חריש: פיילוט הרכב השיתופי שהעירייה מקדמת יוצא לדרך

אמש הגיעו לחריש שלושה כלי רכב שיתופיים במסגרת מיזם של העירייה • המטרה: בחינת פתרון תחבורתי זמין שיאפשר לצמצם את הצורך באחזקת רכב פרטי

חריש: פיילוט הרכב השיתופי שהעירייה מקדמת יוצא לדרך רכב שיתופי בחריש - רחוב תמר

שלושה כלי רכב שיתופיים הגיעו ביום האתמול לחריש במסגרת מיזם משותף של העירייה עם חברת "שלמה סיקסט". מדובר בפיילוט שנועד לבחון פתרון תחבורתי זמין, יעיל ונוח לשירות התושבים, שיאפשר לצמצם את הצורך באחזקת רכב פרטי או רכב שני במשפחה. לטובת המיזם הקצתה העירייה שתי חניות בחניון הציבורי שברחוב תמר ואחת ברחוב סביון שבשכונת הפרחים, והוא יימשך כארבעה חודשים.

איך זה יעבוד? כלי הרכב של חברת "שלמה סיקסט" יהיו זמינים לנסיעות 24 שעות ביממה באמצעות האפליקציה "שלמה סיקסט רכב שיתופי" – בלי דמי מנוי, בלי צורך להזמין מראש ובלי צורך לעמוד בתור.

פתיחת הרכב תתאפשר באמצעות הסמארטפון, והמפתח כבר יחכה בפנים. ההשכרה היא ל-24 שעות במחיר של 159.90 שקל (ל-150 ק"מ, כולל ביטול מלא של השתתפות עצמית. השירות כולל נהג צעיר וחדש עם ותק של לפחות שנה עם רישיון נהיגה). בסיום השימוש מחזירים את הרכב לאותה נקודה. חניות הרכב השיתופי שהקצתה העירייה סומנו בתמרור מיוחד ונצבעו בצבע מבדיל מהשאר. פיילוט כזה כבר נעשה בערים אחרות כמו רחובות, גבעת שמואל ואריאל.

ראש העיר יצחק קשת: "הפיילוט שאנחנו מתחילים היום יוצר פתרון יצירתי לתושבים, שיאפשר להפחית את השימוש ברכב פרטי. בשלב הראשון בחרנו להציב שתי חניות בחניון הציבורי ברחוב תמר, וחנייה אחת בשכונת הפרחים שתשרת גם את תושבי הפרחים וגם את תושבי שכונת מעו"ף. אם אכן יהיה ביקוש והפיילוט יצליח, נבחן את האפשרות להרחיב את המיזם ולהקצות חניות נוספות ברחבי חריש לרכב שיתופי".

אילו שרשראות אשת חיל תוכלו להעניק לאישה שלכם?
מבוכים לדרכונים: אין תורים להנפקה
אושר בוועדה: מספר הטלפון של 'מרכז הרעלים' יונגש על גבי אריזות
רפורמה בחקלאות? מחיר האבטיח זינק ל-14 שקלים לק"ג
אלו הגבינות שימכרו במחיר נמוך ב-22% עד 36%
שר התקשורת קבע: תתאפשר ניידות מספרים מלאה בקווים הכשרים
משרד הבריאות השהה את תו התקן של מפעל שטראוס
נדל"ן על הירח? בקרוב מאוד
חשש: בעקבות סימני הסלמונלה במוצרים - הריקול בשטראוס יורחב
איפה הכי משתלם לקנות? נתוני "סל המוצרים הבסיסי" לפסח נחשפים