הכנסת אישרה את מינויו של ח"כ אלי אבידר לשר

מליאת הכנסת אישרה את הודעת הממשלה בהתאם לסעיף סעיף 43ד(ו) לחוק יסוד: הממשלה, ועל פי הצעת ראש הממשלה לצרף את חבר הכנסת אלי אבידר לממשלה כשר, בעל זיקה לרא...

הכנסת אישרה את מינויו של ח"כ אלי אבידר לשר

מליאת הכנסת אישרה את הודעת הממשלה בהתאם לסעיף סעיף 43ד(ו) לחוק יסוד: הממשלה, ועל פי הצעת ראש הממשלה לצרף את חבר הכנסת אלי אבידר לממשלה כשר, בעל זיקה לראש הממשלה החלופי.

חברי הכנסת דוד אמסלם שאלו אותו מה אלי אבידר היה אומר על זה אם היה באופוזיציה, ואבידר השיב: "רציתי להיות שר הדיגיטל, לא רצו, אחרי זה ביקשתי את הכבלים לא רצו, לא רצו, אחרי זה שר לנושא חלליות, לא רצו."

ח"כ אופיר כץ: "כשאני מספר על מצוקות של אזרחי ישראל, הממשלה עומדת פה ומודיעה על מינוי שר. למה? כי הוא נעלב, כי לא התאים לו שמישהו אחר עקף אותו. אז אנחנו צריכים למנות אותו לשר, אנחנו צריכים אחרי זה לאשר פה גם את הנורבגי כי זה לא מספיק, הוא הרי סתם שר, אבל הוא סתם שר מאוד עסוק, אז צריך להכניס פה גם נורבגי. מעניין אם אנחנו נצטרך להכניס נורבגי גם על העוזרים הפרלמנטריים שלו ועל היועצים שלו, אולי גם אז נצטרך חוק נורבגי."

ח"כ יעקב ליצמן: "היום בבוקר הצבענו להוריד, לבטל, משרדים, כי זה מיותר, ועכשיו ממנים שוב שרים שזה מיותר. קודם זה היה שר המים, שר הדשא, שר אני לא יודע בדיוק מה, ועכשיו זה שר על כלום, על אוויר. לכן, מה שאני אומר: צריך לשלם על הנורבגי. עוד מעט יהיה נורבגי על הנורבגי, ועוד מעט יהיה סגן נורבגי על הנורבגי. הממשלה הזאת יכולה לעשות את הכול, וכל העיתונים מרותקים, כולם שומעים, לא מגיבים ולא תוקפים והכול בסדר, והכול בעיקר כדי שהממשלה תחזיק מעמד ושנתניהו לא יחזור."

ח"כ מיכל וולדינגר: "שמענו את אלי אבידר בשנה האחרונה מזדעק השכם והערב נגד השחיתות, נגד הבזבזנות, נגד חוסר המשילות – בעצם, על מה לא? והיום – היום אנחנו ניצבים כאן, בדיון במליאת הכנסת, על מינויו של אבידר לשר".

עוד ציין:שר לענייני מה? שר לענייני כלום ושום דבר. אבידר לא קיבל מהדייסה, איים ומכונת הג'ובים שלפה תפקיד שר והעניקה לו ללא מצמוץ. בזמן שעוד ועוד משפחות עניות, אנשים עם מוגבלות, מתמודדי נפש ותחלואה כפולה ייאנקו בתת-תקצוב אבידר ייהנה מתנאים של שר: לשכה, רכב שרד, יועצים, עוזרים של יועצים, מזכירות, משרד מפואר. ומילא היה בזה תועלת למשהו, אבל כלום."

ח"כ אעידה תומא סלימאן: "לא יכולתי לא לחשוב על הימים בשש השנים שאני כבר נמצאת במשכן מאז שנבחרתי, על כל הימים ששמעתי בהם דיונים על ממשלות נפוחות עם מספר גדול של שרים, על ממשלות שגוזלות הרבה מתקציב המדינה על, משרדים, ועל יועצים, ועל מכוניות שרד ועל ועל ועל. וכמעט כל פעם בדיון כזה השתכנעתי מאוד מהדברים שאומרים האנשים וחברי הכנסת וחברות הכנסת בלהט רב מעל הדוכן הזה, עד שהם עוברים לצד השני של העולם, מהאופוזיציה לקואליציה, וחוזרים על אותם דברים שהם בעצמם ביקרו."

ח"כ אריה דרעי: "אתמול נפתלי בנט מעל הדוכן, בוויכוח שאני האשמתי אותו בדברי שקר גסים, שאי-אפשר היה להקים ממשלת ימין ושכל המטרה שלנו היתה בחירות והוא חוזר על השקר הזה אלף פעמים. זרק איזו קטנה, כמעשי נוכלות הרגילים. נו, הרי הזמנתי אותך אלי הביתה. לא רוצה לפרט מה היה בפגישה. אני מזמין את נפתלי בנט ואני מתחנן לפניו, היות ויש לי נדר שאני לא מפרט מה בפגישות אישיות, אני מבקש ממך, אנא תתיר לי את הנדר הזה ותבוא אתה ותפתח מה היה בפגישה כדי שאני אוכל לדבר."

ח''כ אלי אבידר מישראל ביתנו
"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"
הוגשה עתירה לבג״ץ על הפיכת ביתו הפרטי של בנט למעון רשמי
סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף
האזהרה של גנץ: "מדינה יהודית - בין גדרה לחדרה"