מבצע "שומר החומות": 1,369 שיגורים לעבר ישראל מתחילת המערכה

ראש מטה פיקוד העורף הציג הבוקר את נתוני המבצע עד כה: 1369 שיגורים מתחילת המערכה הנוכחית; 1,031 נפילות מתוכן 264 בשטח בנוי. 167 אירועי הרס

מבצע "שומר החומות": 1,369 שיגורים לעבר ישראל מתחילת המערכה טנק סמוך לרצועת עזה

ועדת החוץ והביטחון הזמנית, בראשות ח"כ אורנה ברביבאי קיימה דיון על מבצע "שומר החומות", בכל הנוגע למוכנות העורף, אירוע החירום האזרחי אשר הוכרז בעיר לוד, וכן בקשת הממשלה לאישור המצב המיוחד שהוכרז בעורף.


יו"ר הוועדה אמרה בפתח הדיון: הגיעה אלינו אתמול בקשה ממזכיר הממשלה שהתכבד להודיע לי שהממשלה החליטה להאריך את תוקף החלטת שר הביטחון על מצב חירום מיוחד בעורף. הממשלה מודיעה לוועדה על כך שהיא מבקשת את אישורה על הארכת תוקפה של ההחלטה עד ליום 26.5.21. נצביע על ההחלטה בסוף הדיון".


תא"ל איציק בר ראש מטה פיקוד העורף הסביר את הצורך באישור הארכת הכרזה על המצב המיוחד בעורף


בר הציג את נתנוי המצבע עד כה: "1369 שיגורים מתחילת המערכה הנוכחית; 1,031 נפילות: מתוכן 264 בשטח בנוי. לצורך ההשוואה, בצוק איתן 4000 שיגורים במשך 50 יום. מדובר על 264 נפילות בשטח בנוי, 167 אירועי הרס.


בתחום ה-0-7 ק"מ בעוטף עזה אנחנו ללא פערי מיגון בבתים הפרטיים. בתחום ה-7-40 ק"מ אנחנו בפערים של 76,000 דירות אב, כלומר 22.37% פערי מיגון.


בימים האחרונים 350,000 תושבים הורידו את האפליקציה החדשה של פיקוד העורף.


"ללא מצב מיוחד בעורף, פיקוד העורף לא יוכל להכריז משק לשעת חירום, אי אפשר להנחות מדיניות התגוננות לאזרחים ולסקטורים הציבורי והפרטי, אזרחים שביתם נפגע לא יקבלו שיפוי. אנחנו מבקשים לייצר יציבות בתכנון שלנו קדימה. היה והמבצע יסתיים ניתן לבטל את הצו של מצב מיוחד בעורף בכל נקודת זמן" סיים בר.

אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים
פיגוע במחסום קלנדיה: חייל נדרס • תיעוד מהזירה
ראשוני: תקיפת סייבר על המרכז הרפואי הלל יפה
האחים הותקפו: ביהמ"ש שחרר את החשוד למעצר בית
המשפחה התנגדה: הוועדה דחתה את שחרור המחבלים
בנט: "תכנית הגרעין האיראנית היא בנקודה המתקדמת ביותר שלה אי פעם"
הכאת השוטרים בכפר קאסם: כך התרחשה התקרית
למרות התיעוד: במשטרה "לא זיהו" את מכת האגרוף
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
ראש מועצת בנימין לבנט: להבהיר כי לא יאפשרו שיבה מארצות ערב ליו''ש