הרב הראשי לישראל במכתב מרגש לבני משפחת שרה חלימי הי"ד מצרפת

הרב דוד לאו יוצא במכתב מחזק לבני משפחת שרה חלימי הי"ד מצרפת: "כל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר על רחמנים, שרה הי"ד נרצחה פעמיים"

הרב הראשי לישראל במכתב מרגש לבני משפחת שרה חלימי הי"ד מצרפת הרב  דוד לאו

בעקבות החלטת בית המשפט בצרפת שלא להעמיד לדין את רוצח הקדושה שרה חלימי הי"ד, שיגר הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו מכתב תנחומים מיוחד לבני משפחתה.

בפתח מכתבו כותב הרב הראשי, "כמו רבים נזדעזעתי לשמוע על החלטת בית המשפט הגבוה בצרפת לא להעמיד לדין את הרוצח השפל של הקדושה שרה הי"ד. כבר אמר החכם מכל אדם (קהלת ג טז-יז) "ועוד ראיתי תחת השמש, מקום המשפט שמה הרשע, ומקום הצדק שמה הרשע".

"חוק חייב להיות בלתי משוחד וכולל, מי שמכניס את השקפותיו ודעותיו בהבנת החוק ומשתמש בהם להביע אותם חוטא לאמת והופך את המשפט - למשפח ואת מקום הצדק למקום הרשע".

עוד כותב הרב הראשי במכתבו: "תורתנו - תורת חיים, וחז"ל ידעו לראות את השלכות למצבים אלו באמרם "כל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר על רחמנים". שופט אמיתי חייב להפגין תקיפות כלפי הרשע מתוך רחמים על הקרבן".

"כי דורש דמים אותם זכר לא שכח צעקת ענוים". אני משוכנע שיושב במרומים רואה את העוול המשווע, והוא ישלח תנחומיו מן השמים לכאב הכפול שחוויתם, פעמיים נרצחה שרה הי"ד פעם ע"י הפושע ופעם שניה ע"י מי שזיכה אותו על פשעיו.

בני משפחתה של שרה קיבלו את מכתבו של הרב הראשי בהתרגשות רבה וציינו כי הם בטוחים כי מכתבו של הרב הראשי לישראל יסייע בהמשך המאבק למשפט צדק ולחקר האמת עבור שרה הי"ד.

תיעוד: מסיבת חומש סעודה בת"ת כלל חסידי אשדוד
שבוע לאחר שנפטר: היום יובא השוחט ר׳ אברהם לפקוביץ ז״ל לקבורה בארץ
תיעוד: ב"באר חיים" אלעד חגגו את שמחת התנאים
"שגיאה קשה וחוטאת למטרה": ח"כ יעקב אשר במכתב נוקב לשר הביטחון
גלריה: שמחת החתונה בבית ווערדאן - מישקולץ - מאטערסדארף
הבוגר הגיע למדרשה החסידית בביתר כדי לערוך סיום הש"ס
"עושים עבודת קודש": ראש עיריית בני ברק נפגש עם ראשי זק"א בלשכתו
האלמנה הצעירה מאסון מירון חיזקה אלפי נשים חרדיות
בסאסוב חילקו תעודות לתלמידי הישיבה ומתנות לתומכים
ראש המכון למצוות התלויות בארץ השיא את בנו • גלריה‎