לראשונה: שילוב מידע מתוך הניסויים הקליניים ומ"העולם האמיתי"

חברות פארמה, ביוטק ואחרים יכולים כעת לחבר בין המחקרים הקליניים שלהם למידע הנאסף ממקורות רבים "בעולם האמיתי" – ולהאיץ פיתוח תרופות ולהגשים את החזון הרפואי

לראשונה: שילוב מידע מתוך הניסויים הקליניים ומ"העולם האמיתי" אילוסטרציה

ראלי, צפון קרוליינה, ב' בסיון ה'תשפ"א: חברת PRA Health Sciences הודיעה היום כי פיתחה פתרון טוקניזצייה חדשני, העושה שימוש בסינומה, הטכנולוגיה הקניינית של PRA, המאפשרת לייצר עדויות טובות יותר במהלך פיתוח תרופות.

PRA Health Sciences היא חברת מחקרים קליניים גלובלית מהמובילות בעולם לפי הכנסות, שמספקת שירותי מיקור חוץ של פתרונות פיתוח ונתונים קליניים לענפי הביוטק והתרופות.

הפתרון של PRA מאפשר לחבר בין מידע מניסויים קליניים לבין מידע ממקורות אחרים, תוך הקפדה על שימור פרטיות המידע. שלוש חברה פארמה גדולות, וחברות פארמה וביוטק אחרות בגדלים שונים, עושות כיום שימוש בסינומה על מנת לחבר נתונים ולנתח אותם לאורך שלל תהליכי פיתוח התרופות שלהן.

אילוסטרציה

"נתונים מכל הסוגים זמינים מעשרות מקורות. עם זאת, החולייה החסרה היא היכולת לחבר את המידע המגיע מניסויים קליניים לתובנות המגיעות ממידע 'מהעולם האמיתי' – ולאפשר לחוקרים להבין מה מתרחש מחוץ לתהליך הניסוי, ולאחריו, וכל זאת באופן שמשמר את פרטיות מקורות המידע", אמר קנט ת'ואלקה (Thoelke), סגן נשיא בכיר והמדען הראשי ב-PRA Health Sciences. "טוקניזצייה וקישור בין הנתונים הינה הגישה באמצעותה חוקרים יכולים להשתמש בה על מנת ללקט את התובנות המשמעותיות ביותר לטובת הבטחת איכות ויעילות התרופות לאורך זמן".

PRA מסוגלת לחבור למגוון רחב של טוקנים ולסוגים רבים של מקורות מידע – יכולת המאפשרת לשלב מקבצי נתונים בהיקף רחב המתקבלים "מהעולם האמיתי", ולבצע מהפכה בכל הקשור להפקת עדויות ויצירת תובנות, ברוח הרפואה המודרנית.

"טוקניזצייה של מידע ממטופלים הנאסף כשהוא מופרד מגורמים אחרים ישנה את חוקי המשחק עבור חוקרים קליניים ומפתחי תרופות", הוסיפה ג'יין קוויגלי, סגנית נשיא בכירה לרפואה דיגיטלית ב-PRA Health Sciences. "תודות לרכישתנו את Symphony Health והשותפויות שלנו עם ספקי נתונים אחרים, אפשרנו למדענים וצוותי מחקר להעריך באופן אינטליגנטי יותר כמויות גדולות יותר של נתונים ולהעשיר את הפרוטוקולים של הניסויים הקליניים, למנף מידע מהעולם האמיתי כמידע דיגיטלי (eSource), לבצע בדיקות היתכנות מתקדמות, לגייס משתתפים באופן מהיר יותר ובסופו של דבר להביא לשוק פתרונות טיפוליים ייחודיים מהר יותר".

פלטפורמת הפיתוח הקליני הגלובלית של PRA כוללת יותר מ-75 משרדים בצפון אמריקה, אירופה, אסיה, אמריקה הלטינית, אפריקה, אוסטרליה והמזרח התיכון ויותר מ-19,000 עובדים בכל העולם. מאז 2000, PRA השתתפה בכ-4,000 ניסויים קליניים בכל עולם. בנוסף, PRA השתתפה בניסויים הפיבוטליים או התומכים שהובילו לאישורים של מינהל המזון והתרופות של ארה"ב או לאישורים רגולטורים בינ"ל ליותר מ-95 תרופות.

PRA Health Sciences - LOGO
עזרה זדונית: מחקר חדש מגלה - כך "נעזור" לאדם שאנו מקנאים בו
איך לחסן הגוף מווירוסים? חובה לכל אדם
חוקרים פיתחו אלגוריתם הקורא את ה-DNA שלנו כשפה אנושית
משה ליאון לטובת שמירת צביון נקי לעיר ירושלים
מדהים: כך תתאפשר הפרדה מדויקת של חלקיקים ננומטריים
נעליים מודפסות בתלת מימד? חיבור בין החברות יאפשר חדשנות מדהימה
תחזית איומי הסייבר לשנה הבאה: מתקפות הסייבר מכוונות לכל היעדים
מיומנויות למידה או חשיבה במתמטיקה
חיקוי של הטבע: משלוח ישיר לתאי העצב
פיתוח חדשני מאפשר הובלה של מחטים ניתוחיות מעוקלות לרקמות "נחבאות"