אלעד: 3 נרצחים ו-3 נפגעים בפיגוע

פיגוע קטלני באלעד: שלושה נרצחים ןשלושה נפגעים משני מחבלים אשר דקרו וירו ונמלטו מזירת הפיגוע

אלעד: 3 נרצחים ו-3 נפגעים בפיגוע

3 הרוגים ו3 נפגעים קשה בפיגוע רצחני באלעד. מהמשטרה נמסר: "המחבלים עדיין לא נתפסו. אנו מבקשים מהציבור ומסקרנים לא להגיע לזירה. חשיבות לאפשר לכוחות החירום והנצלה לבצע פעילותם. על כל אירוע חריג, דמויות ורכבים חשודים יש לדווח מיידית למוקד החירום של המשטרה. כל מי שיש בידו חומרי תיעוד מתבקש להעבירם לידי המשטרה".

אהרון זילברמן מתנדב זק״א שהגיע מהראשונים למקום. ״הוזעקתי ע״י מוקד זק״א לכיכר אבן גבירול באלעד, מדובר באירוע פח״ע. הגעתי במהירות למקום, מעדות של עוברי אורח הבנו שמדובר בשני מחבלים שיצאו במסע רצח לאורך הרחוב ובאכזריות תקפו בגרזנים וסכינים עוברי אורח תמימים. מסע רצח מכיכר אבן גבירול עד לאמפי פארק הסמוך שהיה באותו זמן עמוס במבלים וחוגגים".

עוד אמר: "מדובר במראות קשים מאוד, אנשים היו שרועים על הכביש ועל המדרכה מהכיכר עד לפארק, זעקות לעזרה נשמעו מכל פינה, נקרע הלב. צוותי מד״א פינו 3 נפגעים במצב קשה לביה״ח, ונאלצו לקבוע את מותם של 3 נפגעים במצב אנוש שלא שרדו את הפציעות הקשות. מתנדבי זק"א מרחב שרון נמצאים בזירה ועוסקים במלאכת הקודש, הקשה מכל.״

משה סעדון ראש סניף איחוד הצלה באלעד מסר: "למרבה הצער נקבע מותם של שלושה פצועים עליהם ביצענו פעולות החייאה. כמו כן הענקנו סיוע בזירה לשני פצועים באורח קשה, לפצוע בינוני, ולמספר נפגעים קל. כמו כן: צוותי חוסן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה מעניקים סיוע למספר נפגעי חרדה".

פראמדיק מד"א אלון ריזקאן סיפר: "מדובר באירוע קשה מאוד כשהגענו למקום הבחנו שמדובר בזירה מורכבת. סמוך לכיכר באבן גבירול שכב גבר כבן 40 ליד רכב כשהוא עם פציעות קשות בגופו, ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו. ירדתי במדרגות לפארק הסמוך, ביצענו פעולות החייאה בגבר כבן 40 שהיה מחוסר הכרה ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו. במרחק של עשרות מטרים שכב פצוע נוסף מחוסר הכרה, גם הוא בשנות ה-40 עם פציעות קשות ולאחר פעולות החייאה נקבע מותו. 3 פצועים, בהם גבר כבן 60 וגבר כבן 35 שנפגעו באורח קשה טופלו במקום ופונו לבתי החולים שיבא בתל השומר ובלינסון כשהם מורדמים ומונשמים. גבר כבן 40 שנפצע באורח בינוני פונה לבי"ח בלינסון וגבר בן 23 שנפגע באורח קל במהלך מאבק עם המחבלים פונה לבי"ח כשמצבו יציב"

דובר חמאס, חאזם קאסם, אמר כי חמאס מברך את "הגיבורים שביצעו את הפעולה שמגיעה בעקבות הכעס הפלסטיני על התוקפנות המתמשכת של הכיבוש ומוסדותיו ומתנחליו נגד אל-אקצא". עוד אמר קאסם לערוץ אל-אקצא של חמאס כי "העם הפלסטיני מגן על המקומות הקדושים שלהם ולא ייתכן שפגיעה באל-אקצא תעבור מבלי שהכיבוש ייענש".

‏יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי הגיב לפיגוע הרצחני בעיר החרדית אלעד, "עוקב אחר הדיווחים הקשים שזורמים מאלעד. יום העצמאות השמח הזה הפך בין רגע לעצוב ונורא, ומחדד שוב את מחיר החיים בארץ שלנו.

ראש העיר אלעד ישראל פרוש לגלסנר בגל הפתוח בקול ברמה: "אנחנו מבקשים מכלל התושבים, עד שהענינים יתבהרו - להישאר בבתים, לנעול דלתות ולסגור תריסים. לכאורה היה יותר ממחבל אחד, בכמה זירות"

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד הגיב: "מאז ומתמיד מה שתדלק טרור הוא התקווה של המרצחים. לצערי, בממשלה הזו, תקוותם גדולה שבעתיים, המוטיבציה בשמיים והידיים מגואלות בדם הקדושים. הפקודה צריכה להיות: חיסול! אולי עכשיו סוף סוף תעצרו את כלל ההקלות, חסלו את סינוואר וראשי הטרור בעזה, סיגרו את הפרצות ותתחילו לעבוד. ה' יקום דמם!".

יריב לוין: "בסיומו של יום העצמאות, אנו נדרשים להתמודד שוב עם פיגוע טרור נורא. המאבק בטרור הוא מאבק מתמשך ועלינו להכות במחבלים ובתומכיהם בעוצמה. התשובה לטרור הייתה ברורה מראשית ימי הציונות והיא נכונה גם היום - התיישבות ועוד התיישבות לשם חיזוק אחיזתנו בארץ כולה. אני שולח את תנחומיי למשפחות הנרצחים, ומאחל החלמה מהירה לפצועים".

יו''ר ש''ס, אריה דרע הגיב: "‏הלב שותת דם נוכח הפיגוע הקשה הערב באלעד. שולח תנחומים כנים בלב שבור ודואב למשפחות נרצחי הפיגוע הי״ד ומתפלל להחלמת הפצועים".

יו״ר סיעת יהדות התורה ח״כ יעקב ליצמן: בשורה קשה מאלעד. לדאבונינו נרצחו יהודים בדם קר בפיגוע נתעב בידי מחבלים שפלים. אנו מחזקים בשעה קשה זו את תושבי העיר אלעד, משתתפים בצער משפחות ההרוגים ומתפללים לרפואת הפצועים. מי יתן ולא יישמע עוד שבר בגבולנו.

‏שגריר ארה"ב בישראל, טום ניידס: "סיום שובר לב ליום העצמאות, שולח תנחומים למשפחות הנרצחים ומאחל החלמה מהירה לפצועים. זה חייב להיפסק".

זירת הפיגוע באלעדזירת הפיגוע באלעדזירת הפיגוע באלעד
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"
נתניהו: "נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל במהרה"
לפיד על הפיגוע: "אנחנו נמצה עם המחבלים את מלוא חומרת הדין"