"את פרשת חטיפת ילדי תימן, הבלקן והמזרח צריך לכתוב בספרי היסטוריה"

כך דורש האיגוד הספרדי העולמי בתגובה למתן פיצויים למשכולות השכולות אשר איבדו את יקיריהן בפרשת חטיפת ילדי תימן ובלקן

"את פרשת חטיפת ילדי תימן, הבלקן והמזרח צריך לכתוב בספרי היסטוריה" הגאון רבי יוסף חדד זצ

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, הערב, לאחר 70 שנות הכחשה, הסכימה מדינת ישראל להכיר בעוול הנורא שנעשה בחטיפת ילדי תימן ובלקן ולהעניק לקרוביהם "פיצויים לפנים משורת הדין".

בתגובה לאישור מתווה הפיצוי למשפחות שאיבדו את יקיריהן בפרשת ילדי תימן הבלקן והמזרח, האיגוד הספרדי העולמי זועם: "החלטת הממשלה פוגעת ברגשות המשפחות שילדיהן נעלמו באחריותה. בהחלטת הממשלה נכתב כי הפיצוי נעשה לפנים משורת הדין. אך זוהי פגיעה בהיסטוריה ובכאב שהמשפחות נשאו בלבבן כל יום מאז שאיבדו את ילדיהם".

"פיצוי לכשעצמו אינו מספיק. על הממשלה להכיר באחריות של מדינת ישראל לאירועי היעלמות הילדים. אם שלוש ועדות חקירה לא הספיקו, יש לצאת עם אמירות ברורות והכרה באחריות. את פרשת חטיפת ילדי תימן, הבלקן והמזרח צריך לכתוב בספרי ההיסטוריה ולא לנסות למחוק אותה כאילו לא הייתה.

נשיא האיגוד, פרופסור שמעון שטרית איבד בעצמו את אחותו שרה שנעלמה בהיותה בת עשרה חודשים כאילו בלעה אותה האדמה. הכאב, הגעגוע, החלל והאובדן שאין לו הסבר פערו חור גדול במשפחה.

"הורי עליהם השלום, אחיי, אחיותי ואני מעולם לא שכחנו את אחותי שרה, ומעולם לא איבדנו תקווה למצוא אותה לאחר כל השנים. דמעות רבות ולילות ארוכים שלא מצאנו מנוח. הורי והורי הילדים האחרים היו מתהפכים בקברם לו היו יודעים כי מדינת ישראל לאחר כל השנים מסרבת להכיר באחריותה ומנסה לטייח את האחריות באמצעות "פיצויים לפנים משורת הדין" אומר שטרית.

בשורה למחותנים: התו הירוק יכלול גם ילדים ומי שאינם יכולים להתחסן
לאחר שהותקפו באלימות: המנכ"ל ביקר את המתנדבים החרדים
נתפס: מפעל לייצור שמן זית בכשרות מזוייפת
תגובות חמות מפה לפה בעקבות הנגשת מערת המכפלה
מפחיד: טייסים ישראלים סונוורו בנחיתת מטוס
הלחץ מתהדק: הצעה לפתוח את מירון בל"ג בעומר רק למחוסנים
לאחר מאבק מתמשך: מערת המכפלה תונגש לאנשים עם מוגבלויות
נתפסה חוליית גנבי רכב במרכז הארץ
הנהג דרס: 12 חרדים נעצרו • צפו
סיפור מצמרר על גלגול נשמות בחצר הבית! • צפו