צפו: החל ממחר בתי החולים הציבוריים יעבדו במתכונת שבת

החל ממחר תחל מחאת בתי החולים הציבוריים במסגרת זו, בתי החולים הציבוריים יפסיקו את פעילותם השגרתית ויעבדו במתכונת שבת. בנוסף, כל הניתוחים שאינם דחופים ייד...

צפו: החל ממחר בתי החולים הציבוריים יעבדו במתכונת שבת מנכ''ל הדסה במחאת בתי החולים הציבוריים

החל ממחר תחל מחאת בתי החולים הציבוריים במסגרת זו, בתי החולים הציבוריים יפסיקו את פעילותם השגרתית ויעבדו במתכונת שבת. בנוסף, כל הניתוחים שאינם דחופים יידחו למועד אחר. כלל בתי החולים הציבוריים יעבדו במתכונת שבת ברחבי הארץ.

מבתי החולים נמסר לשר הבריאות ומד"א: "הרינו להודיעכם כי בשל הגרעון המבני שכופה עלינו המדינה ובעקבות אי קיום ההסכם עם בתי החולים הציבוריים, 7 בתי החולים לא מסוגלים לתפקד באופן מלא ולתת טיפול נאות למטופלים בשל היעדר תקצוב. לאור זאת, החל ממחר יעברו 7 בתי החולים למתכונת שבת ויבצעו רק פעילות מצילת חיים. לא יתקבלו פינויים ממד"א שאינם מצילי חיים ויש להפנותם לבתי חולים אחרים".

על המכתב חתמו: מנכ"ל ביה"ח מעייני הישועה, שלמה רוטשילד, מנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין, מנכ"ל הדסה, פרופ' יורם וייס, מנכ"ל לניאדו, נדב חן, מנכ"ל בית החולים הצרפתי, סנט וינסנט, ד"ר נאיל אליאס, מנכ"ל ביה"ח האנגלי בנצרת, פרופ' פהד חכים וד"ר אברהים חרבג'י.

עוד הוסיפו המנהלים: "לא נפתח איתנו מו"מ, איש לא מדבר איתנו. עם הבנה וסימפטיה לבעיות שלנו אנחנו לא יכולים לשלם לספקים. אנחנו דורשים לפתוח איתנו מו"מ ישיר לפתרון המשבר. היום בערב ראש הממשלה ממריא מפה ומשאיר אותנו להילחם בקורונה עם מחסניות בלי כדורים. אנחנו מצפים ממנו להתערב במשבר".

אילוסטרציה
לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל
80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט
ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים