מועצת בנימין לבג"ץ: "כשלי משרד הבטחון גורמים לסבל לתושבים"

מהנתונים שהוגשו לבג"ץ עולה כי הגדלת מכסת הפועלים שילשה את משך הפקקים. ראש המועצה ישראל גנץ: " קיפוח זכויות אדם ואזרח - בית המשפט חייב להתערב"

מועצת בנימין לבג"ץ: "כשלי משרד הבטחון גורמים לסבל לתושבים" ראש מועצת בנימין במעבר

המועצה האזורית בנימין הציגה לשופטי בג"ץ נתונים המעידים כי מאז שהורחבה מכסת הפועלים הפלסטינים משטחי יו"ש לתחומי הקו הירוק, זינק משך הזמן הממוצע של הפקקים בבקרים פי שלשה.

את הנתונים שיגרה המועצה לבג"ץ במסגרת העתירה שהגישה נגד משרד הבטחון ושאר רשויות המדינה בסוגיית החרפת מצב הפקקים ליוצאים מיישובי בנימין לכיוון המחסומים בחשמונאים, רנטיס וחיזמא.

בהודעה טוענת המועצה: "אלפי התושבים הנוסעים במעברים נאלצים לבלות מידי יום שעות ארוכות בפקקים. במעבר חשמונאים נמדדו בחודש יוני 454 פקקי תנועה, לעומת חודש ספטמבר בו נבדקו רק שלושת השבועות הראשונים בו ונמצא 1021 פקקים.

מועצת בנימין טוענת עוד כי "במעבר חשמונאים בו עוברים מידי יום אלפים רבים של פועלים ערבים, אין כל תשתית ראויה להסעת אותם פועלים למקומות עבודתם, אין מקום חניה לרכבי הפועלים, אין חניה לרכבי ההסעות האוספים אותם, אין מפרצי אוטובוסים, אין שטחי עצירה למוניות, והחמור ביותר – אין הסדרי תנועה ראויים ומתאימים להיקף הנסיעה ולכמות הרכבים שאמורים לאסוף את אותם אלפי פועלים".

ראש המועצה ישראל גנץ: "במקום שזכויות האזרח והאדם נרמסות שלא בצדק תחת גלגלי השלטון צריך בית המשפט להתערב. זה בדיוק מה שקורה כאן במחסומים. משרד הבטחון בהובלת שר הבטחון בני גנץ מזלזלים בחיים שלנו ומעדיפים את טובת הפועלים הערבים והיחסים עם אבו מאזן. זה כשל יסודי שנובע מזילות בתושבים שיוצאים לפרנסתם ובתלמידים עם צרכים מיוחדים שמתענים כל בוקר בכביש".

השופטים הורו למדינה להשיב לטענות עד לתאריך 25.10.22 ודחו את בקשת המועצה ליתן צו על תנאי.

מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו