בושה וחרפה! "השופט" ממליץ להדיח את מרן הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א

נציב תלונות הציבור על השופטים, שופט ביהמ"ש העליון בדימוס אורי שוהם ממליץ לוועדה למינוי דיינים להדיח את מרן הגאון הגדול הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א. זאת לאחר שהמרכז הרפורמי לדת ומדינה הגיש תלונה בדבר דברי הראשל"צ נגד בג"ץ

בושה וחרפה! "השופט" ממליץ להדיח את מרן הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א הגר

נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס אורי שוהם, המליץ לוועדה למינוי דיינים לבחון את המשך כהונתו של הראשל"צ, הגאון הרב יצחק יוסף, ולהדיחו מתפקידו כדיין בבית הדין הגדול, בשל התבטאויות שתועדו כנגד התנהלות שופטי בית המשפט העליון, מבחני נשים לרבנות והרפורמים.זאת לאחר שהמרכז הרפורמי לדת ומדינה התלוננו והביאו ציטוטים מדבריו של הגר"י יוסף שליט"א בנושאים.


שלל גינויים מכל קצווי הקשת על ביזוי כבוד שמו ותורתו של מרן לא אחרו לבוא.


ח״כ הרב משה אבוטבול (ש״ס) הגיב לדברי השופט בדימוס שוהם בטוויטר:


״אני מוחה בתוקף על דבריו הנלוזים של ״השופט״ אורי שוהם נגד מרן הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט״א.

חשוב לחקור את הקשר העמוק בינו לתנועה הרפורמית.. ובכללי אני וחברי ח״כ הרב ישראל אייכלר בהליכי חקיקה בנושא.

לא ניתן שבמדינה יהודית יסתמו פיות לרבנים בכלל ולרב הראשי לישראל בפרט!"


חה"כ אוריאל בוסו (ש"ס) בתגובה לדבריו של השופט בדימוס אורי שוהם כנגד מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א:


רבים וטובים בשם מערכת החוק והמשפט דיבררו את התנועה הרפורמית ואת עלית על כולנה, מה לא נאמר ומה לא נעשה ועוד חזון למועד, והכל בכדי לנסות לגרום לסתימת פיות של רבני ישראל, ולערער את מעמדם ואת יכולות הפסיקה של גאוני הדור ובראשם מרן הראשל"צ שליט"א,

לא נאפשר לתנועות שוליים רפורמים וכיוצא בהן, להביע עמדה שהיא בניגוד לעקרונות ההלכה והפסיקה ובעיקר בניגוד לדין תורה, ועל כן מחזקים אנו את ידיו של מרן הראשל"צ אשר ממשיך בקו ההנהגה ללא מורא במסירות נפש בכדי להוקיע את כל רומסי היהדות תנועות הרפורמיות הם ושולחיהם בשם הצדק והמשפט כביכול.


סגן השר החינוך מאיר פרוש בגיבוי לרב הראשי בתגובה להחלטתו של נציב תלונות השופטים בעתירת התנועה הרפורמית:


״החלטות אלה מקרבות אותנו לרגעים שבהם נחוש את התקופה שבה בג"צ וחבר מרעיו מחייב אותנו לעבור איסורים ממש, ואז יתרחש מפץ גדול".יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח״כ מיכאל מלכיאלי (שס) תקף:


״שוב מר שוהם משמש כשחקן בזירה הפוליטית וכבא כח של התנועה הרפורמית כחלק ממכלול של פעילות ציבורית לשלילת הליגטמיות של רבני ישראל לעצב את התרבות האזרחית בישראל.

אבקש לחזק את ידי כבוד מרן הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט״א המוסר נפשו על ביצור ושמירת חומות הדת ומקיים בנפשו ״לא תגורו מפני איש.

מר שוהם. טול קורה מבין עיניך!״


חה"כ יוסי טייב (ש"ס) הזדעזע גם הוא והגיב לדברים:


הזדעזעתי מלשמוע על כוונתו הנלוזה של נציב תלונות הציבור בתחום השופטים מר שוהם שהעז לפעור פיו כנגד תפארת ישראל וקודשו מרן פוסק הדור

הראשון לציון רבנו יצחק יוסף שליט"א

והמליץ בעזות מצח לבחון בהקדם את המשך כהונתו של הרב הראשי לישראל,

אני חושב שבמדינה יהודית ודמוקרטית חשוב לשמור מכל משמר על זכותו וחובתו של דמות רבנית באשר היא, ובפרט כשמדברים על מרן הראשון לציון שזכותו לומר את אשר על ליבו לרבבות תלמידיו שומעי לקחו בארץ ובעולם וללא מורא ופחד מגורם זה או אחר.

