סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

מתנדב משטרה נדרס למוות בנהריה • הצעה מחמאס לעסקת חילופי שבויים • ניסיון הפיכה בסודאן • ביידן באו"ם: "רחוקים מפתרון שתי המדינות"

סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו מעצר החשוד בדריסה

מתנדב משטרה נדרס למוות בנהריה: הוסר החשד לפיגוע על רקע לאומני

עלפי הפרסום ב'ישראל היום' חוסאם סגייר, מתנדב משטרה בן 32 מירכא, נדרס הבוקר למוות באירוע שהתרחש באתר בנייה ברחוב העלייה בנהריה. החשוד בדריסה הוא עסקן כדורגל ידוע מהצפון ואישיות בכירה במגזר הערבי. אמיר אבו ריש, שוטר בן 31 מירכא שעמד לצידו של סגייר, נפצע באורח בינוני-קשה. הוא הועבר לחדר ניתוח כדי לטפל בפצעיו. סג'ייר הותיר אחריו אישה, שני ילדים, הורים, אח ושתי אחיות. טרם נקבעו מועד ומקום הלווייתו.

המשטרה הודיעה כי היא הסירה את החשד שמדובר בפיגוע על רקע לאומני, ועדכנה גם כי החשוד בדריסה יובא בצאת החג לדיון בבית המשפט להארכת מעצרו. החשוד הכחיש בחקירתו כי היו עימו אנשים נוספים ברכב וטען כי היה לבדו.

כחצי שעה לאחר הדיווח הראשוני על האירוע ואחרי מצוד משטרתי שכלל כוחות משטרה רבים ומסוק שהוזנק למקום, הרכב הפוגע אותר ריק בשלומי. בהמשך, תושב עראבה נעצר בחשד למעורבות בדריסה, והוא נחקר במשטרה, שממשיכה לחפש אחר מעורבים נוספים באירוע.

לפי תנ"צ שאול צמח, מפקד מרחב אשר, השוטר והמתנדב הגיעו לאתר הבנייה כדי לבדוק את העובדים במקום – כשלפתע הם נפגעו מהרכב, שכאמור נמלט מהזירה. "אני רואה את האירוע הזה בחומרה, והוא יטופל על ידינו – כל הכיוונים נבדקים ואני לא שולל אף כיוון. אנו מציפים את העיר בשוטרים ועושים את המקסימום כדי לאתר חשודים נוספים שהיו ברכב".

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל מרכינה ראש ומשתתפת בצער משפחתו של סמ"ר חוסאם סג'ייר ז"ל - מתנדב גיבור שהפך היום למודל של חריצות ותרומה למדינה. שוטר ומתנדב נקראו הבוקר לטפל באירוע של רעש ושוהים לא חוקיים באתר בנייה בעיר נהריה. במהלך בדיקה של אישורי עבודה ושהייה של הפועלים באתר, הגיע למקום רכב, ובמהלך דין ודברים בין צוות השיטור לנהג, הוא החל בבריחה, במהלכה דרס אותם".

עוד הוסיפו: "הם פונו למרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו של סמ"ר חוסאם סג׳ייר, בן 32 במותו. כוחות משטרה גדולים פתחו בסריקות נרחבות ועצרו את הנהג החשוד בדריסה, תושב עראבה בן 44. מאוחר יותר, בפעילות נרחבת של כוחות משטרה גדולים בסיוע מסוק משטרתי אותרו סמוך למחלף חמד 11 שוהים בלתי חוקיים, תושבי איו"ש, חלקם חשודים במעורבות באירוע הדריסה".

"אירוע שמתחיל כאירוע שיטור קלאסי ומסתיים בכך שמתנדב מאבד את חייו ושוטר נפצע באורח בינוני, ממחיש לנו עד כמה עבודתם של השוטרים והמתנדבים עלולה להפוך בין רגע משגרה לחירום. מעוד אירוע במשמרת לאירוע של סכנת חיים, פציעה ואף אובדן", אמר המפכ"ל.

לסיום ציינו: "זו עליית מדרגה מסוכנת בחוסר שיתוף הפעולה ובאלימות אליהם חשופים לא פעם השוטרים במהלך עבודתם, והיא מהווה תמרור אזהרה שצריך להדאיג את כולנו".

חמאס: "העברנו למצרים מתווה לעסקת שבויים"

בארגון הטרור חמאס חשפו הבוקר כי הוגשה למתווך המצרי הצעה ליישום עסקת חילופי שבויים עם ישראל בתקופה הקרובה. חבר הלשכה המדינית בחמאס והאחראי על תיק האסירים, זאהר ג'בארין, אמר לעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" כי הארגון העביר את דרישותיו למתווכים ו"הכדור נמצא כעת במגרש של ישראל". לדבריו, המגעים נמשכים ולא הופסקו.

בתוך כך, מקורות פלשתיניים מסרו לעיתון הלבנוני "אל-אח'באר" כי חמאס העביר שתי הצעות. הצעה ראשונה כוללת שחרור של אסירי עסקת שליט שנעצרו מחדש וכן אסירות, אסירים נערים ואסירים חולים, בנוסף לבעלי עונשי מאסר כבדים.

החיילים הנעדרים בעזה הדר גולדין ואורון שאול הי

בהצעה שנייה, מציעים בחמאס עסקה בשני שלבים. בשלב הראשון ישוחררו עצורי עסקת שליט, אסירות ואסירים נערים – בתמורה למידע, ובשלב השני ישוחררו אלפי אסירים בעלי עונשים כבדים עם דם על הידיים – בתמורה לשחרור החיילים.

ביידן באו"ם: "רחוקים מפתרון שתי המדינות בין ישראל והפלשתינים"

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן נשא היום דברים בפתח עצרת האומות המאוחדות בניו יורק והציג לנציגי אומות העולם את משנתו הפייסנית של ממשלו. הנשיא התייחס לסכסוך במזרח התיכון ואמר: "אנו רחוקים מפתרון שתי המדינות לישראל והפלשתינים. התמיכה שלנו בישראל נותרה איתנה ואנו מאמינים בפתרון שתי המדינות".

ביידן התייחס גם לסוגיית הגרעין האיראני והמשא ומתן מול על הסכם הגרעין ואמר: "ארצות הברית נותרה מחויבת למנוע מאיראן להשיג כלי נשק גרעיניים".

בתוך כך, איראן הודיעה כי השיחות על שובה של ארצות הברית להסכם הגרעין צפויות להתחדש כבר בשבועות הקרובים, לאחר שהופסקו על ידי האיראנים לקראת הבחירות לנשיאות במדינה.

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן

דובר משרד החוץ האיראני, סעיד חטיבזאדה, הודיע על החזרה הצפויה לשיחות במהלך תדרוך עיתונאים רשמי, ובכך אישש את הסברה לפיה הממשלה החדשה באיראן תפעל לחזור להסכם הגרעין.,לצד האפשרות של חזרה לשיחות, עלינו לתת זמן לצוות משרד החוץ החדש להגיע למסקנות הנדרשות לקראת תחילת השיחות", אמר חטיבזאדה.

סודאן: קציני צבא ניסו לבצע הפיכה – וכשלו

כ-40 קציני צבא סודאן כשלו בניסיונם לבצע הפיכה במדינה, כך דווח הבוקר בטלוויזיה הממלכתית הסודאנית, שקראה לאזרחיה "להדוף את ניסיון ההפיכה". ראש ממשלת סודאן, עבדאללה חמדוכ, הגיב על ניסיון ההפיכה הכושל: "ננקוט בפעולות לחיזוק התהליך הדמוקרטי במדינה".

דובר מועצת המעבר של סודאן אמר שמובילי ניסיון ההפיכה נעצרו וכי הם ייחקרו בקרוב. מקורות צבאיים מסרו לרשת "אל-ערבייה" כי הקצינים, בהובלת עבד אל-באכי בקראווי המזוהה עם תנועת האחים המוסלמים, נטלו לפני כמה ימים את הפיקוד על הכוחות הצבאיים במזרח המדינה.

סודאני עם דגל סודאןמעצר החשוד בדריסההשוטר דנדרס למוות חוסאם סגייר
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל
בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם"
חסר תקדים: בלון תצפית של צה''ל נפל בעזה
נסיון לינץ': "סינוורו אותנו עם לייזר, ופתאום חטפנו מטר אבנים"
הלילה: צה''ל נתקל בחוליית מחבלים