חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל

גורם בהתנגדות ברצועה חושף בפני "אל-חמרה" על כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל • סגנו של סינוואר מבטיח לשחרר את האסירים מהבריחה הגדולה

חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל אילוסטרציה

גורם צבאי מרכזי בהתנגדות, המעדיף שלא לחשוף את זהותו, חשף בפני "אל-חמרה" כי המשא ומתן העקיף לחילופי שבויים בין תנועת החמאס ובין ממשלת ישראל נכשל בעקבות תגובת ישראל לבריחת ששת האסירים מכלא גלבוע בהענשה קולקטיבית של כלל האסירים בבתי הכלא ומעצאם המחודש.

הגורם, מוסיף כי התגובה הישראלית מטילה צל על השיחות העקיפות שמנהלת מצרים על מנת להשיג הסכם המבטיח שחרור אלפי אסירים פלסטינים בבתי הכלא בישראל תמורת החלפת ארבעת הנעדרים הישראלים המוחזקים על ידי חמאס מאז מלחמת 2014.

בנוסף, סגן ראש חמאס ברצועת עזה, חליל אל-חייא, הצהיר כי 'ששת הגיבורים ששחררו את עצמם מכלא הגלבוע הישראלי יעמדו בראש עסקת חילופי האסירים הבאה, ואנו מחויבים להבטחתנו להם'.

אל-חייא הדגיש במהלך דרשת יום השישי מול מפקדת הצלב האדום בעזה, ומאוחר יותר בפני "אל-חמרה", כי תנועתו שואפת לשחרר את האסירים בכל מחיר ותנקוט בכל האמצעים הדרושים לשם כך.

עוד הוסיף אל חייא כי הוקם חדר מבצעים משותף להתנגדותם של חללי אל-אקצא, גדודי אל-קודס וחטיבות אל-קסאם, והכוחות נמצאים במצב של מוכנות ודריכות, וכי רוח של ההתנגדות קיימת ומהווה נשק לגיטימי.

סריקות בתא הכלא בגלבוע
גנץ הכריז על שישה ארגונים של החזית העממית ביו''ש כארגוני טרור
בן גביר: "לא מנהלים משא ומתן עם הטרור, צריך להשמיד אותו"
"מדינת ישראל צריכה 'כיפת ברזל' סייברית"
400 שוטרים - עשרות עצורים: החלה הפשיטה על הנגב
לאחר שריפת מתבן: מרדף מלווה ירי
מתנה לאבו-מאזן: 4,000 פלסטינים יקבלו יירשמו ביו''ש
אזעקות שווא בדרום: הנסיבות נבדקות
בחסדי ה': נמנע פיגוע בשומרון
חמאס מאיים: העבירו 8 מיליון דולר עד יום שלישי
אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים