חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל

גורם בהתנגדות ברצועה חושף בפני "אל-חמרה" על כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל • סגנו של סינוואר מבטיח לשחרר את האסירים מהבריחה הגדולה

חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל אילוסטרציה

גורם צבאי מרכזי בהתנגדות, המעדיף שלא לחשוף את זהותו, חשף בפני "אל-חמרה" כי המשא ומתן העקיף לחילופי שבויים בין תנועת החמאס ובין ממשלת ישראל נכשל בעקבות תגובת ישראל לבריחת ששת האסירים מכלא גלבוע בהענשה קולקטיבית של כלל האסירים בבתי הכלא ומעצאם המחודש.

הגורם, מוסיף כי התגובה הישראלית מטילה צל על השיחות העקיפות שמנהלת מצרים על מנת להשיג הסכם המבטיח שחרור אלפי אסירים פלסטינים בבתי הכלא בישראל תמורת החלפת ארבעת הנעדרים הישראלים המוחזקים על ידי חמאס מאז מלחמת 2014.

בנוסף, סגן ראש חמאס ברצועת עזה, חליל אל-חייא, הצהיר כי 'ששת הגיבורים ששחררו את עצמם מכלא הגלבוע הישראלי יעמדו בראש עסקת חילופי האסירים הבאה, ואנו מחויבים להבטחתנו להם'.

אל-חייא הדגיש במהלך דרשת יום השישי מול מפקדת הצלב האדום בעזה, ומאוחר יותר בפני "אל-חמרה", כי תנועתו שואפת לשחרר את האסירים בכל מחיר ותנקוט בכל האמצעים הדרושים לשם כך.

עוד הוסיף אל חייא כי הוקם חדר מבצעים משותף להתנגדותם של חללי אל-אקצא, גדודי אל-קודס וחטיבות אל-קסאם, והכוחות נמצאים במצב של מוכנות ודריכות, וכי רוח של ההתנגדות קיימת ומהווה נשק לגיטימי.

סריקות בתא הכלא בגלבוע
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל
בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם"
חסר תקדים: בלון תצפית של צה''ל נפל בעזה
נסיון לינץ': "סינוורו אותנו עם לייזר, ופתאום חטפנו מטר אבנים"
הלילה: צה''ל נתקל בחוליית מחבלים