סגן השר בן צור על הסגר: "אין פה עניין ממשלתי נגד הציבור החרדי"

סגן השר יואב בן צור לבצלאל קאהן בקול חי על הסגר שעל הערים החרדיות: חייב להבין שאין פה עניין ממשלתי נגד הציבור החרדי, אם היה כזה, היינו נזעקים ונלחמים בזה

סגן השר בן צור על הסגר: "אין פה עניין ממשלתי נגד הציבור החרדי" סגן השר יואב בן צור

סגן שר הפנים יואב בן צור בראיון לבצלאל קאהן ברדיו קול חי עושה סדר בדברים ודן כל עניין לגופו:

פתיחת שנת הלימודים

דעת מרן ראש הישיבה הגאון חכם שלום הכהן וחברי המועצת שחייבים להישמע להוראות משרד הבריאות בעניין הזה, וכך נהגנו במוסדות בני יוסף ובכל מוסדות החינוך של שס.

סגר על ערים חרדיות:

חייב להבין שאין פה עניין ממשלתי נגד הציבור החרדי, אם היה כזה, היינו נזעקים ונלחמים בזה.

הערים החרדיות מתאפיינות בצפיפות גבוהה, במספר ילדים גבוה במשפחה ב"ה, והדבר גורם להדבקות מהירות ולהתפשטות של המגיפה.

הציבור החרדי גם נבדק יותר מהציבור הכללי מה שמעלה את הסטטיסטיקה במדדים של משרד הבריאות - ודווקא בגלל זה אני חוזר ומבקש השמעו להוראות משרד הבריאות שמרו על מרחק ועל מסיכות, כעת זה ממש חב לאחריני, כל זלזול בהנחיות גורם להדבקה שגורמת להחמרת ההנחיות שגורמים לסגרים ולנזקים כלכליים - אי שמירה על ההנחיות זה גם דיני נפשות וגם דיני ממונות

שבע שנים לפטירת מרן

השבוע ימלאו שבע שנים לפטירתו של מרן אביר הרועים, "שבע שנות רעב", שבע שנים של יתמות גדולה גם ברמה הציבורית כמובן וגם ברמה האישית, כמי שהיה מתפלל איתו ומתייעץ איתו כמעט מדי יום הדמות שלו חסרה לי, בתקופה הכל כך מורכבת הזו, להישען עליו ולהקשיב להוראותיו.

מרגיש צורך לחזור ולהזכיר את בקשת בניו הגאונים מרן הראשון לציון הרב יצחק וחבר מועצת חכמי התורה רבי דוד שבקשו לא לעלות על קברו השנה, למרות הקושי, חייבים להיזהר ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, יש להרבות בלימוד בספריו ולעשות נחת רוח לו ולנשמתו אבל בקשו להימנע מלעלות לקברו כדי לא להתקהל ובעזרת ה נתפלל שיהיה מליץ טוב בעדנו לפני בורא עולם שיאמר די לצרותינו.

תקציב המדינה

אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה גם ברמה הכלכלית, הנתונים הכלכליים של ישראל משתנים בכל חודש, הקורונה מכה בנו בכל החזיתות והאבטלה משתוללת - מורכב מאוד לצפות מה יקרה בעוד שנה.

עם זאת - ראש הממשלה נתניהו הוא האדם המנוסה ביותר כיום בהעברת תקציבים, הוא כלכלן ברמה בינלאומית ואנחנו סומכים עליו בנוגע לאופן העברת התקציב של שנת 2020 שכבר מונח על השלחן וגם בהכנת התקציב לשנת 2021 שיכול להשתנות בכל רגע בגלל השינויים הדרמטיים.

בהזדמנות הזו אני רוצה גם לאחל הצלחה לידידי השר יצחק כהן שמונה ביום חמישי לשר במשרד האוצר ושר השיכון, איציק מכהן כסגן שר במשרד האוצר קרוב לעשור, הוא מכיר על כף ידו את הנתונים ואני בטוח שיחד עם שר האוצר ראש הממשלה ויור התנועה הם יביאו את התקציב הטוב ביותר עבור מדינת ישראל.

בחירות

אזרחי ישראל אינם רוצים בחירות ולא יסלחו למי שיוביל אותנו לבחירות המבוגר האחראי בממשלה שר הפנים הרב אריה דרעי משקיע שעות רבות בשביל לתווך בין המפלגות ולגשר בין הפערים ואני מקווה שהשכל הישר יגבר ולא נלך לבחירות והממשלה הזאת תשלים את ימיה, נגיף הקורונה הביא אותנו למצב חירום שמדינת ישראל לא היתה בה שנים, כרגע אנו משקיעים את כל הכוחות והמשאבים בכדי לטפל ולעזור לאזרחים.

נתניהו: 25 שנים אחרי רצח רבין יש הסתה מפורשת כנגד רה"מ
"ממחר כל עובד שיגידו לו להיות בבידוד יבין שהוא לא חייב"
גנץ פוחד על עצמו: "אם נתניהו לא מעביר תקציב זה פשע ועדיף בחירות"
משה ארבל: לחקור את מקרה התעללות בעובד החרדי
עליהום על האוצר: גפני אזולאי וטייב - "לא נקדם חקיקה שלכם"
ח"כ אמסלם: התקשורת מסתירה ממכם נתונים
צפו: פינדרוס ציטט במליאה את 'ראשי הישיבות': "התרגיל יתקיים מחר גם במחיר של אלף נדבקים"
הרב יעקב אביטן: "הכנסת התנועות הרפורמיות וזרמים אחרים בדלת הקדמית"
לפיד מתקן את התנצלותו: "זו לא עוד מריבה עם חרדים"
לפיד מתנצל: "קבלתי תיקון שאלעד הפכה הבוקר לעיר ירוקה"