בני ברק: בית אבות 'שלמה המלך' - מטפל ושמונה מטופלים נדבקו בקורונה

במהלך סוף השבוע זוהה אירוע של הדבקה חדשה בבית האבות שלמה המלך בבני ברק

בני ברק: בית אבות 'שלמה המלך' - מטפל ושמונה מטופלים נדבקו בקורונה אילוסטרציה

במהלך סוף השבוע זוהה אירוע של הדבקה חדשה בבית האבות שלמה המלך בבני ברק. ממשרד הבריאות נמסר כי "האירוע החל כזיהוי מטופל סימפטומאטי ב 28/7. בעקבותיו בוצע דיגום שלם של המוסד על ידי מנהלת מגן אבות ואימהות".


בדיגום זוהה מקור ההדבקה שהוא מטפל חיובי וזוהו עוד שמונה מטופלים חיוביים אסימפטומאטיים מאותה מחלקה.


על פי תחקירי אירועי הגל הראשון ולאחר קבלת המלצות מהדרגים המקצועיים התחלנו לראשונה בנקיטת מדיניות חדשה של מטה מגן אבות ואימהות. מתוך הבנה שהמבוגרים כל כך שבריריים , אנו נותנים עדיפות להשארת הדיירים שמרגישים בטוב בבית האבות שלהם וזאת במקום לשלוח אותם למחלקות קורונה ייעודיות במרכזים רפואיים גריאטריים ברחבי הארץ.


השארת הדיירים הקשישים האסימפטומאטיים בבית האבות שלהם נעשית מתוך הבנה שקשישים רבים מעדיפים להישאר במקום אותו הם מכירים עם המטפלים הצמודים והמוכרים להם. מאירועי הגל הראשון למדנו שעצם העברת קשיש מהמקום המוכר לו למקום אחר - גורמת לפגיעה משמעותית במצבו הנפשי והקוגניטיבי. אנו יודעים גם שהצוות המכיר אותו בבית האבות מודע להרגליו ולכן יודע לספק לו את כל צרכיו.


ההחלטה להשאיר מטופלים בבית האבות שלהם נעשית לאחר בדיקה קפדנית של המוסד עצמו על מנת לוודא שניתן לבודד את נשאי הקורונה משאר הדיירים. מבוצעת בדיקה גם שהצוות מצוייד וממוגן היטב ושכל הפעולות נעשות על פי ההנחיות של היחידה הארצית למניעת זיהומים ושל מטה מגן אבות ואימהות.


פרופ' מימון מנהל מגן אבות ואמהות הנחה להשאיר את הדיירים במקום, לבצע דגימות חוזרות כל ארבעה ימים ולנטר מקרוב את מצב המטופלים והעובדים כדי לאתר התפתחות אירועי תחלואה או הדבקה אפשריים.

שני הילדים ננעלו לעיני האמא • צפו בחילוץ
ה-OECD ממליץ להשאיר את מערכת החינוך פתוחה במקרה של גל שלישי
כ- 345,000 ילדי כיתות ז-ט' ישובו ביום ראשון ללימודים
מחסור עצום בעובדים בבתי האבות
המשחקים שצנחו על החסידים שהיו בבידוד
קונצנזוס בכנסת: להסדיר את נושא החתונות
נעדר ילד כבן 17.5 בשם יוסף חיים טבעוני • חשש לחייו
"פתיחת מערכת החינוך ללא בקרה ובדיקות קורונה היא טעות קשה"
הממשלה החליטה: עידוד תעסוקת מבוגרים בשירות המדינה
איך לעבור את חנוכה בשלום