2 הרוגים בקריסת פיגומים במבנה בבניה בגבעת זאב

שני פועלים נהרגו בשעות הצהרים בקריסת פיגום בבנין בבניה בגבעת זאב, פועל נוסף נפצע באורח בינוני ומספר נוספים לקו בחרדה

2 הרוגים בקריסת פיגומים במבנה בבניה בגבעת זאב זירת קריסת הפיגומיםזירת קריסת הפיגומים

פיגום בן תשע קומות קרס בשעות הצהרים (שני) ברחוב הרקפת בגבעת זאב, צוותי הרפואה של 'איחוד הצלה' ו'מד"א' העניקו סיוע למספר נפגעים בהכרה, שני הרוגים חולצו ללא רוח חיים.

מ'מד"א' נמסר: "בשעה 12:04 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים, על חלק מהפיגומים שקרסו באתר בנייה ברחוב רקפת בגבעת זאב. חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של 2 גברים בשנות השלושים והעניקו טיפול רפואי ופינו לבית חולים הדסה בהר הצופים גבר כבן 32 במצב בינוני, בהכרה מלאה עם חבלות בבטן בנוסף טופלו 3 פועלים שלקו בהתקף חרדה.

סה"כ בארוע הקשה: 2 הרוגים, פצוע בינוני 3 שלקו בחרדה.

חובשי מד"א אלי ריימונוד ומשה בלך סיפרו: "כשהגענו הייתה המולה ושמענו צעקות, ראינו ערימה של פיגומים שקרסו מגובה בבנין בן 12 קומות, הבחנו במספר פועלים שהתהלכו במקום לאחר שלקו בהתקף חרדה, ניסנו להשיג מידע ממנהלי האתר כמה פועלים עבדו במקום באותו הזמן כדי לוודא שמאתרים את כולם. מתחת לפיגומים נלכדו 3 פועלים הראשון חולץ בהכרה מלאה כשהוא סובל מחבלות בבטן ובגפיים, לאחר דקות ארוכות חולץ פועל נוסף גבר בשנות השלושים עם חבלה רב מערכתית כשהוא ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו, לאחר כמעט כשעתיים בפעולות חילוץ מורכבות וממושכות חולץ הפועל השלישי שנלכד, כשהוא ללא סימני חיים ומותו נקבע במקום".

מ'כבאות והצלה' נמסר: "סמוך לשעה 12:00 התקבל דיווח במוקד 102 של כב"ה מחוז יו"ש על קריסת פיגום באתר בנייה בן 7 קומות. 7 צוותי חילוץ פועלים במקום לאיתור לכודים. שני לכודים חולצו, צוותי החילוץ ממשיכים לפעול לאיתור לכודים נוספים. 4 צוותי תגבור כולל מנוף ממחוז ירושלים בדרכם למקום".

יוסי גוטהולד ואבי יודקאווסקי חובשי איחוד הצלה מסרו: "מדובר בקריסת ענק של פיגומים באתר בניה. הענקנו עד כה סיוע למספר נפגעים בהכרה. כמו כן: ישנו נפגע נוסף שעדיין לכוד וללא הכרה. יש גם חשש ללכודים נוספים. כוחות כיבוי פועלים בזירה".

מהמשטרה נמסר: "לפני זמן קצר, התקבל דיווח על קריסת פיגומים באתר בניה שברחוב הרקפת בגבעת זאב. כוחות משטרה, חירום והצלה רבים הגיעו למקום ופועלים בשעה זאת לחילוצם של מספר לכודים".

בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק