שיקולים לאומיים והן שיקולים אסטרטגיים, והכל על מנת שלא נחזור לפה שוב ונדון בקריסתו של היישוב קצרין".

"תקוותי שבסיוע משרדי האוצר והפנים נוביל באופן מזורז מתווה לסיוע מיידי לשנת 2021 שיביא לצמיחה כלכלית ליישוב קצרין בפרט ולרמת הגולן בכלל, על מנת שההתיישבות ברמת הגולן תלך ותתפתח".

"אני רוצה להודות ליו"ר הוועדה ח"כ הרב גפני שנענה לבקשתי לקיום הדיון בנושא ולראש המועצה מר דימי אפרצב שהגיע לדיון היום על אף כל הקשיים ממשיך לעשות עבודת קודש".

האוזר לנציג האוצר על קצרין: "יוביל אותנו לתביעות בינלאומיות לסגת מרמת הגולן"

ערוץ כנסת

סוכם: תוספות לתחומי הדיור הציבורי וההתחדשות העירונית
הוארכה הזכאות למענקים למובטלים שחזרו לשוק העבודה
לא מספיק מיסים: הכירו את מס הפחמן
432 מיליארד: אושר תקציב המדינה
"גזרות ומיסים הולכים להעלות את יוקר המחיה של כולנו בצורה דרסטית"
"מגמתי ומנסה לכוון למסקנה הרצויה מראש"
לראשונה: הנחה בארונה לעסקים שנפתחו לאחר פרוץ משבר הקורונה
שוב זה קורה: מחיר הדלק עולה
התפוצצה פגישת המו"מ על הרפורמה בחקלאות
למרות ההבטחות: תקציב המדינה ללא כל בשורה לעצמאים