כעס בליכוד: אמסלם פוגע במכוון בקו הממלכתי שלנו

בכירים במפלגה ניסו להרגיע את הח"כ הבכיר אחרי שתקף בחריפות השבוע את בכירי מערכת המשפט - בהווה ובעבר • "אמסלם מפגע בקמפיין בכוונה בגלל משקעים עם נתניהו"

כעס בליכוד: אמסלם פוגע במכוון בקו הממלכתי שלנו ח''כ דודי אמסלם

מתחים פנימיים בליכוד מעיבים על המסרים שיו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, מבקש להוציא לציבור כחלק מקמפיין הבחירות. הפעם מדובר בניסיון לרסן את ח"כ דודי אמסלם שמוביל קו תקיף, בניגוד לזה הממלכתי שנתניהו מבקש לשדר. נזכיר כי גם ח"כ דוד ביטן כעס על נתניהו לאחר שהתערב בפריימריז והוקיע את מקורבו - דודו לניאדו. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

בשבוע האחרון פרץ אמסלם בברוטליות את חומת הממלכתיות של קמפיין הליכוד. במפלגה מנסים להוביל קו מתון כחלק מהקרב על שניים־שלושה המנדטים שהם מבקשים לגרוף של הציבור המכונה "הימין הרך". אמסלם, טוענים בכירים בליכוד, פוגע במתכוון בקמפיין כיוון שהוא כועס על נתניהו לאחר שהתנער מדבריו שלא פסלו את הכנסתו של מנסור עבאס לממשלה בראשות הליכוד.

בראיון שקיים בשבוע שעבר בערוץ 13, התבטא אמסלם נגד מערכת המשפט ואף העמיד אולטימטום לנתניהו, שלפיו אם לא יתמנה לשר המשפטים לא ייכנס לממשלה. אמסלם תקף את היועץ המשפטי לשעבר אביחי מנדלבליט, את מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך ואת פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, וטען כי השלושה "צריכים לשבת בכלא". על פרקליטת המדינה הנוכחית, ליאת בן ארי, אמר שהיא צריכה לעמוד לדין, ושהיועצת המשפטית הנוכחית, גלי בהרב־מיארה, אינה ראויה.

בשבוע החולף ניסו כמה גורמים בכירים, ביניהם גם ראש המטה של נתניהו, צחי ברוורמן, לדבר עם אמסלם ולהרגיעו. השבוע מתוכננת פגישה בין אמסלם ונתניהו כחלק מסבב הפגישות של נתניהו עם הח"כים אחרי הפריימריז.

"אמסלם עושה פיגוע לקמפיין בכוונה", אומרים בליכוד, "הוא יודע מה המצב כעת. אמסלם לא מנותק. הוא כועס על נתניהו והוא בוחר לפגוע בכוונה בקמפיין".

נזכיר כי אמסלם אמר לאחרונה בראיון כי "אם מנסור עבאס רוצה להצטרף לאחר שיש לנו 61, אהלן וסהלן". נתניהו, שלא אהב את הדברים, התנער מהדברים. בתגובה תקף אמסלם: "נתניהו הוציא הודעה כדי לפגוע בי. נדהמתי שלא התקשר".

גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח