ח"כ אייכלר: "אסור היה להמר על עתיד עולם התורה באשליות נתניהו"

לדברי אייכלר "ההינו צריכים לומר ברור לנתניהו - אם תיתן את מקומך לפחות ברוטציה למועמד אחר, נוכל להקים ממשלה מסורתית שתכבד את ערכי הדת וצרכי הציבור החרדי"

ח"כ אייכלר: "אסור היה להמר על עתיד עולם התורה באשליות נתניהו" ישראל אייכלר

ח"כ ישראל אייכלר מותח ביקורת חריפה נגד נתניהו בכינוס פעילי אגודת ישראל שהתקיים בשבוע שעבר. בדבריו המתפרסמים הבוקר בעיתון 'המבשר': "היינו אמורים להבין כבר לפני חודשיים שתם עידן נתניהו, לצערנו. גם לאחר שנתניהו איבד את המנדט, היו שהלכו שבי אחרי הבטחות שווא ואשליות שיבואו עריקים, להקים מעפר את ממשלת נתניהו הנופלת".


ח''כ אייכלר התוודה: "היינו צריכים לדעת שאלו חלומות של אדם השוקע למצולות ומשקיע עמו את כל התלויים בו. מי שלא מוכן להמר על הדירה הפרטית שלו, אסור היה לו להמר על עתיד ילדים רעבים, הורים חסרי דיור, מלמדים בלי משכורת ועולם התורה וכל קדשי ישראל המצויים בסכנה".


"הממשלה החדשה מורכבת מאויבים מרים, שלא יחמלו על תינוקות של בית רבן. הם ירעיבו אותם, במטרה להוציאם לשמד, כפי שעשו לילדי העולים במעברות בימי בן גוריון. שלטון הדיכוי ינסה להצר את צעדי עולם תורה. הם מינו את אויב החרדים כשר אוצר השולט גם בוועדת הכספים ויפגע בכל הקדוש והיקר ליהדות"


"האם עשינו די כדי למנוע את השריפה שהשאירה אדמה חרוכה? כנראה שלא. אסור היה לשכוח שאנו בגלות קשה אצל יהודים. יהודי אינו תולה את עתיד עולם התורה וחינוך ילדי ישראל, באיש אחד הנופל מן השלטון ועלול להוריד אותנו במצולות הים הפוליטי יחד אתו. היה אפשר להעמיד את נתניהו בפני המציאות המרה ולומר בכנות: לצערנו אין לך 61 מנדטים ועליך להתחלק ברוטציה עם מישהו בימין שכן מסוגל להציל את עם ישראל, מידי שלטון זדים הרוצים להכחיד את הדת היהודית בארץ הקודש".


ההינו צריכים לפנות לכל גדולי ישראל שליט"א להתייעצות. היה עלינו להבין לאן הוא מוליך אותנו ולבקש את עצתם ועזרתם, כיצד לשכנעו להסכים לרוטציה. למעשה יתכן והיינו צריכים לדרוש את העברת התקציב עוד לפני הפלת ממשלת נתניהו־גנץ. בכך היינו יכולים להמשיך ולדאוג לעתיד עולם התורה ולשמור על יבנה וחכמיה".


לסיום אמר ח''כ אייכלר: "היינו צריכים לומר בקול ברור: 'אנו מעריכים את פועלך העצום למען עם ישראל בתחומי פעולה שונים, אך כעת השלמת שתים עשרה שנה בשלטון ולכל דבר טוב יש סוף. אם תיתן את מקומך לפחות ברוטציה חליפית למועמד אחר מהימין, נוכל להקים ממשלה מסורתית שתכבד את ערכי הדת ואת צרכי הציבור החרדי".


אייכלר הזכיר את המכתב המשותף שלח יחד עם חה"כ מאיר פרוש לנתניהו בו דרשו שיצהיר כי כל מי שיצליח לאחד את גוש הימין מאחוריו יכהן ראשון ברוטציה. זאת במטרה לשלול מבנט את הסיבה לרוץ לחיקו של גוש השמאל.


"כתבנו לראש הממשלה, ורבים מצטערים שלא שמע לעצתנו בזמן. כשביבי רץ לנופף לקטר גדעון סער עם הצעת הרוטציה, הרכבת כבר יצאה מן הרציף והוא איחר".


עוד תקף אייכלר את השרים החרדים ליצמן ודרעי "בשעתו היו כאלה שאמרו לנתניהו להתעלם מן המכתב. הם הבטיחו לו להוליך את החרדים יחד אתו גם לאופוזיציה. לכן לא היה לו מה להפסיד. רק ילדי ישראל החרדים והוריהם, יפסידו".


כזכור, בסיעת ש"ס הגיבו למכתבם של אייכלר ופרוש ומסרו "תנועת ש"ס הבטיחה בכל ארבע מערכות הבחירות האחרונות כי תתמוך בבנימין נתניהו לראשות הממשלה. ש"ס עקבית בדעתה ובהבטחתה לציבור הבוחרים ותמשיך לעשות הכל להקמת ממשלת ימין". כמו"כ מלשכת השר ליצמן מסרו 'הבהרה' כי אגודת ישראל אחידה בתמיכתה בבנימין נתניהו לאורך כל מערכות הבחירות האחרונות. וכי יודגש כי מי שמחליט באגודת ישראל זו אך ורק מועצת גדולי התורה.

יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"
בן גביר מקדם: חוק עונש מוות למחבלים
"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"