אני קורא למר שוהם להתנצל על דבריו ולתת כבוד לחכמים ולתורתם, כדברי התנא היזהרו בגחלתן, כי נחישתם נחישת נחש ועקיצתן עקיצת עקרב.

והנני מחזק את ידי מרן הראשון לציון שרבבות עמך בית ישראל פוסקים לאורו שימשיך להנהיגנו עוד רבות בשנים מתוך בריאות גופא ונהורא מעליא.


ח״כ משה ארבל (ש"ס) בתגובה לדברי השופט (בדימוס) אורי שוהם כנגד מרן הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט״א:


״שוב פעם אחר פעם מבקש מר שוהם להצטרף ללהקת המעודדים של התנועה הרפורמית. רק בשבוע שעבר קובלנה שהגשתי כנגד שופטת שהפרה את פסיקת בג״צ בנוגע לאיזוק במרחב הציבורי נדחתה ואפילו לא בחתימת מר שוהם אלא ע״י עוזרת משפטית.

כשמדובר בתנועה הרפורמית הרי שמר שוהם עצמו נעמד דום למתן התייחסות.

לגופו של עניין דברי הרב הם המשך ישיר לעמדת הרבנות הראשית לישראל עוד מאז הקמת המדינה. כדברי הרב הראשי לישראל דאז הרב יצחק הלוי הרצוג זצ״ל ביחס למערכת המשפט בישראל אשר דנה שלא לפי דין תורה ״כל בר בי רב יודע כמה הרעישו אבות העולם החל מהתנאים ועד לאחרוני הפוסקים על ההתדיינות בערכאות של גויים. ומה גדול החילול השם כשמדינת ישראל מסגלת לה ספר חוק ומשפט משל הגוים״

הציפיה ממי שישב בעבר בערכאה הגבוהה ״לצדק״ כי יראה בעצמו לכבד את עצמאות הערכאה המקבילה והמכהנים בה ולא ישמש לוביסט לתנועה הרפורמית״.


ח״כ ינון אזולאי (ש"ס) בתגובה לדברי השופט אורי שוהם בעניינו של מרן הראשון לציון הגר״י יוסף שליט״א:


״השופט בדימוס שוהם נוהג כמי שמייצג את התנועה הרפורמית הפועלת ללא לאות לסתום את פיותיהם של רבני ישראל. 


מרן הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט״א בדבריו ממשיך את העתקת השמועה ודעת תורה של רבני ישראל מאז ומעולם. זאת התורה לא תהא מוחלפת״.


סגן שר הפנים הרב יואב בן צור:


תפקידו של הרב הראשי לישראל הוא לייצג את דעת התורה ולעמוד על משמר ההלכה. 

נציב תלונות הציבור אורי שוהם התבלבל, מרן הראשון לציון רבי יצחק יוסף לא יהדהד את דפי המסרים של התנועה הרפורמית אלא ימשיך להפיץ תורה ברבים ולעמוד על משמר ההלכה כפי שמקובלנו מדורי דורות.

נסיון סתימת הפיות שלו הוא מעשה חצוף שפוגע במעמד הרבנים הראשיים ופוגע בעקרונות ההלכה.

אני מחזק את ידי מורנו ורבנו הראשל"צ רבנו יצחק יוסף, שיפוצו מעיינותיו חוצה ללא מורא וללא חת בדרכו של אביו מרן זצ"ל.


יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין בתגובה להמלצת נציב תלונות הציבור להדיח הרב יצחק יוסף מתפקידו:*


"לאחר שהמליצו להעמיד לדין את הרב אליהו, מערכת המשפט ממשיכה ליעד הבא שלה, כאשר אין גבול לצביעות: נציב תלונות הציבור על השופטים, שמתעלם באופן שיטתי מניגודי העניינים והשחיתות המובהקת של שופטי בית המשפט העליון, הוא זה שמנסה לסתום לרבנים את הפה. אם נבחרי הציבור לא יתעוררו ויתקנו במהרה את תחלואיה של מערכת המשפט, אנו נתעורר יום אחד לבוקר בו עיסוק בלימוד תורה יהיה עבירה על החוק בישראל. הגיע הזמן לעצור את הטירוף".

באמצע הכביש: המשטרה עצרה חרדים והאשימה אותם
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