הופעלה מכת אש מחוזית: שריפת ענק פרצה סמוך לביתר

שריפה מתפשטת במהירות בין צור הדסה לביתר עילית, שמונה מטוסי כיבוי פועלים במקום. אזור התעשייה ואזור תחנת הדלק פונה מאזרחים עקב סכנת השריפה. אין שליטה בשריפה

הופעלה מכת אש מחוזית: שריפת ענק פרצה סמוך לביתר שריפה סמוך לביתר עלית

⁨שריפה גדולה פרצה בשעה האחרונה בין צור הדסה לביתר עלית. השריפה נמצאת כעת בפאתי תחנת הדלק אזור התעשייה ואזור תחנת הדלק פונה מאזרחים עקב חשש לחייהם.


לוחמי האש ממשיכים בביצוע פעולות כיבוי, שמונה מטוסי כיבוי מטייסת "אלעד" פועלים במקום. אין שליטה בשריפה. בעקבות התפשטות בחסות הרוחות. הופעלה מכת אש של מחוז יו"ש, צוותים מכלל רחבי המחוז הוזנקו לשריפה. כמו כן יחידות המתנדבים התבקשו לתת מענה גם הם.


18:45 עוד מסר סגן טפסר תמיר ארז "בתחילת האירוע בעקבות ההבנה כי אנו לקראת שריפה גדולה ומשמעותית הופעלה פקודת "מכת אש" בה הוזנקו כל הכוחות מהתחנה האזורית וכן מרחבי המחוז וסיוע ממחוזות שכנים, דבר זה תרם רבות לבלימת השריפה ולכך שהיא לא התקדמה אל עבר העיר ביתר עלית ושכונת הדר ביתר.

כמו כן שיתוף הפעולה בין תחנת עציון של משטרת ישראל וחטמ"ר עציון סייע רבות בפיקוד ושליטה על אירוע השריפה"


18:44 לוחמי אש מתחנה אזורית יהודה בסיוע מחוזי, וכן סיוע חוצה מחוזות מירושלים ודרום עדיין פועלים בשריפה. סגן טפסר תמיר ארז מפקד תחנה אזורית יהודה מסר "אנחנו בהכלה של האירוע, אולם טרם הוכרזה שליטה. הדבר נובע מכיוון שיש עוד כמה מוקדי שריפה פעילים וכל שינוי במשטר הרוחות יכול לגרום לשריפה להתחדש. מטוסי הכיבוי תחמו את אזור השריפה ולוחמי האש פועלים כל מנת לכבות את כל מוקדי הבעירה".


16:43 בכב"ה מעדכנים במקום פועלים כ-25 צוותי כיבוי ממחוז יו"ש בסיוע מחוז ירושלים. כמו כן 12 מטוסי כיבוי פועלים בשטח יחד עם מסוק המעביר תמונת מצב. האש ממשיכה להתפשט בחסות הרוחות.


במעבר ביתר נפתח חפ"ק אחוד של כבאות והצלה, משטרת ישראל, חטיבת עציון, קק"ל, מד"א ועיריית ביתר עלית.


16:33 מוקד ביתר עילית מוסרים: בשל השריפה המשתוללת ביער הסמוך לעיר, יש לנקוט באמצעו זהירות ולהישמע להנחיות גורמי הביטחון. תושבים שחשים את העשן- יש לסגור את חלונות הבתים. תושבים המתגוררים ברחובות הסמוכים לשריפה- יש להיערך לפינוי, בכפוף להנחיות גורמי הביטחון. 


16:28 כביש 375 נחסם לתנועה ממחסום ביתר לאודם בעקבות שריפת חורש. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכוונים את התנועה. יש להפנות נהגים לדרכים חלופיות (דרך כביש 386)

שריפה סמוך לביתר עלית
תיעוד: מעמד קבלת פנים בירושלים לאדמו"ר מבאבוב
סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"
ירושלים: לקוי ראייה נפצע קשה מפגיעת רכבת קלה
מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"
בריקוד הדגלים: סמוטריץ' רקד עם קרעי בשער שכם • צפו
הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו
אלפים משתתפים כעת בריקוד הדגלים
אשה נהרגה ומספר נוסעים חרדים נפצעו בתאונת דרכים חזיתית ברמת הגולן
אנשי החינוך נחשפו לדרכי התמודדות עבור ילדים הסובלים מהפרעת קשב
הטרור החקלאי שוב מכה בצפון: נזק עצום ל- 64 כוורות