ח''כ אבוטבול: "ממשלה קשה ואכזרית המאיימת על עולם התורה"

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) בנאום פיליבסטר במליאת הכנסת: "אתמול בכה׳ בתמוז חל יום ההילולא של רבי מאיר הלוי רוטנברג מאפטא זצוק״ל בעל הספר ׳אור לשמיים׳ שהשאי...

ח''כ אבוטבול: "ממשלה קשה ואכזרית המאיימת על עולם התורה" אבוטבול ובנט

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) בנאום פיליבסטר במליאת הכנסת: "אתמול בכה׳ בתמוז חל יום ההילולא של רבי מאיר הלוי רוטנברג מאפטא זצוק״ל בעל הספר ׳אור לשמיים׳ שהשאיר לנו תפילה מיוחדת שמחזקת מאוד כל יהודי גם בזמנים הקשים ביותר, כמו בימים אלו עם ממשלה קשה ואכזרית המאיימת על עולם התורה והיהדות ומנסה לפגוע בלומדי התורה ושומריה, שבוודאי מעבר לזה שזה סגולה לפרנסה והצלחה בהתבוננות במילים ניתן לקבל חיזוק גדול לבל נפול חלילה ברוחנו.


"והנה מילות התפילה: "רִבּוֹן הָעוֹלָמִים, יָדַעְתִּי כִּי הִנְנִי בְּיָדְךָ לְבַד כַּחֹמֶר בְּיַד הַיּוֹצֵר. וְאִם גַּם אֶתְאַמֵּץ בְּעֵצוֹת וְתַחְבּוּלוֹת וְכָל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל יַעַמְדוּ לִימִינִי לְהוֹשִׁיעֵנִי וְלִתְמֹךְ נַפְשִׁי – מִבַּלְעֲדֵי עֻזְּךָ וְעֶזְרָתְךָ אֵין עֶזְרָה וישועה״.


"ללא ספק שעונג רב יותר יהיה לשמוע את המילים המחזקות הללו יחד עם הלחן המרגש והמפורסם של ידידי הרב אברהם פנחס ברייער הי״ו שכבר מפורסם בכל העולם כולו".


"אל לנו שומרי התורה, שוחרי המורשת והמסורת היהודית ליפול ברוחנו חלילה למרות האיומים הרבים מצד שרי הממשלה ובפרט מצר האוצר המניפים ידם על לומדי התורה. נזכור תמיד את דברי בעל חובת הלבבות פרק ג׳ ”אין ביד אחד מהברואים להועיל את נפשו ולא להזיקה ולא לזולתו כי אם ברשות הבורא יתברך".


"וכשירגיש האדם שלא יועילנו ולא יזיקנו אחד מהנבראים אלא ברשות הבורא, ישוב לבו מיראתם ותקוותם ויבטח על הבורא לבדו„ אנו כיהודים מאמינים בעלי אמונה ובטחון בה׳ נמשיך לחזק ולהתחזק ונזכור תמיד שאין עוד מלבדו ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים".


"אני מבקש בהמשך דברי להתייחס לדברים עם ניחוח אקטואלי גם אלינו בפרשת השבוע מטות מסעי מצוין בפסוק: ״וידבר משה אל ראשי המטות לבני ישראל לאמר זה הדבר אשר ציווה ה׳. איש כי ידור נדר לה׳ או השבע שבועה לאסור איסר על נפשו לא יחל דברו ככל היוצא מפיו יעשה״.


"ונשאלת השאלה מדוע הפרשה נאמרה לראשי המטות ולא לכלל ישראל? הרי נדרים כל איש מישראל נודר בשלב זה או אחר.. למה נאמרה בעיקר רק לראשי המטות?"


"אלא שמעתי שכאן הפסוק בא ללמד בעיקר היות שישנה נטייה למנהיגים שהם ראשי המטות המעוניינים להיבחר למשרה כזו או אחרת לתת ולפזר הבטחות טרם בחירתם בכדי למצוא חן בעיני הציבור שיפעל ויצביע עבורם, ואכן הם עלולים לאחר בחירתם לפתע לשכוח מכל ההבטחות ולהתעלם מהם ולחזור בהם ממה שהבטיחו ברבים".


"והיו גם כאלו כמו נפתלי בנט שגם חתמו באולפנים שלא יתנו יד חלילה להמלכת לפיד לראש ממשלה… הבטיחו ואפילו פעמים רבות ואיך אמרה איילת שקר ״אנחנו משתדלים לא לשקר״… והנה הכל כלא היה, הכיסא קרץ להם וברגל גסה הפרו את כל ההבטחות לבוחרים העומדים בעיניים פוערות ותמהות, הזה נפתלי? הזוהי שקד? ממש פנים חדשות באו לכאן!"


"מזהירה התורה את ראשי המטות לא לשקר מדבר שקר תרחק, - או מדויק יותר לימינו מדבר בנט תרחק, - לא יחל דברו, לא לחלל את הדיבור שאמרת ככל היוצא מפיו יעשה, מה שהבטחת תקיים - אחרת זוהי עבירה ונוכלות… ובטח לאדם החובש איכשהוא כיפה עליו להישמע לצו האלוקי לא יחל דברו".


"הדוגמא האישית של איש ציבור חייבת להיות ברורה, קיום ההבטחה לבוחר זה חלק בלתי נפרד מרצון הבוחר, ואם הוא הצביע עבורך זה בגלל שהוא נתן אמון מלא בהצהרות שלך - אחרת זה רמאות וגזל דעת שקשה לסלוח על כך, בפרט שזו עבירה מתמשכת וכל יום נעשה שימוש בתפקיד שהושג במרמה לביצוע חוקים כנגד רצונו של מי שתמך בתום לב - בימינה וקיבל שמאלה.. בושה וחרפה!! דבר שמוזיל ומבייש את העשייה הפוליטית".


