במסגרת פשרה: הוארכו סמכויות הפקחים והשיטור העירוני

ועדת הכספים בראשות ח"כ אלכס קושניר אישרה הערב את הארכת הוראת השעה המסמיכה את הפקחים העירוניים לאכוף את חוקי העזר העירוניים, וכן מעגנת את סמכויות השיטור ...

במסגרת פשרה: הוארכו סמכויות הפקחים והשיטור העירוני אילוסטרציה

ועדת הכספים בראשות ח"כ אלכס קושניר אישרה הערב את הארכת הוראת השעה המסמיכה את הפקחים העירוניים לאכוף את חוקי העזר העירוניים, וכן מעגנת את סמכויות השיטור העירוני.

הארכת הוראת השעה, התקבלה בפשרה בין הקואליציה לאופוזיציה במסגרת דיון על הצעת החוק לייעול האכיפה והפיקוח העירוניים ברשויות המקומיות. נקבע כי הוראת השעה לא תהפוך כרגע להוראת קבע לפי נוסח החוק המקורי, אלא תוארך פעם נוספת במתכונתה הנוכחית, בשנה, ולאחר שתוקם הוועדה הרלוונטית בכנסת, תידון הצעת החוק במלואה.

הוראת השעה שמועדה היה אמור להסתיים מחר, מוארכת מאז שנת 2011, וכעת נקבעה הארכה נוספת שלה עד ה-30 ביולי 2022.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר פתח את הדיון: "הגענו להסכמה נוכח חשיבות הוראת השעה לציבור ולערים, קיבלנו חצי שעה הפסקה מהמליאה על מנת לאשר זאת".

ח"כ משה גפני: אושרה הצ"ח במליאת הכנסת, אני מבין שאין אפשרות לעבור על כל הצעת החוק, אז היה צריך לפצל את החוק, להצביע על פיצול החוק, להביא את זה לאישור הארכת המועד וזה הכול, לא לעשות משהו שלא נעשה כאן".

יועמ"ש ועדת הפנים, מירי פרנקל שור: "אני מסכימה שזה מה שהיה נכון לעשות, זו אכן דרך המלך - לפצל, זה מה שהצעתי למשרד לביטחון פנים, זו ההצעה שהעברנו עוד ביום חמישי, הגענו עד הלום, אם יחליטו שניתן ללכת במתווה הזה, מה טוב, זה גם חוסך את ההנחה הנוספת וההצעה פשוט תועבר לוועדה לביטחון פנים שתקום".

ח"כ מאיר יצחק הלוי: "כמי שהיה ראש עיר לשעבר אני לא רואה שום סיבה שחוק כזה לא יאושר ע"י כל חברי הכנסת. אני חושב שצריך לסגור את זה עד סוף 2022 לשנת תקציב מסודרת".

ח"כ אופיר כץ: "אני לא מבין אם זה כ"כ דחוף, למה מביאים חוקים אחרים, נורבגים ופיצולי סיעות, תעשו את הסדרי עדיפויות מבחינה עניינית ולא פוליטית".

ח"כ ינון אזולאי: "אני שמח שהגענו להסכמות אבל אם הממשלה רוצה להיות עניינית, היא הייתה צריכה להקים את הוועדות לעשות זאת בוועדות הראויות לכך".

סגן השר לביטחון פנים, יואב סגלוביץ: "הבנו שלא ניתן לדון בכל החוק במסגרת הזמנים, אני שמח שהגעתם להסכמות נוכח החשיבות הגדולה של החוק הזה, שהחוק המלא יוגש לוועדה הקבועה ולאחר שנדון בו, הוא יהיה מאוזן וחוק טוב יותר".

סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"