"את פרשת חטיפת ילדי תימן, הבלקן והמזרח צריך לכתוב בספרי היסטוריה"

כך דורש האיגוד הספרדי העולמי בתגובה למתן פיצויים למשכולות השכולות אשר איבדו את יקיריהן בפרשת חטיפת ילדי תימן ובלקן

"את פרשת חטיפת ילדי תימן, הבלקן והמזרח צריך לכתוב בספרי היסטוריה" הגאון רבי יוסף חדד זצ

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, הערב, לאחר 70 שנות הכחשה, הסכימה מדינת ישראל להכיר בעוול הנורא שנעשה בחטיפת ילדי תימן ובלקן ולהעניק לקרוביהם "פיצויים לפנים משורת הדין".

בתגובה לאישור מתווה הפיצוי למשפחות שאיבדו את יקיריהן בפרשת ילדי תימן הבלקן והמזרח, האיגוד הספרדי העולמי זועם: "החלטת הממשלה פוגעת ברגשות המשפחות שילדיהן נעלמו באחריותה. בהחלטת הממשלה נכתב כי הפיצוי נעשה לפנים משורת הדין. אך זוהי פגיעה בהיסטוריה ובכאב שהמשפחות נשאו בלבבן כל יום מאז שאיבדו את ילדיהם".

"פיצוי לכשעצמו אינו מספיק. על הממשלה להכיר באחריות של מדינת ישראל לאירועי היעלמות הילדים. אם שלוש ועדות חקירה לא הספיקו, יש לצאת עם אמירות ברורות והכרה באחריות. את פרשת חטיפת ילדי תימן, הבלקן והמזרח צריך לכתוב בספרי ההיסטוריה ולא לנסות למחוק אותה כאילו לא הייתה.

נשיא האיגוד, פרופסור שמעון שטרית איבד בעצמו את אחותו שרה שנעלמה בהיותה בת עשרה חודשים כאילו בלעה אותה האדמה. הכאב, הגעגוע, החלל והאובדן שאין לו הסבר פערו חור גדול במשפחה.

"הורי עליהם השלום, אחיי, אחיותי ואני מעולם לא שכחנו את אחותי שרה, ומעולם לא איבדנו תקווה למצוא אותה לאחר כל השנים. דמעות רבות ולילות ארוכים שלא מצאנו מנוח. הורי והורי הילדים האחרים היו מתהפכים בקברם לו היו יודעים כי מדינת ישראל לאחר כל השנים מסרבת להכיר באחריותה ומנסה לטייח את האחריות באמצעות "פיצויים לפנים משורת הדין" אומר שטרית.

פרה נגחה באדם ללא רחמים
לראשונה: משקפי הקלפיות יצביעו במעטפות הכפולות
יוסי דגן: "הצדק והאמת ניצחו את ה Bds והאנטישמיות"
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה