ימנעו בחירות? האם מאמצם של החכי"ם החרדים לגשר בין נתניהו לגנץ יצליח?

יו"ר ש"ס דרעי אומר "עם ישראל לא יסלח לנו לעולם אם נלך לבחירות. אני מנסה בכל דרך למצוא פשרה ופתרונות"; וכן סגן השר מקלב מכריז כי "לא נתמוך בתקציב שיביא לבחירות"

ימנעו בחירות? האם מאמצם של החכי"ם החרדים לגשר בין נתניהו לגנץ יצליח? בימה - המעודכנים מעדכנים

המשבר לא פשוט - הליכוד וכחול לבן לא מסתדרים בנושא אישור התקציב - אך במפלגות החרדיות מנסים לגשר בין הצדדים ולמנוע בכל דרך לגשת לבחירות נוספות. האם זה יצליח?


יו״ר ש״ס הרב אריה דרעי אמר אמש בראיון לחדשות 12: ״אמרתי היום גם לרה״מ וגם לגנץ - עם ישראל לא יסלח לנו לעולם אם נלך לבחירות. אני מנסה בכל דרך למצוא פשרה ופתרונות. עבדנו קשה להקים את הממשלה הזאת, לא ניתן לפרק אותה. אני לא מכיר ממשלת ימין של 61 מנדטים בימים אלו, איש לא דיבר איתי על דבר כזה. יש לנו ממשלה טובה ואני יעשה הכל להשאיר אותה״.


סגן שר התחבורה הרב אורי מקלב מיהדות התורה אמר היום (שלישי) ל"מעריב": "אנחנו תומכים בנתניהו גם כעת בנושא של התקציב החד-שנתי, אך לא במחיר של בחירות. אנחנו נעשה הכל כדי למנוע את זה, אנו פועלים לשמר את הקואליציה. ישראל צריכה תקציב באופן מידי, אך לא נתמוך בתקציב שיביא לבחירות. אם תקציב חד-שנתי יביא לבחירות לא נתמוך בו, אם יביאו חוק לדחיית מועד הגשת התקציב לא נהיה שותפים בזה".


יש לציין כי בני גנץ (יו"ר כחול לבן) כינס אמש ישיבת סייעה (סגורה). ונמסר כי לדברי המשתתפים בדיון, גנץ אמר כי מפלגתו "לא מוותרת בנושא התקציב.. הגיע לנקודה שבה הוא כבר לא מוכן להתפשר".

ח"כ אשר מברך את חברו גפני על חזרתו לפעילות
ח"כ משה גפני: "לא ידעתי שיש לי לב"
52 קסדות יוצבו הבוקר על שולחן הועדה לקידום הבטיחות בדרכים
דרעי זועק את זעקת בתי הכנסת לבל ישארו מיותמים ביום הקדוש. כמובן - ליברמן מתריס
ח"כ מהליכוד: דין הפגנות כדין תפילות(!) פיקוח נפש דוחה הכל!
שרת התחבורה : אם בתי הכנסת יהיו סגורים ביום הכיפורים זה יהיה אות קלון למדינה
הגר"ד יוסף על המחליטים: "רשלנות פושעת"
'כראש הממשלה': 20 פעולות שהייתי עושה הערב
ח"כ אשר: תפילות במנין ביום כיפור ורכישת ארבעת המינים זה חיוני כמו חנויות אוכל
אוחנה מגיב לאיומי כחול לבן לפוצץ את קבינט הקורונה