שלוחות חב"ד התכנסו בקאזאן שברוסיה

כינוס מיוחד לעשרות נשות רבני הערים והשולחים במסגרת ימי חיזוק והתייעלות

שלוחות חב"ד התכנסו בקאזאן שברוסיה רבה של קאזאן הגה״ח ר׳ יצחק גורליק

ייחודיותם של השלוחים והרבנים בערי השדה שברוסיה, היא בכך שהם מהווים משפחה חסידית יחידה בעירם, ובשל כך עומדים לפניהם אתגרים רבים ודרכם רצופה התמודדויות מסוג שונה מאלו שבערים הגדולות ברוסיה, כמו מוסקבה הבירה או פטרבורג.

לשם כך נערך בשבוע שחלף כינוס מיוחד לנשות השלוחות, שהתאספו יחד בעיר קאזאן, בירת הרפובליקה המוסלמית'טטאריסטן' שברוסיה, באירוח משפחת רב העיר השליח הרב יצחק גורליק ורעייתו הרבנית מרת חנה.

הכינוס נערך בעידודו ובברכתו של רבה הראשי של רוסיה רבי בערל לאזאר, בכדי לתת הזדמנות למשתתפות ללמוד זו מזו, להתמקצע בעבודת השליחות ולחוות יחד ימים מרומים לנפש, מתוך תפילות, שיעורים והתוועדויות.

הערב הראשון לכינוס נפתח בדבריו המרגשים של ראש עיריית קאזאן, שהעלה על נס את חשיבות הרבניות בשגשוג החיים היהודיים, תוך כדי שהוא משלב מילים ומושגים בלשון הקודש ובאידיש. בהמשך הוצגו למשתתפות חיי השליחות בעיר קאזאן, על מגוון הפעילות לכל שכבות החיים היהודים בעיר ומחוצה לה, מה שגרם למשתתפות ללמוד ולהשליך לחיי השליחות בערים האחרות, וגם לתמוך ולעודד את משפחת השליח שבעבורם ובעבור הנשים היהודיות בקאזאן, היה זה ביקור של חיזוק של שותפות בשליחות הקדושה למען אלפי יהודי רוסיה.

במהלך ימי הכינוס, נערכה תוכנית עמוסה בסדנאות ושיעורים במקביל לעשרות השליחות המשתתפות, התקיימה תוכנית מיוחדת לעשרות הבנות הצעירות שהגיעו יחד עם אימותיהן, כאשר את התוכנית הפעילו בנות השלוחים בעצמן. בארבעת ימי הכינוס, התמלאו השליחות בכוחות מחודשים ורעננים, ושבו בשמחה והתרוממות הרוח כל אחת למקומה במטרה להמשיך את השליחות הקדושה בתנופה עזה ובמרץ מחודש.

בית הכנסת חב״ד במרכז העיר קאזאןבית הכנסת במרכז העיר קאזאן
מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
5 הרוגים ועשרות פצועים באירוע דריסה בוויסקונסין
הדוב הלבן: קטעים משעשים מהיצור הענק • צפו
שניים במכה: אוסטריה הודיעה על סגר מלא וכפיית חיסונים
בריטניה תכריז על חמאס כארגון טרור
רוסיה: התגלו שרידי בית כנסת בחצי האי-קרים
ניסיון חיסול הישראלי בקולומביה: "המתכננים - אנשי כוח קודס"
בעקבות ההסלמה: משרד החוץ מזהיר מפני נסיעה לאתיופיה
צפו: כך השתלטו האיראנים על המיכלית מול האמרקאים
מעולם לא נראה מתחת למים: יצור מוזר בקרקעית הים