מי שהזדהה עם טרור לא יוכל להתמודד לרשויות

סוף לחגיגת תומכי הטרור: הצעת חוק חדשה מבקשת למנוע ממי שהזדהה עם מעשי טרור להתמודד בבחירות לרשויות המקומיות

מי שהזדהה עם טרור לא יוכל להתמודד לרשויות יו

הצעת חוק חדשה מבקשת למנוע את התמודדותם בבחירות לרשויות המקומיות של מועמדים אשר הביעו תמיכה בטרור או במאבק מזוין כנגד מדינת ישראל או הזדהו עם מעשה גזענות על רקע לאומי, אתני ועדתי. בפועל מבקשת הצעת החוק החדשה ליישם הלכה למעשה את סעיף 7 א' בחוק ההתמודדות לכנסת המונע השתתפות בבחירות למי שתמך או הביע הזדהות עם טרור גם בחוק הרשויות המקומיות תחת הגבלת הזכות להיבחר.


הצעת החוק מבקשת למנוע מלהתמודד לרשויות המקומיות או להיות מועסק בהן למי שהביע תמיכה במעשה טרור או במאבק מזוין נגד מדינת ישראל, תמך או הזדהה בכל עבירה אחרת שהמניע לעבירה הוא לאומני או שהייתה לו הזדהות במעשה גזענות.


הצעת חוק זו נכתבה לאור התבטאויות שונות של חברי מועצה במקומות שונים ברחבי הארץ בשנים האחרונות. לשם הדוגמא: בעיריית ירושלים ישנו עובד במינהל הקהילתי בצור בהאר שמעלה ברשתות החברתיות רשומות אשר מהללות מחבלים. בנוסף אליו, ראש עיריית שפרעם ביקר מחבל ששוחרר בן עירו לאחר שגם חברי כנסת מן הרשימה המשותפת ביקרו אותו והעניקו לו תעודת הוקרה. הגדיל לעשות, חבר מועצת העיר נצרת איהאב דח'אן אשר הילל מחבלים ושיתף רשומות על כך ברשתות החברתיות הערביות. חבר מועצת העיר חיפה אשר גם חבר בועדת הביטחון העירונית והודיע על תמיכתו בחמאס ובחיזבאללה ואף השווה בין ארגון דאע"ש לציונות. בנוסף לכך, הוא תמך בארגון קיצוני המפגין נגד מדינת ישראל בשם חיראכ חיפה. אותו חבר מועצת העיר היה מועמד לתפקיד סגן ראש העיר תחת ראש העיר עינת קליש רותם.


הצעת החוק, אשר הוגשה על ידי יו"ר ועדת האתיקה של הכנסת ח"כ טלי פלסקוב (הליכוד) יצאה לפועל לאחר מספר דיונים שהתקיימו בין חברת הכנסת לגורמים באגף המחקר של תנועת "אם תרצו" בשפה הערבית. על פי הצעת החוק, אדם התומך בטרור או תומך בגזענות לא יהיה רשאי לכהן, ואם מכהן אז יחדל לכהן לאלתר בתפקיד: ראש מועצה, חבר או עובד מועצה, עובד עירייה, עובד רשות מקומית, ראש עיר וסגן ראש עיר.


מגישת הצעת החוק חה"כ טלי פלסקוב המכהנת כיו"ר ועדת האתיקה של הכנסת מטעם סיעת הליכוד ומי שכיהנה כראש העיר ערד מסרה עם הגשת הצעת החוק כי: "אנשים שונים המביעים דעות שונות במדינת ישראל זה הכרחי. הבעיה הגדולה היא בהגעת אנשים שמביעים תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור כגון חיזבאללה לעמדות השפעה. כדאי לשים לב שהבעיה החמורה ביותר בעניין הזה, אינו מתמצה רק באותן קריאות תמיכה נגד המדינה אלא בכך שהוא שולח מסר המחליש את הגורמים המתונים המבקשים להתשלב במדינת ישראל. קריאות התמיכה בטרור וההזדהות עם מחבלים, משתיקות בראש וראשונה את אלו המבקשים לפעול למען ההשתלבות. מפני שהן יוצרות מצג שווא בו קריאות לחיסולה של המדינה הן לגיטימיות כמו הקריאות להשתלב בה וזה ממש לא המסר שהמדינה רוצה להעביר. ולכן החוק הזה כל כך חשוב.


מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" אשר תנועתו מפעילה את האדף למחקר ערבי מסר כי: "מאז הסכמי השלום עם מדינות המפרץ נשמעים יותר ויותר קולות במגזר הערבי הקוראים להשתלבות בחברה הישראלית והפסקת הבדלנות. מדובר בפריצת דרך משמעותית ועל מדינת ישראל לעשות הכל כדי לקדם את שילוב אזרחי ישראל הערבים בה תוך גרירת עונשים ברורים ממי שמבקש וקורא לפגוע בה. לשם כך עליה יש להוקיע היום יותר מתמיד את אלה הקוראים לחיסולה של ישראל ואת מי שתומכים או מזדהים עם אויביה ומרצחיה. רק כך יתחזקו הקולות המתונים המובילים להשתלבות, שגשוג ודו קיום. מדינת ישראל לא צריכה להרים על נס את עוכריה והצעת חוק זו מבקשת לשים סוף לחגיגה הזו ברשויות המקומיות."


בועז קוקיא אביו של רון ז"ל אשר נרצח בפיגוע בערד וחבר בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות אמר:


" הצעת חוק זו היא חלק חשוב במאבק בטרור ע״י הרשות המחוקקת אשר צריכה להוביל את ולהנחות את הרשות המבצעת והשופטת.המאבק בטרור מושתת על הסברה ואכיפה ובית המחוקקים צריך לפעול נמרצות בחקיקה ובפיקוח על הרשות המבצעת.


פורום בוחרים בחיים ימשיך לדרוש מנציגי העם לקדם את חבילת ההרתעה למלחמה בטרור כפי שאנו עושים בשנים האחרונות."

לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"
ירושלים: פיגוע בתחנה המרכזית
ח''כ פרוש הותקף: אלמונים ניסו לגזוז את זקנו
"אם היו מורידים את הדגל שתלו המחבלים היה מתרחש פיצוץ"
ראשוני: ניסיון פיגוע בצומת גוש עציון
בפעם הרביעית: אזעקה נשמעה בעוטף עזה - צה''ל תקף
לאחר הצהרת לפיד: אזעקות בעוטף עזה