"היה פעם אישיות ציבורית שהתחכמה ואמרה ״נכון שהבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים את ההבטחה״, או ראש ממשלה אחר שכאשר פנו אליו שותפיו לקיום ההסכם הקואליציוני הוא אמר להם שיתלו במסגרת בסלון ביתם את ההסכם.. היו אלו אנשים מהעבר שלא חבשו כיפה, כך שמנפתלי בנט חובש הכיפה שמכיר היטב את הפסוקים ואת המשמעות שלא יחל דברו מצופה לקיום ההבטחה".


"כדי להבין כמה ביהדות ישנה חשיבות לקיום המילה הנאמרת ולא חלילה לזלזל בדברים ישנה אמירה תורנית שאומרת את הפסוק בצורה מעט שונה: ככל היוצא מפיו יעשה, לא יחל דברו, - מי שזוכה לקיים את החלק הראשון שככל היוצא מפיו יעשה ודבק בכך, אזי הקב״ה נותן לו כוח מיוחד שלא יחל דברו, ובקשותיו ותפילותיו לא מתחללים - אלא מתגשמים ומתקיימים. כך שגם שווה לשמור על המילה ועל הכבוד לקיום ההבטחה".


"כמה נלעג היה לשמוע את ניר אורבך שמטיף לח״כ שיקלי על הצבעתו שזה לא אידאולוגי… על זה נאמר: מי שמדבר!! אתה אורבך שלא צייתת לרבנים שלך לרב חיים דרוקמן שפנה וביקש שלא תרכיבו ממשלה כזו וצפצפתם עליו - אתה האחרון שיכול להטיף מוסר לח״כ שיקלי".


ראית בתוספת לגיליון בעיתון המודיע סיכום שבועי חלקי על אירועים שהיו אירועי זלא״ד - ר״ת זה לא אותו דבר. ובואו נראה את השוני בדמוקרטיה או יותר מדויק דמוקרציה:


• יאיר לפיד ומרצ עתרו בעבר לבג״ץ נגד חוק יסוד ממשלת החילופים בטענה שבג״ץ חייב לפסול אותו אפילו שהוא חוק יסוד, בשל היותו פגיעה קיצונית בדמוקרטיה. והנה כעת שודרג החוק והורחב ע״י אותם מרצ ולפיד ואין עותר, ואין פוצה פה לטובת הדמוקרטיה האומללה.


• דוגמא נוספת המאחז הבדואי הבלתי חוקי חאן אל אחמר קיבל אישור פינוי מבג״צ ואיננו מפונה, אך לעומתו אביתר היהודית מפונה בשל היותה בלתי חוקית, מה ההבדל?


• עוד דוגמא ח״כ יריב לוין אומר; ״למעלה משנה שממררים את חייו של בנימין נתניהו ומשפ׳ ושכניו מקללים, מרעישים, מאיימים, וצורחים בשעות לא שעות.. והתקשורת ? לא מארגנת כתבה על השכנים שכ״כ סובלים! והמשטרה? לא מסדירים מתווה! אפילו בקיסריה עזבו את הבדיחה של המעון הרשמי, ברעננה יש כבר חוק מיוחד כמה ימים מותר להפגין, איזה כמות מפגינים, ובאילו שעות. צביעות!!


• עוד דוגמא 50 אלף בתים לא חוקיים של בדואים בנגב -מול 50 קרוואנים של יהודים באביתר, את מי הולכים להכשיר? ואת מי פינו? האם ישנו עוד מקום בעולם שמפלה יהודים על רקע גזעני?


• בואו נדבר על בג״צ; ״שיקול דעתו של בית המשפט להתערב בהחלטת יו״ר הכנסת מצומצם״ כך כתבו אנשי בג״צ ודחו את עתירת חברי ח״כ משה ארבל נגד יו״ר הכנסת מיקי לוי, שהקפיא הגשת הצעות חוק תוך השתלטות הרוב הדורסני של הקואליציה החדשה. מדוע איפה אצו רצו אנשי בג״צ להתערב ולהכריח את יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין לכנס את הכנסת בניגוד לרצונו - בהקדמה של יום אחד בלבד - כדי לבחור יו״ר חדש לכנסת? זוהי איפה ואיפה…


• ודוגמא אחרונה השר לביטחון פנים עומר בר לב אומר; ״מאחז בלתי חוקי יש לפנות, פשוט כי הוא בלתי חוקי! ובמדינת חוק אסור שפלגים כאלה או אחרים יעשו משפט לעצמם״ עד כאן דבריו.


"ובכן להלן נתון שנלקח מוויקפדיה: בשנות התשעים הוקמה באופן בלתי חוקי שכונת מגורים פרטית על הר אליעזר ממערב למושב שדה אליעזר, במקום שיועד להיות חוות סוסים. כעבור מס׳ שנים הוכשר המקום על ידי מינהל מקרקעי ישראל, וכיום במקום ישנם עשרה בתי מגורים בשכונה פרטית ומגודרת. ושימו לב בין בעלי הבתים במקום נמצא ח״כ עומר בר לב.. ומה התשובה המוזרה והמטופשת שלהם שזה לא אותו דבר… ואכן זוהי דמוקרציה ולא דמוקרטיה״.

הכנסת אישרה את מינויו של ח"כ אלי אבידר לשר
ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה