ועדת החוקה בראשות ח"כ יעקב אשר סיימה לדון בסמכויות אכיפה של עבירות הקורונה

ועדת החוקה סיימה לפני זמן קצר לדון בפרק העוסק בעונשין ובסמכויות פיקוח ואכיפה של עבירות הקורונה

ועדת החוקה בראשות ח"כ יעקב אשר סיימה לדון בסמכויות אכיפה של עבירות הקורונה

ח"כ יעקב אשר

ערוץ כנסת

לדרישת חברי הוועדה, העבירות, שייאכפו בדרך של עבירה מנהלית לא ייכללו במרשם הפלילי; הגשת כתב אישום תיעשה רק במצבים חמורים במיוחד כגון הפרה סדרתית וגם אז לבימ"ש יהיה שיקול דעת לקבוע קנס עד לסכום המרבי של 14,400 ₪; הממשלה תהיה מוסמכת להתקין תקנות ולקבוע בהן עבירות ועונשים שיעמדו בתוקף לשבוע ימים או 14 ימים בהתאם לסוג התקנות גם ללא אישור הכנסת מראש- אם התקנות לא יאושרו בוועדת החוקה בתום הימים שנקבעו- הקנסות ששולמו יוחזרו; נוסח החוק יבהיר "שימוש בכוח סביר בנסיבות העניין" לשם פיזור אירוע או התקהלות הנעשים בניגוד להוראות; הממשלה תחויב לקבוע בתקנות כל "פעולה אחרת הנדרשת לצורך עמידה בהוראות התקנות" ולהביאן לאישור מראש של הוועדה; על יציאה ממקום מגורים באזור מוגבל בניגוד להגבלות ייקבע קנס של 500 ₪ ועל סירוב להוראת שוטר לפזר התקהלות באזור זה ייקבע קנס של 1000 ₪.

ועדת החוקה חוק ומשפט בראשות ח"כ יעקב אשר, סיימה היום (א') את ישיבתה השביעית שנמשכה שעות ארוכות, על "חוק הקורונה הגדול", במטרה לסיים את הכנתו לקריאות שנייה ושלישית בכפוף לקבלת מענה מהממשלה לשאלות רבות שעלו בדיוני הוועדה.

הדיון היום עסק בפרק ד' להצעת החוק: עונשין וסמכויות פיקוח ואכיפה, וכן עונשין ואכיפה באזור מוגבל. הפרק מעגן בין השאר את סמכות אכיפת ההוראות השונות הקשורות למאבק בנגיף הקורונה כגון הוראות התו הסגול, והאיסור להתרחק מהבית, כולל העבירות המנהליות והקנסות בגין אלה, ומסמיך את הגורמים האמונים על אכיפתם.

בימה - המעודכנים מעדכנים

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "ההחלטה שלנו היא ללכת על החוק הגדול, חוק הסמכויות, התקדמנו איתו ועברנו את רובו והאלטרנטיבה הייתה ללכת על חקיקת טלאי על טלאי של סגר. לכן לקחנו על עצמנו את המעמסה מתוך תקווה ורצון להתקדם בדיון וכבר מחר להתחיל לעבור על התיקונים שביצענו ולהגיע להנמקת הסתייגויות".

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש: "יש חילוקי דעות טבעיים ובסיסיים, אני מבקש מכולם לצאת מהפוזיציה ולבנות תשתית, לתת לממשלה כלי להתמודד עם מצב חירום קורונה ולכן אני רואה את הדחיפות. טוב שיהיה כלי מרכזי שיחסוך את הטלאי על טלאי. אנחנו מבקשים שהדבר הזה יושלם במהירות האפשרית כי המצב של הקורונה דוחק בנו לפעול. אנחנו נלחמים, הטנקים שועטים מולנו ועד שלא נגמור את זה לא נוכל להביא תגבורת ואספקה. את כלי המסגרת חייבים בהקדם האפשרי".

בימה - המעודכנים מעדכנים
דרעי ליצמן וגפני בקריאה משותפת לנתניהו וגנץ: עצרו את הבחירות עכשיו
תאונת דרכית חזיתית - משאית מול רכב פרטי
האם דם 'הציבור החרדי' כאן הפך להפקר? הקורונה- תעלם אבל ההסתה נגד החרדים - אייי
קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי
מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות
סמוטריץ': רה"מ האמיתי אבי ניסנקורן מוביל מדיניות שמאל בזכות הפחדנות של החרדים
ח"כ אבוטבול על עיתון הארץ: "את ההסתה נגד הציבור החרדי אני רואה בחומרה רבה"!
ימנעו בחירות? האם מאמצם של החכי"ם החרדים לגשר בין נתניהו לגנץ יצליח?
צפו בח"כ בוסו: יש כאן שנאה ושיסוי נגד בחורי הישיבות
מה ימנע את הסגר הכללי?