"שני מיליון מסורתיים וחרדים ייצאו לרחובות"

בדיון משותף שיזמו בכנסת על 'שמירת קדושת הכותל והפרכת הטענה הרפורמית לקשר של הרפורמים לכותל', יצאו החכי"ם מירי רגב ויעקב אשר בהצהרות לוחמניות נגד 'מתוה ה...

"שני מיליון מסורתיים וחרדים ייצאו לרחובות" שריד בית מקדשנו

בדיון משותף שיזמו בכנסת על 'שמירת קדושת הכותל והפרכת הטענה הרפורמית לקשר של הרפורמים לכותל', יצאו החכי"ם מירי רגב ויעקב אשר בהצהרות לוחמניות נגד 'מתוה הכותל' והבטיחו מאבק המונים חוצה מגזרים.

ח"כ אשר אמר בדיון כי "הרפורמים שהם מיעוט שולי ביותר בחרו את המקום הכי קדוש של העם היהודי כולו לייצר בו פרובוקציות". הוא הוסיף כי "אם בהפגנה נגד גזירת הגיוס יצאו מיליון חרדים לרחובות, הפעם אם נידרש לכך ייצאו שני מיליון יהודים מסורתיים וחרדים יחד שיצעקו בקול 'אל תגעו במשיחי', אל תנסו להתחיל לגעת בזה", הזהיר.

אשר שיגר עקיצה לשר מתן כהנא: "אולי נשאר קצת כסף בתקציב להקים לרפורמים כותל ברחבת הבימה בתל אביב, מי שמחקו מסידור התפילה את הבקשות לגאולת ציון והתבטאו שהכותל הוא קיר של בית מטבחיים לא יכולים לדרוש דריסת רגל במקום המקודש הזה".

לאחר מכן דיברה ח"כ מירי רגב שהזהירה אף היא מפני המונים שייצאו לרחובות, "על יוקר המחיה עוד לא יצאו לרחובות אבל על שמירת קדושת הכותל ייצאו המונים רבים ותהיה מחאה רחבת היקף".

היא פנתה לח"כ אחמד טיבי שניהל את הישיבה באותה שעה: "היית מסכים שיעשו דבר כזה במסגד אל אקצא? מדוע במסגדים, כנסיות ומנזרים נשמרים התנאים אשר שומרים על קדושת המקום, ובכותל המערבי, מקום כה קדוש לא נשמרים תנאים אלו?", תהתה.

השר כהנא שעלה להשיב אמר כי "הכותל לא יכול להיות מקום שנתון למחלוקות ושדרכו ינסו לכפות הכרה בזרמים שונים". הוא טען כי "גורמים קיצוניים עושים שימוש בנושא".

בהצבעה שנערכה אושרה בקשתה של ח"כ רגב להעביר את המשך הדיון בנושא לוועדת הפנים בראשות ח"כ ווליד טאהא מסיעת רע"מ.

חוצפה: סירב למכור תצלום - המיסיונרים תובעים את הצלם
ניקו את בורות הטבילה - לא תאמינו מה מצאו בפנים
השוטר העליל תקיפה על העצור - מח''ש סגר את התיק
דרישה: לפתוח בחקירה פלילית נגד הפרופסור שהסתיר את שולחיו לכנסת
קרה באמת: חתול פלש לרכב ונעל את עצמו מבפנים • צפו
אושר בקריאה ראשונה: הוצאה לפועל לא תבטל החזקת רישיון נהיגה
היכונו לקראת סופת חול חזקה
חוק הרכב העצמאי: יאפשר 400 מוניות אוטונומיות בישראל
מס על מיצים טבעיים? משרד הבריאות מציג נתונים בניגוד לדעת המומחים
כמה תלונות יש על הדואר? תלוי את מי תשאלו