מועצת השורא תתכנס לדיון על רע"מ בקואליציה: הדרישות של עבאס נחשפות

במפלגה פנו למזכיר הממשלה ומנכ"לית משרד ראש הממשלה • גנאיים בראיון בערבית: "כבוד עבורו לפרוש מהקואליציה בגלל מסגד אל אקצא"

מועצת השורא תתכנס לדיון על רע"מ בקואליציה: הדרישות של עבאס נחשפות מנסור עבאס בנט ולפיד חותמים על החוזה להעברת 53 מיליארד למגזר הערבי

אחרי ההיעדרות מהצבעת אי האמון ויום לפני ההצבעה על החוק לפיזור הכנסת תתכנס מחר (שלישי) מועצת השורא לדון בהמשך דרכה של רע"מ בקואליציה. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

במפלגה העבירו בשבועות האחרונים רשימת דרישות למזכיר הממשלה שלום שלמה ונעמה שולץ מנכ"לית משרד ראש הממשלה החלופית ביניהם דרישות לקדם סוגיות התקועות במשרדי הממשלה כמו תכניות שיטור, תקציבים לחברה הערבית, קידום הכרה בכפרים של בדואים בדרום וגם המדיניות הישראלית בהר הבית.

מנסור עבאס פועל בכל כוחו להמשך שיתוף פעולה של רע"מ במפלגה, אך לעבאס אין שליטה על כל חבריו למפלגה כמו ווליד טאהא ומאזן גנאיים. גנאיים התראיין ברשתות התקשורת הערביות ואמר כי זה "כבוד עבורו לפרוש מהקואליציה בגלל מסגד אל-אקצא" והאשים את בנט על כך שלא שולט באנשי מפלגתו.

חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד מסר בתגובה: "בזמן שאנחנו מדממים וקוברים את אחינו, בנט ושקד עסוקים ומתוחים לקראת החלטתה מועצת השורא. הלוואי והייתה להם חצי מהמוטיבציה למיגור הטרור, כמו שיש להם לרצות את מנסור. טוב שממשלה רעה כזו, שתלויה בחסדיה של האחים המוסלמים, קרובה לקיצה".

כאמור, היום הקואליציה צלחה שתי הצבעות אי אמון. בהצעה "כישלון הממשלה בניהול איום הגרעין האיראני, משבר האקלים ויוקר המחיה" של סיעת הליכו תמכו 52 חברי כנסת לעומת 61 שהתנגדו. בהצעה "כישלון הממשלה בכל תחום: כלכלי, אזרחי, מדיני, ביטחוני" של סיעות יהדות התורה וש"ס תמכו 52 חברי כנסת לעומת 56 שהתנגדו.

ח"כ עידית סילמן וח"כ עמיחי שיקלי נעדרו מההצבעות וחמישה חברי כנסת מהרשימה המשותפת חברו לקואליציה בהצבעה הראשונה והצביעו נגד.

גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח