השר אביטן בסיור נכנס למעונו של המקובל הגה"צ רבי דב קוק שליט"א לקבל את ברכתו

במהלך ביקור בטבריה נכנס השר אביטן וצוות לשכתו למעונו של המקובל הגה"צ רבי דב קוק שליט"א לקבל את ברכתו. הרב ברכו בחום ואמר כי הוא שמע על פעולותיו הרבות של הרב אביטן כרב אזורי באשקלון "שר שיש בו תורה הוא שר אמיתי", אמר הרב

השר אביטן בסיור נכנס למעונו של המקובל הגה"צ רבי דב קוק שליט"א לקבל את ברכתו בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים

לאחר מכן ביקר הרב בקבר הרמב"ם בעיר והתרשם מהשיפוץ המרהיב הנעשה במקום לתועלת כלל הציבור. את הסיור בטבריה חתם בקבר רבי מאיר בעל הנס, שם הדליק נר ונשא תפילה לרפואת עם ישראל.

את היום העמוס סיים השר בביקור בישוב כפר תבור, כאורחם של ראש המועצה המקומית עודד הלפרין, סגנו אריאל בר און, הרב אבנר עובדיה רב היישוב ויו"ר המועצה הדתית גרשון לוי. השר התרשם מבית הכנסת המפואר במקום ושמע על שיתוף הפעולה הקיים במועצה בכל הנוגע לפעילות תורנית.

בימה - המעודכנים מעדכנים

חלקו השני של הסיור התקיים בטבריה, והחל בבית העלמין "טוהר רחל" הזורעים, בליווי ראש המועצה הדתית דוד שטרית. השר התרשם מבית העלמין המסודר והמטופח ושמע את הצרכים הקיימים במקום. כמו כן, קיים השר אביטן שיחה עם המרא דאתרא הגאון רבי משה צבי בוחבוט שליט"א, רב העיר טבריה, אשר ברך את בואו של השר לחיזוק התורה והיהדות בעיר. משם נסע לפגישת עבודה עם מר מוני מעתוק, יו"ר הוועדה הממונה בטבריה, וכן למקווה טהרה מפואר ומונגש העתיד להיפתח בקרוב בשיכון א'.

במהלך הביקור בטבריה נכנס השר הרב אביטן וצוות לשכתו למעונו של המקובל הגה"צ רבי דב קוק שליט"א לקבל את ברכתו. הרב ברכו בחום ואמר כי הוא שמע על פעולותיו הרבות של הרב אביטן כרב אזורי באשקלון "שר שיש בו תורה הוא שר אמיתי", אמר הרב.

בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים

הרב יעקב אביטן, השר לשירותי דת קיים סיור אתמול (ד') בישובי הצפון.


הסיור נפתח במועצה המקומית עמק הירדן כאורחו של יו"ר המועצה הדתית ניסים אלקובי. תחילה ביקר השר במועצה המקומית עמק הירדן שם נפגש עם ראש המועצה מר עידן גרינבאום וחברי המועצה. בפגישה קיבל השר תדרוך על היישובים הפורחים שעל שפת הכינרת ועל הפעילות הרבה לפיתוח המקום. בישיבה שקיים השר במועצה הדתית יחד עם הרב שלמה דידי ועם יו"ר המועצ"ד אלקובי, שמע השר על התנופה בבניית ושיפוץ מקוואות טהרה ביישובים ועל שיעורי התורה המתקיימים.


משם נסע השר אביטן לפגוש את חברי קיבוץ אשדות יעקב איחוד, וביקר בבית הכנסת היחידי במקום שהוקם בסיוע המשרד לשירותי דת ופעיל במשך כל ימות השנה. "בית הכנסת הזה הוא סמל של דו קיום בין דתיים לחילונים", אמר השר, "מחמם את הלב לראות את החברים כאן פועלים בהרמוניה מלאה, תוך גישה של כיבוד הדדי. אני מקווה שבקרוב נשמע על עוד פעולות חשובות למען התושבים", אמר השר. לאחר מכן ביקר השר במקווה טהרה מפואר שהוקם ביישוב הסמוך 'פוריה עילית' במימון המשרד לשירותי דת.

אומן ראש השנה: ראש הממשלה "נפעל בהתאם לשכל הישר"
מרן הראשון לציון ופרופ' גמזו קוראים לשמור על ההנחיות "מי שמסכן אחרים חשש רציחה בידו"
הלכה ומנהג: שישה הדברים שאירעו לאבותינו בט"ו באב
סיור במוקדי ישיבות בין הזמנים בצפת
הילולת צדיקים: הרב צבי הירש פרידמן
שריפה מתפשטת במורדות שכונת עין כרם בירושלים • תיעוד
יו״ר מרצ ח״כ ניצן הורוביץ בהתקפה חריפה על בחורי הישיבות
הילולת צדיקים: בעל ה"מגלה עמוקות"
השר לשירותי דת בפניה לראשי ערים: להקצות מקומות תפילה עבור מניינים מצומצמים
מתווה חדש לפתיחת הבתי כנסיות ולהתחיל כבר עכשיו הכנה לימים נוראים