גניבת ענק מבסיס בצפון ומכה דיפלומטית באו"ם: סיכום חדשות השבת

הרוסים השלימו את נסיגתם מהעיר חרסון ופגעו בתשתיות אזרחיות חיוניות • הנשיא לשעבר טראמפ עתר נגד הוועדה המיוחדת לחקירת אירועי הקפיטול • נערים בדואים ידו אבנים

גניבת ענק מבסיס בצפון ומכה דיפלומטית באו"ם: סיכום חדשות השבת ראש הממשלה יאיר לפיד בנאומו בפני העצרת הכללית של האו

ועדת האו"ם אישרה לקבל חוות דעת מבית הדין בהאג; ארדן תקף: "השקרים והצביעות של הפלשתינים לא יודעים גבול"

מכה דיפלומטית: הוועדה המיוחדת של האו"ם אישרה אמש (שישי) ברוב קולות את ההצעה הפלשתינית הקוראת לחוות דעתו הדחופה של בית הדין הבינלאומי בהאג באשר ל"משמעות המשפטית של הכיבוש הישראלי המתמשך". כך דווח ב'ישראל היום'.

98 מדינות הצביעו בעד ההחלטה, בהם רוסיה ואוקראינה, 17 התנגדו בהם ארה"ב ומדינות אירופה – איטליה, גרמניה, אוסטרליה, קנדה, אוסטריה וצ'כיה ו-52 נמנעו.

לפי ההחלטה הפלשתינים מבקשים שבית הדין בהאג יקבע כי הכיבוש הישראלי אינו זמני אלא סיפוח דה-פקטו. בית הדין עלול להמליץ לאו"ם כיצד יש לנהוג עם ישראל, בין אם בהטלה של סנקציות או בצעדים אופרטיביים אחרים. לאחר מכן הדבר יעבור למועצת הביטחון תצטרך לאשר את הצעדים, אך לארה"ב יש במועצה זכות וטו. עם זאת, גם אם תשתמש בה, הדבר עשוי לעודד חרמות ופעולות BDS בידי ארגונים ומדינות.

נזקים עצומים כתוצאה מהמלחמה באוקראינה

חרסון: צבא אוקראינה במרכז העיר, הדגל הונף מעל בניין הממשל

התפתחות דרמטית בחזית הלחימה בדרום אוקראינה: הרוסים השלימו את נסיגתם מהעיר המרכזית חרסון וצבא אוקראינה נכנס למרכז העיר המרכזית בחבל כשהוא מתקבל בקבלת פנים חמה על ידי התושבים ומניף מחדש את דגל אוקראינה מעל בניין הממשל. תמונות שבויים רוסים שלא הספיקו לסגת פורסמו בכלי התקשורת באוקראינה.

זמן קשר לפני כן פגעו הרוסים במכוון לתשתיות אזרחיות חיוניות: פוצצו את הגשר המרכזי לעיר חרסון, השמידו את אנטנת הטלוויזיה המקומית וגרמו לנזק כבד לתחנת כוח סמוכה ועל כן אספקת המים בעיר נפגעה קשות.

טראמפ עתר לביהמ"ש: לא אעיד בהתנדבות לוועדת החקירה של אירועי הקפיטול

בצל ההכנות של הנשיא האמריקני לשעבר, דולנד טראמפ לריצה מחודשת לנשיאות, הוא עתר היום (שבת) לבית המשפט בפלורידה נגד הוועדה שחוקרת את אירועי ההתפרעות בקפיטול ב­־6 בינואר, בדרישה לבטל את זימונו להעיד בפניה.

בקבוקי תבערה

סוכנות הידיעות AP מפרסמת כי טראמפ מסתמך בעתירתו על הפרדת הרשויות בארה"ב, שבעטיה "אין לוועדה את הסמכות לחייב את הנשיא להעיד, וכי במקרי עבר נשיאים הסכימו להיענות לזימונים של בית הנבחרים רק בהתנדבות".

בדואים תפסו מיידי אבנים מהפזורה - והסגירו אותם למשטרה

זרקו על האדם הלא נכון? בדואים מהפזורה שנסעו היום בנגב ספגו מטר אבנים על מכוניתם. הם לא ויתרו, ורדפו אחר המיידים, ילדים מהפזורה אף הם. לאחר שתפסו אותם הסגירו אותם למשטרה.

שוחרר באוגוסט האחרון - וחזר לטרור: צה"ל עצר פעיל ג'יהאד אסלאמי בכפר קבאטיה

לוחמי צה"ל ושב"כ פעלו הבוקר בכפר קבאטיה ועצרו את המבוקש, פעיל הג'יהאד האסלאמי מחמד אבו זינה בן ה-27, ששוחרר מהכלא לפני כשלושה חודשים.

לפי הודעת דובר צה"ל, המעצר יצא לפועל בעקבות פעילות מודיעינית של שב"כ. סיירת נח"ל יצאה הבוקר בפעילות משותפת עם השב"כ למעצר המבוקש בכפר קבאטיה שבגזרת החטיבה המרחבית מנשה. במהלך הפעילות נזרקו אבנים והושלך מטען לעבר הכוחות, לא היו נפגעים לכוחותינו.

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ
נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו
סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה
נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית