הישג לביידן: הסנאט יישאר בשליטת הדמוקרטים לשנתיים הקרובות

ניצחון בנבדה העניק לדמוקרטים את המושב הדרוש בסנאט כדי להבטיח רוב • כרגע: הדמוקרטים עם 50 מושבים והרפובליקנים עם 49, כשבחירות חורזות יערכו בג'ורג'יה

הישג לביידן: הסנאט יישאר בשליטת הדמוקרטים לשנתיים הקרובות הנשיא ג'ו ביידן

עכשיו זה סופי: הדמוקרטים הצליחו לשמור על הבית העליון בקונגרס - הסנאט - בבחירות האמצע. אך ההכרעה בבית הנבחרים התחתון עדיין תלויה בתוצאות של כ-20 מושבים.

על פי הדיווח ב'ישראל היום', אמש הוכרז על ניצחון דמוקרטי במרוץ למושב הסנאט של נבדה, שעמד לבחירה ביום שלישי. הסנאטורית קת'רין קורטס-מאסטו המכהנת מטעם המפלגה הדמוקרטית הוכרזה כמנצחת על פני יריבה אדם לקסלט. לאחר ספירת הקולות שהתקבלו בדואר סגרה מאסטו את הפער הקטן של כ-800 קולות שהחזיק יריבה במהלך סוף השבוע.

הניצחון בנבדה העניק לדמוקרטים את המושב ה-50 בסנאט, ולמעשה הבטיח להם רוב של 51 מושבים בגלל שסגנית הנשיא קמאלה האריס הנחשבת כנשיאת הסנאט בעלת זכות הצבעה שיכולה לשבור שוויון במקרה של הצבעה שמסתיימת ללא הכרעה.

כרגע לרפובליקנים מובטחים 49 מושבים. מושב אחד שעדיין נותר בלתי מוכרע הוא זה שעמד לבחירה בג'ורג'יה ביום שלישי, שבו אף מועמד לא השיג מעל 50% ולכן ייערך סבב שני בדצמבר. אך לא יביא לשינוי במאזן הכוחות מחמת כך שהדמוקרטים כבר הבטיחו את הרוב.

נבדה נחשבת באופן מסורתי ל"כחולה" כלומר דמוקרטית, אך בשנים האחרונות הרפובליקנים מצליחים בהדרגה לכרסם באחיזת מפלגת החמור ובבחירות האחרונות לנשיאות היא נחשבה למדינה מתנדנדת. לפני הבחירות שלושה רבעים מהבוחרים אמרו בסקרי דעת קהל כי ארה"ב לא צועדת לכיוון הנכון תחת ממשל ביידן, וכ-50 אחוזים ציינו כי המצב הכלכלי הקשה הוא הסוגיה החשובה ביותר עבורם.

נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו
סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה
נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית