שגריר האיחוד האירופי: ישראל דוגמא ומופת להייטק ופיתוח אקוסיסטם

בביקורו ביקנעם אמר השגריר כי "ישראל היא דוגמא ומופת להייטק ופיתוח אקוסיסטם. בעולם שואלים איך דווקא כאן מצליחים בכך? יקנעם היא אחת התשובות"

שגריר האיחוד האירופי: ישראל דוגמא ומופת להייטק ופיתוח אקוסיסטם

שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'ופרה הגיע לביקור וסיור ביקנעם במהלכו קיים פגישת עבודה עם ראש העיר, סימון אלפסי, וביקר בפארק ההיי טק היישובי.

ראש העיר קיבל את השגריר ביחד עם סגניו אורי שמואל ורומן פרס, חבר מועצת העיר, יורי מגנר שלקח חלק בארגון הביקור, ומנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו, ואמר לו שיקנעם שמחה מאוד לארח אותו ואת צוותו. רה"ע סיפר לשגריר שיקנעם עברה מהפכה של ממש ב- 30 השנים האחרונות, וציין שהעירייה שמה דגש על פיתוח תעסוקה, ובהקשר לכך ציין שהוקם פארק היי טק מוביל עם סטרטאפים וחברות רפואיות, ומכאן יוצאים מיטב הפיתוחים הטכנולוגיים לעולם.

שגריר האיחוד האירופי סיפר שהוא שמע הרבה על יקנעם ושהיה חשוב לו להגיע לעיר ולעמוד על הדברים מקרוב כיוון שהאיחוד האירופי מקדם שיתופי פעולה רבים עם ישראל, בין היתר בתחומי המדע והרפואה, והדגיש שהאיחוד הוא השותף הראשון של ישראל, ואחד מכל שלושה מוצרים שמפותחים בישראל הולכים קודם כל לאיחוד האירופי. השגריר פרגן ואמר שישראל היא דוגמא לפיתוח הייטק ואקוסיסטם, ובכל העולם שואלים איך אתם עושים זאת, והתשובה לכך היא כנראה פה בפריפריה, ולא במרכז, במקומות כמו יקנעם. יקנעם היא הסיפור לאיך עושים זאת.

בתום הדברים ערך השגריר סיור בעיר וביקר בשכונות השונות, ובפארק 'מבוא כרמל'. משם המשיך השגריר לפארק ההיי טק וביקר בחברת נבידיה (מלאנוקס לשעבר) שם קיבל סקירה מקיפה על החברה, פעילותה ופיתוחיה. הביקור בחברת ביוסנס וובסטר כלל סיור במעבדת דמו והסבר מקיף על פיתוח החברה של מערכת למיפוי תלת מימדי מדויק בזמן אמת של הלב, שימוש בצנתרים בעלי סנסורים חכמים לניווט תוך גופי ולטיפול בהפרעות בקצב הלב.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי: "שמחנו מאוד לארח את השגריר ולהציג את העיר ואת פארק ההיי טק. השגריר התלהב מאוד מן העשייה הרבה בעיר ומחברות ההיי טק, ולדבריו יש מקום להרבה שיתופי פעולה. ביקשתי מהשגריר שהאיחוד האירופי יפתח כאן בעיר משרד לקידום שיתופי פעולה של האיחוד האירופי עם העירייה, ואנו נייצג את כל אזור הצפון. אני שמח ששמה של יקנעם הולך לפניה גם באירופה".

שגריר האיחוד האירופי בישראל, מר עמנואל ז'ופרה: "ביקנעם נעשים דברים מדהימים. העיר פותחה בצורה מרשימה, ויש הרבה מה ללמוד מכם. האפשרויות לשיתופי פעולה עם יקנעם והתעשייה שבעיר הן רבות. תחומי הבריאות והביוטק יהיו חשובים עוד יותר אחרי הקורונה והתחומים הללו מובלים ביקנעם".

ביקור שגריר האיחוד האירופי ביקנעם
ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1
ועדת הכלכלה אישרה: מחיר החלב הגולמי יוזל