לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל

של ראש הממשלה יאיר לפיד נאם בפני העצרת הכללית של האו"ם כאשר הציג את 'פתרון חלוקת המדינה כפתרון השלום לישראל. בסוגיית הדה-לגיטימציה על ישראל אמר רה"מ: "א...

לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל ראש הממשלה יאיר לפיד בנאומו בפני העצרת הכללית של האו

של ראש הממשלה יאיר לפיד נאם בפני העצרת הכללית של האו"ם כאשר הציג את 'פתרון חלוקת המדינה כפתרון השלום לישראל. בסוגיית הדה-לגיטימציה על ישראל אמר רה"מ: "אני לא אורח בבניין הזה. ישראל היא אומה ריבונית גאה, וחברה שווה באומות המאוחדות. אנחנו לא נשתוק כשמבקשי רעתנו משתמשים בבמה הזו כדי להפיץ עלינו שקריםאנטישמיות היא הנכונות להאמין על. היהודים את הרע מכל, בלי לבדוק. אנטישמיות היא לשפוט את ישראל לפי סטנדרטים שונים מכל מדינה אחרת עלי אדמות".

בסוגיית הגרעין האיראני אמר רה"מ: "הדרך היחידה למנוע מאיראן מלהשיג נשק גרעיני, היא להציב בפניה איום צבאי אמין על השולחן. ואז - ורק אז - לקיים מו"מ על הסכם ארוך וחזק יותר איתם. צריך להבהיר לאיראן שאם תקדם את תוכנית הגרעין, העולם לא יגיב במילים, אלא בכוח צבאי. בכל פעם שאיום כזה הובא לשולחן בעבר, איראן עצרה, ונסוגה".

עוד אמר: "אנחנו נעשה כל מה שצריך – לאיראן לא יהיה נשק גרעיני. לא נעמוד מנגד מול אלה המנסים להרוג אותנו. לא שוב. לעולם לא עוד".

- בסוגיית הסכם עם הפלשתינים אמר רה"מ: "עוצמתה הכלכלית והצבאית של ישראל מאפשרת לנו להגן על עצמנו, אבל היא מאפשרת לנו עוד דבר: לשאוף לשלום עם העולם הערבי כולו ועם שכנינו הקרובים ביותר – הפלשתינים. הסכם עם הפלשתינים, המבוסס על חזון שתי מדינות לשני עמים - הוא הדבר הנכון לביטחון ישראל, לכלכלה הישראלית ולעתיד ילדינו".

עוד אמר: "למרות כל המכשולים, גם היום רוב גדול של הישראלים תומכים בחזון פתרון שתי המדינות. אני אחד מהם. יש לנו רק תנאי אחד: שהמדינה הפלשתינית העתידית תהיה שוחרת שלום. שהיא לא תהפוך לבסיס טרור נוסף ממנו מאיימים על שלומה וקיומה של ישראל. שיהיה לנו את היכולת להגן על ביטחון אזרחי ישראל, בכל רגע".

בסוגיית הנורמליזציה עם מדינות נוספות אמר רה"מ: "ישראל מעוניינת בשלום עם שכנינו. עם כל שכנינו. אנחנו לא הולכים לשום מקום. המזרח התיכון הוא ביתנו. אנחנו פה כדי להישאר לנצח. ואנחנו קוראים לכל המדינות המוסלמיות – מסעודיה ועד אינדונזיה - להכיר בזה, ולבוא לדבר איתנו. ידינו מושתת לשלום".

הושג סיכום תפקידים בין הליכוד לש״ס
תנאים של חיבה: תמונת המצב של הקואליציה המתגבשת וארה"ב
יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"