משרד המשפטים חושף מידע העלול להצביע על שימוש החורג מסמכות המשטרה

התנועה לאיכות השלטון על הודאת המשטרה בעניין חריגות שנעשו בשימוש בתוכנת הריגול של NSO: ״חייבת לקום ועדת בדיקה ממשלתית - חיצונית ובלתי תלויה"

משרד המשפטים חושף מידע העלול להצביע על שימוש החורג מסמכות המשטרה

בוועדת החוקה נחשף: בידי משרד המשפטים נבדק מידע העלול להצביע על שימוש החורג מסמכות המשטרה.

עו"ד גבריאלה פיסמן ראש אשכול סמכויות שלטוניות במשרד המשפטים אמרה כי: "בבדיקה נוספת מאוחרת שנעשתה על ידי הממשלה יש ממצאים נוספים שמבחינתו משנים את התמונה ולכן יש הנחיה של היועמ"ש לנקוט מהלכים מידיים שימנעו כל אפשרות לחריגה מסמכות; אתמול נחתם כתב המינוי לצוות הבדיקה שמינה היועמ"ש בראשות המשנה עו"ד עמית מררי שאמור להגיש מסקנותיו תוך 5 חודשים ב-1.7.22".

תנ"צ יואב תלם, סגן ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה הודאה בהאשמות: "מצאנו בבירורי המשך, ומכאן גם התייחסות משרד המשפטים, בעבר גם אנומליות טכנולוגיות אוטומטיות של חומרים שיש לגביהם ויכוח משפטי האם הם חוסים תחת עולם האזנת סתר, ואנחנו הראשונים שרוצים לדעת על כך. אנומליות שכאלו אנחנו מנסים לתת להן מענה באמצעות ניוון יכולות".

עוד טען כי: "לא אחמוק מתשובות אך לא אשפוך את התינוק עם המים. הבנו לאורך השנים שיש לוודא שמכניסים בטכנולוגיות השונות שרכשנו, פיתוחים והגבלות תחת ניוון יכולות כדי שלא יבוצעו הורדות אוטומטיות של חומרים שלא עושים בהם שימוש, שיוכלו לאפשר להתאים ככל שניתן את פעילות המערכת לצורכי המשטרה ולהגבלות המשפטיות".

עוד אמר: "אני מברך על הבדיקה כי ככל שאני אומר דברים שיתבררו כלא מדויקים, הבדיקה של אותם מומחי תוכן חיצוניים תעלה את הדברים".

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב בירך על הודעת היועמ"ש בוועדה ואמר: "לא סביר שנחכה עכשיו חצי שנה; חייבות להיות מסקנות ביניים; התחקיר חשף שטח אפור הדורש חשיפה לאור השמש והסדרה של התחום; בדיון עלה בבירור שיש סוגיות ממבצעיות ומשפטיות משמעותיות ונמשיך את הבירור בדיוני מעקב סדורים".

התנועה לאיכות השלטון הגיבה לחריגות המשטרה: "״דומה כי אשר יגורנו בא לנו. התרענו על כך שבנושא הזה חייבת להיפתח ועדת חקירה עצמאית, נפרדת ובלתי תלויה, אשר תבחן את השימוש האסור, לכאורה, של משטרת ישראל ברוגלות כנגד אזרחים ישראלים חפים מפשע. אנו קוראים לשר לבטחון פנים - הורה כבר היום על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית חיצונית ובלתי תלויה שתבחן את הדברים לעומקם ותפרסם לציבור את ממצאיה".

נציגי המשטרהיו''ר וועדת חוקה, ח''כ קריב
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל