11 חודשי מאסר כי לא הגיש 5 דוחות

11 חודשי מאסר בפועל הוטלו על מנהל חברה למכירת חומרי בנייה שהורשע באי הגשת 5 דוחות של החברה ושלו

11 חודשי מאסר כי לא הגיש 5 דוחות אילוסטרציה

11 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 25,000 ₪ נגזרו על מנהל חברה למכירת חומרי בנייה בגין חמש עבירות של אי הגשת דוחות על הכנסותיו האישיות והכנסות החברה בניהולו. התיק נוהל על-ידי עו"ד חנה בן פורת מהמחלקה המשפטית חקירות ירושלים והדרום ברשות המסים.

על-פי כתב האישום, אנואר אל צאנע, תושב רמלה, המנהל הפעיל של חברת "איילון מסחר ושירותי בניה בע"מ" נמנע בשנים 2012-2014 למניינם מהגשת 5 דוחות (2 דוחות של החברה ו-3 דוחות שלו). יתר-על-כן, עד למועד מתן גזר הדין, הוא לא הסיר את המחדלים.

שופט בית משפט השלום ברמלה, הישאם אבו שחאדה קבע בגזר הדין כי "קיימת חובה סטטוטורית של נאשמת 1 להגיש את הדו"חות לרשות המסים וגם חובה סטטוטורית של הנאשם 2 לדאוג להגשתם .. יתר על כן, הלכה פסוקה היא שעבירות מס שיש בהן יסוד של אי דיווח הן עבירות נמשכות. לכן כל עוד לא הוגש הדו"ח כפי שנדרש על-פי דין ועל-פי הנהלים המקובלים אצל רשות המסים, העבירה של אי הגשת דו"ח במועד ממשיכה להתקיים יום אחרי יום, ללא הפסקה, עד שהדו"ח יוגש כפי שנדרש על-פי דין".

על הנאשם הוטלו 11 חודשי מאסר בפועל, קנס בסך 25,000 ₪, וכן 4 חודשי מאסר על תנאי והתחייבות בסך 5,000 ₪ שלא לעבור עבירות מסוג עוון או פשע בפקודת מס הכנסה. על החברה, שאינה פעילה עוד, הוטל קנס כספי סמלי בסך 100 ₪.

שר האוצר סקר את מקום הנפילה בפתח תקוה
צפו: כך נתפסה הברחת חומרים לייצור רקטות ברצועת עזה
נחנך קורס חשמלאים לאוכלוסייה החרדית בחסות ההסתדרות
הבית או האוטו נפגעו מרקטה? אלו הפיצויים שמגיעים לכם
הנפקה אפשרית של שקל דיגיטלי • "תם עידן דחיית המטבעות הדיגיטליים"
ממצאי הסקר: העבודה מרחוק צומחת באירופה
תכירו את 7 אתרי הנדל"ן "המבוזבזים" ביותר במדינת ישראל
המחבל שרצח את גואטה יקבל כסף לשני בתים
בני ברק: אלוני משקיעה מיליון ₪ בסניף הדגל
הגברת המודעות להטבות בעמלות לאנשים עם מוגבלות