"שערוריה": בימין זועמים על המתווה שיאפשר ביקור אסירים ביטחוניים

סמוטריץ': "במקום להחמיר את תנאיהם ולייצר הרתעה - דואגים לביקורים שלהם" • תגובה מפתיעה לפרשה הגיעה מכיוונו של ח"כ גולן: "נודף מזה ריח פוליטי חריף"

"שערוריה": בימין זועמים על המתווה שיאפשר ביקור אסירים ביטחוניים כלא גלבוע בו מחוזקים אסירים ביטחוניים

"החלטה אומללה - מזיקים למדינת ישראל": בימין הגיבו היום (שני) בחריפות למתווה החדש של השר עמר בר-לב ויו"ר הכנסת מיקי לוי, לפיו חברי כנסת יוכלו לבקר אסירים ביטחוניים בכלא. כך התפרסם בישראל היום.

"ממשלת האחים המוסלמים נותנת רוח גבית לטרור", אמר ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) והוסיף: "אנחנו ביטלנו מזמן את ביקורי חלאות האדם האלו, שצריכים להירקב בצינוק - והם מאפשרים לבקר אותם, לדאוג להם ולהנעים את שהותם בקייטנה. במקום להוקיע ולעמוד בנחישות מול תומכי הטרור, הם ממשיכים להתרפס בפניהם ולסכן את ישראל".

ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד) מסר: "חולשה מסוכנת! אסור לקבל מתווה שנותן לגיטימציה למחבלים. כולנו זוכרים את פרשת הברחת הטלפונים של ח"כ לשעבר גאטס, כביכול במסגרת 'ביקוריו' בבתי הכלא. זאת סכנה ואת המתווה הזה אסור לקבל!".

ח"כ יואב גלנט (הליכוד) צייץ: "מול הטרור צריך להילחם, לא להתרפס. מקומם של רוצחים ומחבלים הוא בבית הקברות או בבית הכלא. מציע לבר-לב ומיקי לוי להקדיש מאמצים בסיוע למשפחות הנרצחים, ולא לרוצחים ותומכיהם".

יו"ר הליכוד העולמי, דני דנון, צייץ: "מי אמר שהממשלה הזאת לא עובדת? עובדת קשה. למען המחבלים".

גם ח"כ ניר אורבך (ימינה), מסר: "לא מבין מה ההיגיון לאפשר לח"כים לבקר אויבים שרוצים למחוק את מדינת ישראל. זה מתאים לצירים בפרלמנט הפלשתיני. שם מקומם של אותם ח"כים".

יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', התייחס אף הוא לסוגיה ואמר: "ראו איזה פלא ממשלה שתלויה בתומכי טרור - דואגת לחזק את הטרוריסטים ואת תומכיהם. חברי הכנסת מהרשימה המשותפת ומרע"מ פעם אחר פעם מהללים 'שהידים' ומעניקים רוח גבית למחבלים בבתי הכלא הישראלי. מדובר באסירים ביטחוניים, חלקם הגדול עם דם על הידיים ובמקום להחמיר את תנאיהם ולייצר הרתעה עומר בר לב ומיקי לוי דואגים לביקורים שלהם ע"י הפטרון הפוליטי שלהם בכנסת ישראל".

לסיום כתב: "אזרחי ישראל - אלו פרפורי גסיסה של ממשלת שמאל עייפה שאיבדה כל אמונה בצדקת הדרך".

ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית), צייצה: "זה לא מתווה בר לב-מיקי לוי, זה מתווה טיבי-עבאס".

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית), הוסיפה: "אחרי שהבטיח לתפוס מחבלים שכבר חוסלו, כעת מבטיח לאפשר לח"כים תומכי טרור לבקר מחבלים בכלא.

כשאני ביקשתי לבקר בבית כלא במסגרת הצעת חוק הנוגעת לשיקום עצורים - בר לב לא אישר (בניגוד לחוק). כל המרחם על אכזרים, סופו שיתאכזר על רחמנים".

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, מסר: "מדובר בהחלטה פוליטית, בניסיון לקושש קולות מתומכי טרור. במקום להחמיר בתנאי הכליאה, הממשלה מאפשרת תנאי הכול כלול לרוצחים ועכשיו גם ביקורי חברים מרע"מ והרשימה המשותפת. בעזרת השם בממשלה הבאה נקדם נקדם חוק עונש מוות למחבלים ואת הביקורים הם יקבלו בבית הקברות ולא בבתי כלא".

עמיחי שיקלי הוסיף: "ההחלטה האומללה של בר-לב מחזקת את היו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה למתווה בר לב ומיקי לוי לאפשר לחכ"ים לבקר מחבלים בכלא: "בממשלה הבאה נקדם עונש מוות למחבלים כך שאת הביקורים יעשו בבתי הקברות": "מדובר בהחלטה פוליטית, בנסיון לקושש קולות מתומכי טרור. במקום להחמיר בתנאי הכליאה, הממשלה מאפשרת תנאי הכל כלול לרוצחים ועכשיו גם ביקורי חברים מרעמ והרשימה המשותפת. בעזרת השם בממשלה הבאה נקדם נקדם חוק עונש מוות למחבלים ואת הביקורים הם יקבלו בבית הקברות ולא בבתי כלא".עובדה כי מאז הקמת המדינה לא היה לה שר ביטחון פנים כל כך רופס וכושל. שר מנותק באופן מבהיל שמבטא לא רק חוסר כשירות תפקודית מינימלית, אלא גם אובדן עמוק של אמונה בצדקת דרכה של הציונות בואך תמיכה של ממש בתנועה הלאומית הפלשתינית".

תגובה מפתיעה הגיעה מכיוונו של ח"כ יאיר גולן (מרצ). במסגרת אירוח בבאולפן "ישראל היום", התייחס אף הוא לסוגיה, ואמר: "לא מת על זה, נודף מזה ריח פוליטי חריף, זה מסוג הדברים שכל מקרה לגופו".

גם ראש רשימת הבית היהודי, יוסי ברדוני, מסר: "מדובר בליקוי מאורות קשה מנשוא אותו עוברים השר לביטחון פנים ויו"ר הרשות המחוקקת. את הטרור יש לגדוע ולהילחם בו ללא משוא פנים. בית יהודי חזק בכנסת ובממשלה הבאה תפסיק את הטרלול הזה בו מדינת ישראל מוחזקת בשבי ידיהם של חמאס ורע"מ".

יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי