וועידת האו"ם לשינוי אקלים: בנט נפגש עם ראש ממשלת אוסטרליה

השניים דנו באיום האיראני, כאשר בנט ביקש מראש ממשלת אוסטרליה להגדיר את ארגון חיזבאללה באופן רשמי כארגון טרור

וועידת האו"ם לשינוי אקלים: בנט נפגש עם ראש ממשלת אוסטרליה בנט עם ראש ממשלת אוסטרליה

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נפגש היום (ב'), עם ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, בשולי ועידת האו"ם לשינוי אקלים שמתקיימת בגלאזגו, סקוטלנד.

ראש הממשלה אמר בפתח הפגישה: "אני שמח מאוד לראותך. אנחנו רואים בך כידיד ותומך גדול, ורואים באוסטרליה חברה גדולה. אני מצפה לחזק את היחסים בינינו, וכפי שאמרת, באוסטרליה יש קהילה יהודית חיה ותוססת".

עוד אמר: "התחייבנו ליעד של 0 פליטת גזי חממה עד שנת 2050. זה לא צריך להיות נושא פוליטי, זה לא עניין של שמאל וימין. מדובר על העתיד שלנו. התרומה הייחודית שלנו אינה טביעת הרגל הפחמנית, מכיוון שאנו מדינה די קטנה. זה עניין של רתימת האנרגיה של "אומת הסטארט-אפ" לשמירה על כדור הארץ. אני מצפה לדון איתך על כל הנושאים הללו".

ראש הממשלה בנט הודה לראש הממשלה מוריסון על תמיכתה ארוכת השנים של אוסטרליה בישראל בזירה הבינלאומית. כמו כן, דנו השניים בדרכים להידוק ושדרוג היחסים בין המדינות, בדגש על חדשנות אקלימית.

בנוסף, שני המנהיגים דנו בהרחבה באיום הגרעין האיראני. רה"מ ביקש מראש ממשלת אוסטרליה לפעול לגינוי נחרץ של איראן במסגרת מפגש מועצת הנגידים הקרוב של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), שצפוי להתקיים בהמשך החודש.

עוד ביקש ראש הממשלה כי אוסטרליה תגדיר את חיזבאללה, על כל אגפיו, כארגון טרור באופן רשמי, נושא שעומד על הפרק כעת באוסטרליה.

רה"מ בנט הזמין את ראש הממשלה מוריסון ואת רעייתו לביקור רשמי בישראל. בפגישה השתתפו השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל, ד"ר איל חולתא, והיועצת המדינית שמרית מאיר.

"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן