הגר''ח קנייבסקי: "מגיל שלוש צריך ללמד מושגים בהלכות שמיטה"

רבני ותלמידי כיתות ח' בתלמוד תורה מאור ישראל-דרכי אליעזר זכו לביקור מרגש במיוחד במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א לקראת הכנתם וכניסתם לישיבות ...

הגר''ח קנייבסקי: "מגיל שלוש צריך ללמד מושגים בהלכות שמיטה" מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט

רבני ותלמידי כיתות ח' בתלמוד תורה מאור ישראל-דרכי אליעזר זכו לביקור מרגש במיוחד במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א לקראת הכנתם וכניסתם לישיבות קטנות באלול הקרוב בע"ה.

תלמידי התלמוד תורה שהו במשך דקות בחדרו של שר התורה והתבשמו מאורו, לאחמ"כ עברו התלמידים כל אחד בתורו לפני מרן שר התורה שבירכם לעלייה בתורה ויראת שמיים. התלמידים אף זכו לקבל מידו הקדושה מיני מתיקה.

מנהל התלמוד תורה הרב שלום פרץ ניצל את ההזדמנות המרגשת והתייעץ בפני מרן שר התורה: האם ראוי ונכון ואף צריך להשקיע בכך, ללמד את התלמידים מושגים בהלכות שמיטה לקראת שנת השמיטה הקרבה ובאה, וא"כ באיזה כיתות ראוי להשקיע בכך.

תשובתו של מרן שר התורה הפתיעה את הסובבים: "כבר מגיל שלוש צריך ללמד אותם ולהכניס להם מושגים בהלכות שמיטה" קבע מרן שר התורה שליט"א.

לאור הוראתו של הגר"ח, בתלמוד תורה כבר נערכים בימים אלו לתוכניות ומבצעים לכל תלמידי הכיתות בנושאים של הלכות שמיטה והמסתעף כדי להחדיר בהם את ההלכות והמושגים בענייניים אלו.

תלמידי תלמוד התורה בקברי צדיקים בבית העלמין בבני ברק
הרב יצחק זילברשטיין - פרשת אחרי מות קדושים (התשפ"א)
נמצא החיבור העתיק ביותר על פיוט 'בר יוחאי'
ח''כ אבוטבול מצדיע לחברות הטיסות הישראליות אשר שומרות את השבת
החל ממחר: מסע האדמו''ר מפיטסבורג לארצות הברית
האדמו"ר מקאליב בהכנסת ספר תורה בקיבוץ
מה יוצר את המחויבות לשים ארבע כנפות • הלכה יומית
שבוע וחצי להילולת הרשב"י: הפרטים האחרונים נסגרים
הדף היומי מסכת יומא דף ט
חפיפת כשרויות גורפת בעיר ירושלים
הרב מיכאל לסרי - איך לצאת מהכלא