הלך לעולמו: הרב מרדכי דעי זצ''ל, רבה של חצור הגלילית

הלך לעולמו הרב מרדכי דעי זצ''ל, ראש מוסדות 'שערי דעה' לאחר מאבק ממושך במחלה, כשהוא בן 68 שנים. הרב דעי זצ''ל למד בישיבת פורת יוסף ולאחר פטירת אביו, הרב ...

הלך לעולמו: הרב מרדכי דעי זצ''ל, רבה של חצור הגלילית הרב דעי זצ''להרב מרדכי דעי זצ''ל

הלך לעולמו הרב מרדכי דעי זצ''ל, ראש מוסדות 'שערי דעה' לאחר מאבק ממושך במחלה, כשהוא בן 68 שנים.

הרב דעי זצ''ל למד בישיבת פורת יוסף ולאחר פטירת אביו, הרב עזיזי דעי זצ"ל אשר כיהן כרבה של חצור הגלילית מילא את מקומו של אביו ברבנות העיר.

הראשון לציון, הגר''י יוסף ספד: “קבלתי בצער רב, את הידיעה על הסתלקותו של ידידנו הרב הגאון הרב מרדכי דיעי זצ”ל רב העיר חצור הגלילית.

עוד הוסיף: “הרב דיעי עמד על משמר הרבנות והכשרות בעיר חצור הגלילית עשרות בשנים תוך שהוא עומד ומרביץ תורה ויראה וקירב את כלל תושבי האזור לאביהם שבשמים.עולם הרבנות יחסר את אחד הרבנים הבולטים בו. תנחומי למשפחתו ויה״ר שיבולע המוות לנצח ומחה ה’ דמעה מעל כל פנים".

יו"ר ש"ס, אריה דרעי הספיד: "בצער רב קיבלתי את הבשורה המרה על פטירתו לאחר ייסורים קשים של ידיד נפשי עוד מהיותנו חוסים בישיבה הקדושה פורת יוסף הגאון רבי מרדכי דיעי זצ"ל רבה של העיר חצור הגלילית".


עוד הספיד: "הרב זצ"ל הרביץ תורה ועסק בקירוב לבבות במסירות נפש במשך כל השנים והפריח את השממה בחצור הגלילית, והכל במאור פנים. בשם כל תנועת ש"ס, שולחים תנחומים לבניו הרבנים שליט"א וכל משפחתו הכבודה, במורשתו ותורתו אשר הותיר אחריו תנוחמו, תהא נשמתו צרורה בצרור החיים."


השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן הספיד: "התבשרנו בכאב על פטירתו של הגאון הצדיק רבי מרדכי דיעי זצ"ל, רבה של חצור הגלילית, אשר הלך לעולמו בגיל 68 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה".


עוד אמר: "הגאון זצ"ל המשיך את דרכו של אביו הגאון חכם עזיזי דיעי זצ"ל, אשר היה מראשוני היישוב חצור הגלילית וכיהן כרבה. מאז המשיך רבי מרדכי דיעי זצ"ל את מקומו ברבנות, עמד על משמר התורה והכשרות והיה ראש חכמי חצור וגלילותיה וראש ונשיא מוסדות התורה והחסד 'אגודת שערי דעה'. זו אבידה קשה לעולם הרבנות בישראל. תנחומי למשפחתו ויה"ר שיבולע המוות לנצח".


מהמועצה המקומית נמסר: "חצור הגלילית מרכינה ראש עם פטירתו המצערת של רבה הראשי הרב מרדכי דעי זצ״ל שהחזיר הבוקר (כ״ג בסיוון) את נשמתו לבורא עולם לאחר התמודדות של למעלה משנה עם מחלה".


ראש המועצה, שמעון סויסה ספד: ״במהלך השנה האחרונה התפללנו לשלומו, אך לצערנו, אנו נפרדים מאחת הדמויות האהובות, שפעלו לשלום לאחווה ורעות בקהילת חצור. היה בנינו קשר מיוחד, אהבתי את הרב מאוד, זכיתי זכות גדולה להכיר אישיות יוצאת דופן, זהו יום כואב ועצוב לכולנו״.


בשעה 16:00 יחל מסע הלוויה בדברי תורה בביתו ובשעה 18:00 ייצא מסע הלוויה מביתו לעבר בית העלמין בחצור הגלילית.

הסדר חלבי של קרית מלך: שש שנים להקמת הסדר שש שעות
הישג: תקציב הישיבות המלא בסך 1.17 מיליארד ש"ח נכנס לספר התקציב
מה הפירוש "כבני מרון"? • דף היומי
הגרי"ג אדלשטיין: "איך יהודי מסוגל לעשות גזירות על יהודים?" • צפו
38 שנים להסתלקותו של המקובל רבי מרדכי שרעבי זצ''ל • גלריה
מהי סגולתן העצומה של י"ג מידות רחמים? • דף היומי
אין משהו מתפספס וקורה בלי כוונה? • השגחה פרטית • צפו
האם צריך להאריך במילת אחד של קריאת שמע • הלכה יומית
צפו: שיעורו של הגר"י רצאבי למוצש"ק וירא התשפ"ב
במה מועילה התפילה, אם הכל נגזר כבר בראש השנה? • דף היומי