מעל 1,000 ש''ח: מענק לימודים לקראת שנת הלימודים

252 מיליון ש"ח מהביטוח הלאומי ישולמו בסופ"ש הזה לטובת מענק לימודים לילדים

מעל 1,000 ש''ח: מענק לימודים לקראת שנת הלימודים פתיחת שנת הלימודים, אילוסטרציה

לכבוד פתיחת שנת הלימודים תשפ"ג - ישלם הביטוח לאומי בימי חמישי ושישי, 11.8.22 וה-12.8.22, את מענק הלימודים השנתי. המענק נועד לסייע למשפחות בהכנות לשנת הלימודים הקרובה, כגון: רכישת ספרים, מחברות, תיקים וכד'. העלות הכוללת של תשלומי המענק היא כ-252 מיליון ש"ח.

הביטוח הלאומי משלם את המענק לכ-106,007 משפחות שבראשן הורה עצמאי (חד-הורי) עבור 173,140 ילדים, ולכ-18,312 משפחות עם ארבעה ילדים ויותר, המקבלות קצבאות קיום (הבטחת הכנסה, מזונות, נכות, אזרח ותיק, זקנה ושאירים) עבור 67,720 ילדים.

סכום המענק - 1,046 ₪ עבור כל ילד מגיל 6 עד 18, והוא משולם באופן ישיר לחשבון הבנק של ההורים עבור ילדים שנולדו מ-1.1.2004 עד 31.12.2016. במקביל, עשויה להיות זכאות למענק גם אם הילד לא נולד בתאריכים האלה, והוא לומד בכיתה א' או י"ב. במצב כזה ולמען בדיקת הזכאות - יש להעביר לביטוח הלאומי את אישור הלימודים.

כאמור, המענק מועבר באופן אוטומטי לחשבון הבנק של רוב הזכאים. שאר הזכאים שאינם מקבלים אוטומטית, צריכים להגיש את הבקשה באופן חד פעמי באתר הביטוח הלאומי או בסניף. לדוגמה: הורה שהחליף לאחרונה סטטוס לחד-הורי, או פרוד הנמצא בהליך גירושין. בנוסף לאלו - הורה עצמאי (רווק/ אלמן), אישה עגונה, אישה השוהה במקלט לנשים מוכות ועולה חדש, גם כן יכולים להיות זכאים למענק.

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר: "תחילת שנת הלימודים מהווה אירוע משמח שאין לחשוש ממנו. הביטוח הלאומי נמצא גם ברגע הזה ומעניק למשפחות סיוע כלכלי שנועד לרכוש לילדים את הציוד הנדרש להם ללימודים. זהו אחד המענקים הערכיים והמוצדקים הקיימים אצלנו. הילדים זכאים לקבל כלים לטובת הצלחה בלימודים, של מי שעתידים להוביל את החברה הישראלית ושגשוגה הכלכלי".

לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול
המתווך האמריקני ביקר בביירות: "להרגיע את האווירה המתוחה"
המתיחות עם לבנון: הפקת הגז בשדה כריש תחל בשבועות הקרובים
הועלו התגמולים למשפחות השכולות ולנכי צה"ל
בשורה טובה: יורד מחיר הדלק
"כל שבוע השבתה של מערכת החינוך גורע מהתוצר של המשק כ-1.8 מיליארד"