מרן שר התורה שלח את סט ספריו לאור הרשב"י

מרן הגר"ח קנייבסקי שלח את סט ספריו 'דרך אמונה, שונה הלכות, וספריו הנוספים' עבור 'אור הרשב"י', הצמוד לציון הרשב"י: "זו זכות שילמדו ליד רבי שמעון בספרים שלי"

מרן שר התורה שלח את סט ספריו לאור הרשב"י

מעמד מרגש ומרומם היה כשעלו רבני וראשי 'היכל התורה אור הרשב"י' הרב בערל פריד והרב משה רכינצר שליט"א לביתו של רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א כדי לקבל מידיו את המזוזות שמרן שלח באופן אישי בכדי שיקבעו בהיכל התורה, והופתעו לקבל מידיו את ספריו עם התבטאות נדירה במיוחד.

רבני אור הרשב"י הניחו לפני מרן מספר שאלות חשובות בענין היכל התורה, מרן שמע בכובד ראש את השאלות והכריע בעניינם. מרן התעניין לפרטי פרטים על 'היכל התורה', ואף בחן את קרבת המקום מתוך מפת האזור שהודפסה במיוחד עבורו.

כשסיים, פנה אל רבני 'אור הרשב"י' בהתרגשות גדולה ואמר: "הזכות שלי שילמדו ליד רבי שמעון בספרים שכתבתי", תוך כדי שהוא מבקש מנכדו שיביא הרבה מספריו אל השולחן, כי מעוניין לשלוח אותם להיכל התורה.

נציגי 'אור הרשב

רבני אור הרשב"י המופתעים לקחו את הספרים בהדרת כבוד כדי להניחם באוצר הספרים הרחב של היכל התורה, למען יוכלו רבבות עמך בית ישראל העולים לציון הק' להגות בספריו של מרן שליט"א.

'היכל התורה' שנפתח בתחילת השבוע, יעניק את האפשרות לרבבות עולי מירון לשבת וללמוד תורה ברגיעות וביישוב הדעת כנדרש, מה שעד היום לא היה מתאפשר עקב המון העם שהתהלך בכל שטח הציון והשטיבלך הצמודים לו.

לצד ההיכל, מוקם 'חדר קפה' מאובזר ומשודרג ברמה גבוהה במיוחד, ובו ניתן לקבל שתייה חמה וקרה מסוגים רבים ומשובחים, יחד עם מאכלים שונים ללא עלות. פתיחת 'היכל התורה אור הרשב"י' תאפשר לראשונה לרבבות עולי מירון לשבת וללמוד בנועם כאוות נפשם. ללא ספק מדובר בציון דרך היסטורי של ממש שישנה את דפוס השהות בהר מירון.

למרות שחנוכת 'היכל התורה אור הרשב"י' הוא אירוע הפתיחה הראשון של תקופת ל"ג בעומר, חשוב לציין כי אינו נוסד דווקא לתקופה זו, אלא ימשיך לפעול למען לימוד התורה במשך כל ימות השנה.

נציגי 'אור הרשבנציגי 'אור הרשבנציגי 'אור הרשב
"יעמיד אותנו במצב של אחריות ללא סמכות"
אלעד: הולך רגל נפגע מאוטובוס
נדחה בטרומית: החלת הריבונות על יהודה והשומרון
אושר בטרומית: בית המשפט יוכל לפסול ראיה שהושגה באמצעים פסולים
לקראת ראש השנה: ח''כ ארבל נפגש עם שגריר אוקראינה
48 מיליון קנס: על אי-עמידה ביעדי האיסוף והמיחזור
ממשלת בנט: נהרוס 2 בתי קבע ביישוב עלי
משרד התקשורת דחה את בקשת מד"א לבטל את מספר הטלפון של איחוד הצלה
הוארכה הוראת השעה המאפשרת שימוש בכספי היטל ההטמנה
מפעילי התח''צ יחוייבו להגיע ל-100% רכש אוטובוסים חשמליים