ח''כ אבוטבול: "אין דרכה של אישה לעשות מלחמה" • צפו

ח''כ אבובטול זועם על גיוס החובה של הנשים לצה''ל: "חובה לבטל לגמרי את השירות הצבאי לנשים ואם נבטל את שירות הנשים בצבא ייאמר עלינו ״והיה מחניך קדוש"

ח''כ אבוטבול: "אין דרכה של אישה לעשות מלחמה" • צפו ח

ח״כ משה אבוטבול בנאום על חוק גיוס חובה של נשים לצה״ל. ח''כ אבוטבול אמר: ״ראשית חייבים לציין את עמדתם של כל גדולי ישראל מכל החוגים - ובמשך עשרות בשנים על האיסור לגייס בנות לשירות צבאי, כך גם הרבנות הראשית לדורותיה.

עוד אמר: "האיסור יכול רק להיות חמור יותר, ובפרט במתירנות הקיימת כיום בחברה הישראלית. - ייאמר ברורות עמדתנו ודעתנו שאין מקום כלל וכלל לבנות בשירות הצבאי זהו איסור חמור ונורא בגדר של ״יהרג ואל יעבור״, ובמהלך השנים נאבקו בזה בחירוף נפש בהפגנות גברים, והפגנות נשים, מכות עד זוב דם, מאסרים וכד׳.

"בכלל לא פעם עולה הצורך בחשיבה מחודשת על כל השירות הצבאי, במדינות רבות הצבא הוא צבא מקצועי ויעיל, זה יוריד הרבה ממפלס השנאה כלפי אלו שלא מתגייסים לצבא מטעמים תורניים", הוסיף ח''כ אבוטבול.

"חז״ל כבר אמרו אין דרכה של אישה לעשות מלחמה" אמר ח''כ אבובטול וסיים: "לכן חובה לבטל לגמרי את השירות הצבאי לנשים ואם נבטל את שירות הנשים בצבא ייאמר עלינו ״והיה מחניך קדוש״.

מאה שערים: בת שמונה נפלה מסולם
מאות ליוו למנוחות את החסיד אשר שימש את אדמור''י ביאלא
רגע לפני הקפיצה למים: טיפים לטיול בטוח
ממצווה למצווה: כך תבנו בבטיחות את הסוכה
אבל בחב''ד: הלך לעולמו הצייר ברוך נחשון ז''ל
ככלות השבעה: תולדות חיי הרבנית אהובה שרעבי ז''ל
ישיבת אהלי תורה חנכו את הבנין החדש • גלריה
ראיתם אותו? נעדר חרדי ממודיעין עילית
לאחר שעקצו אלפי קשישים: החברה נקלעה לחדלות פירעון
ארונו של אברהם לוי ז''ל יובא ארצה