יעקב אביטן: "השגנו תקציב של מיליון וחצי שקלים עבור פרוייקט הנגשת מערת המכפלה"

השר לשירותי דת יעקב אביטן בועדת החוץ והביטחון של הכנסת: "השגנו תקציב של מיליון וחצי שקלים עבור פרוייקט הנגשת מערת המכפלה. זו בשורה גדולה"

יעקב אביטן: "השגנו תקציב של מיליון וחצי שקלים עבור פרוייקט הנגשת מערת המכפלה"

בהשגחה מדוקדקת בפרשת חיי-שרה, בה אנו קוראים על קבורת שרה אמנו במערת המכפלה, אושר התקציב להנגשת קברי האבות והאמהות לנכים.

בדיון שערכה היום (ב') ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בנושא הנגשת מערת המכפלה, אמר השר אביטן: "אני רוצה לבשר לוועדה, כי ב"ה הצלחנו להשיג מקור תקציבי לחלקו של המשרד לשירותי דת בנושא החשוב של הנגשת מערת המכפלה. מדובר בכספים קואליציוניים שהשגנו עבור מבני דת, מהם הורתי להקצות מיליון וחצי שקלים למען פרויקט ההנגשה. זו בשורה חשובה עבור רבים המתקשים כיום לטפס את גרם המדרגות התלול ולהגיע למערה. כמו כן, הנחתי את הצוות המקצועי לזרז את ההליכים לאישור התקציב בממשלה ובחשב הכללי כדי שהפרויקט יצא לדרך במהירות".

עוד הוסיף השר אביטן: "את הסיור הראשון שלי כשר לשירותי דת ערכתי ביישוב היהודי בחברון ובמערת המכפלה, כי שם טמונים האבות הקדושים שלנו שהם הבסיס לכולנו. אני שמח שהוועדה הזו מתכנסת ערב פרשת חיי שרה, בה המונים נהגו בכל שנה לשבות במקום הקדוש. נמשיך לפעול למען חיזוק מערת המכפלה ואחיזתנו בעיר האבות".

בימה - המעודכנים מעדכנים
לאחר כשבועיים: נמצאו שתי גופות ללא רוח חיים
ירושלים: ילד חרדי בן שמונה נפגע מרכב
בסיור בקריית קאליב: האדמו"ר הודה לראש העיר
הפרקליטות: האמירה להזרים גז ולהרוג חרדים - נכללת בחופש הביטוי
התפללו לרפואתו: איש מירון נפצע בתאונה בגליל
בפעם השלישית: צפירת יום הזיכרון
תאונה קשה בכביש 90: מסוק נחלץ לפינוי פצועים
רכבת ישראל מרחיבה את עבודות החישמול: שינויים בלו"ז
מנוף בטון פגע במתח גבוה - הנהג חושמל
כאוס בכותל: הח''כ הרפורמי הכניס ספר תורה לכותל