משרד הבריאות בהגבלות חדשות על החגים

לאחר ההגבלות על הסליחות בכותל, מוסיף משרד הבריאות בהגבלות לקראת ראש השנה, למרות שאין כל הגבלה בהר הבית. ההגבלות כוללות: בתי הכנסת: מעל 50 איש - דורש משר...

משרד הבריאות בהגבלות חדשות על החגים מעמד הסליחות בכותל תחת ההגבלותהגבלות חדשות לחגים

לאחר ההגבלות על הסליחות בכותל, מוסיף משרד הבריאות בהגבלות לקראת ראש השנה, למרות שאין כל הגבלה בהר הבית.

ההגבלות כוללות:

בתי הכנסת: מעל 50 איש - דורש משרד הבריאות לבדוק תו ירוק בכניסה, גם אם התפילה מתקיימת בחצר בית הכנסת. ילדים מתחת לגיל 12 יכולים להיכנס על סמך בדיקת PCR ולא רק בדיקה מהירה.

ימי החג: בראש השנה וביום שאחרי החג (יום חמישי), בין התאריכים 21.9.7 ל- 21.9.9 תוקפה של בדיקת ה PCR תהיה 96 שעות (במקום 72 שעות בשוטף). המשמעות: מי שעשה בדיקת PCR ביום ראשון ה-21.9.5 יוכל להכנס לבית הכנסת לכל אורך ימי החג.

בנוסף הטיל משרד הבריאות מגבלה על שוק ארבעת המינים למרות שלא יברור כיצד תשמר: שמירה על מגבלת התקהלות, על פי תפוסה של אדם אחד ל- 7 מ׳׳ר.

ההגבלות יחולו אף על התקהלות בשטח פרטי: מפגשים קהילתיים, ארוחות חג וכו'. ההתקהלות מוגבלת ל-50 איש במקומות סגורים, ו-100 איש במקומות פתוחים.

אילוסטרציהשוק ארבעת המינים במאה שעריםאילוסטרציההגבלות חדשות לחגיםהגבלות חדשות לחגים

בנוסף, דורש משרד הבריאות הגבלות על ההקפות השניות במוצאי שמחת תורה: לפיו יהיו מחוייבים בתו ירוק. בנוסף, למגבלת ההתקהלות של 1,000 איש במקומות סגורים, ו-5,000 איש במקומות פתוחים.

התקהלויות במקומות פתוחים: מעל 100 אנשים- חובה לעטות בהם מסיכה. משרד הבריאות ממליץ על עטיית מסיכות גם בהתקהלויות של פחות מ-100 אנשים.

הגבלות על הכותל: מגבלת תפוסה של עד 8,000 אנשים, ב- 15 קפסולות נפרדות. יוצבו סדרנים לשמירה על ההנחיות. בנוסף לעטיית מסיכה, למרות שבהר הבית אין כלל הגבלות.

▪️ הכניסה לבתי כנסת לבני מתחת גיל 12 ו- 3 חודשים עם בדיקת PCR ציבורית, והארכת תוקף בדיקות ה PCR ל-96 שעות, הנה הוראת שעה לתקופת ראש השנה בלבד.

▪️ לאחר החג, בדיקות PCR הנן לצורך אבחנתי, מלון והצגת בדיקה לנסיעה לחו"ל.

▪️ מי שאינו מחוסן ומחלים זכאי לקבל תו ירוק באמצעות בדיקות מהירות בלבד בתשלום ובמימון המדינה לבני מתחת גיל 12 ו- 3 חודשים.

מנהרות יוקנעם ייחסמו הלילה בשני הכיוונים
בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף"
מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות"
התחזית: מעונן חלקית עם גשם מקומי בצפון ובמרכז
מהקרקע ומהאוויר: כך נעצרו שלושה גנבי רכב מג'נין
באר יעקב: פועל נפגע מכף טרקטור
מזג האוויר מעונן חלקית עם ירידה בטמפרטורות
נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי