למעלה מ-300 כבאים וחברי ועד, מפגינים על התנהלות מערך הכבאות

למעלה מ-300 עובדי מערך הכבאות מפגינים ברגעים אלה מול משכן הכנסת בירושלים, במחאה על ההתנהלות האגרסיבית והענישה הקולקטיבית של הנהלת המערך, בראשות רב טפסר דדי שמחי

למעלה מ-300 כבאים וחברי ועד, מפגינים על התנהלות מערך הכבאות בימה - המעודכנים מעדכנים

לצד הכבאים, שהגיעו מכל רחבי הארץ, מפגינים לאות סולידריות גם עובדים רבים נוספים ממקומות עבודה נוספים המאוגדים בהסתדרות. ההפגנה נערכת בהשתתפות יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל ויו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דני בונפיל.

יודגש כי הן בשגרה והן במהלך הפגנת הכבאים – אין כל פגיעה בפעילות המבצעית של מערך הכבאות וההצלה בישראל, והעובדים המשובצים למשמרות מבצעים את עבודתם כסדרה.

האחד הגורמים למחאה הוא מכיוון שהוחלט לאחרונה על נוהל לפיו הכבאים לא יוכלו לנוח בעת המשמרת (גם כאשר אין פעילות מבצעית), דבר המצריך מהם להיות ערים שעות רבות ברציפות ופוגע בערנותם. מבדיקות שנערכו נמצא כי להוראה זו אין אח ורע בכל שירותי הכבאות ברחבי העולם.

אם לא די בכך, בשל החלטת הכבאות לעכב את ההסדר עם חברת הביטוח, הכבאים מופקרים ומבצעים את עבודתם ללא ביטוח סיכונים בתוקף, כאשר המשמעויות לכך קריטיות ועלולות להמיט אסון כלכלי עליהם ועל משפחותיהם.

בנוסף, בימים האחרונים זימנה נציבות מערך הכבאות עשרות כבאים ל"משפטי ראווה" כענישה קולקטיבית ואישית – כל זאת במסגרת מאבקו של הנציב בכבאים ובפעולות הארגוניות שהכריזה ההסתדרות כחוק, במסגרת סכסוך עבודה בין הצדדים.

ההסתדרות איננה מתכוונת לפגוע בפעילות מערך הכבאות ורצונה לשמר ולהחזיר את יחסי העבודה הטובים שהיו בין הצדדים, אך נציגות העובדים לא תעמוד מנגד כנגד ההתנהלות הכוחנית בה הם נתקלים מדי יום.

אדלשטיין לתושבים: המגבלות אינן עונש
לאחר הסערה: סוכם על הקמת מלון לתושבי ביתר
פינת החי: צפע ארצי-ישראלי
בקשתם של ישראלים רבים לשוב לארץ עקב הקורונה, מביא לפתרון בעיית "בריחת המוחות"
פועל נפגע ממשאית בביתר עילית
אל-על מתייעלת בהיקף של 86 מיליון דולר
סגר לשבוע על העיר ביתר עילית
שני נוסעים חרדים נפצעו בינוני בתאונת דרכים סמוך לצור הדסה
הנתונים המלאים נחשפים: רק 2.2% נדבקו בבית הכנסת. 66% נדבקו בבית
נער חרדי שרכב על קורקינט חשמלי נפצע בינוני בתאונה באלעד