רגע לפני הסגר: 'שיירות ההסברה' של עיריית ירושלים יצאו לדרך

במטרה למנוע את גל ההדבקות הבא מיזם הייחודי של עיריית ירושלים ואיחוד הצלה יצא לדרך • שיירות מתנדבים חילקו כרוזים, סטיקרים וחומרי הסברה ייחודיים לתושבי ירושלים • אחרי החגים: ההגרלה הגדולה למנצחים בתחרות קישוטי המרפסות

רגע לפני הסגר: 'שיירות ההסברה' של עיריית ירושלים יצאו לדרך בימה - המעודכנים מעדכנים

נזהרים, מזהירים ומצילים: עיריית ירושלים ואיחוד הצלה בשיתוף פעולה ייחודי שמטרתו להגביר את המודעות לשמירת ההנחיות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, תוך ניצול מומנט הקבלות הטובות בערב ראש השנה, והבקשה הפנימית של כל יחיד להיזכר ולהיכתב לחיים.

במיזם ייחודי תחת הכותרת 'נזהרים, מזהירים ומצילים' יצאו החל מיום ראשון השבוע ועד יום חמישי, עשרות מתנדבים ברכבי הצלה אופנועי מתנדבים ואופנולנסים - בשיירה ממותגת וססגונית. המתנדבים מחלקים חוברות הסברה ייעודיות שיצאו לאור ע"י עיריית ירושלים ואיחוד הצלה. החוברות כוללות, טיפים, הדרכות, תשבצים וחידודים באווירת הימים, שעשועונים לשעות הפנאי והדרכות למבודדים בימי הקורונה.

כמו כן, כחלק בלתי נפרד מהגברת המודעות לחשיבות שמירת ההנחיות בעידן הקורונה, מחולקים לתושבי ירושלים שלל סטיקרים בחשיבות הזהירות הרבה, ושלטים הממשיכים את הקמפיין הנרחב - המיועדים לתלייה בחלונות ובמרפסות הבתים.

בימה - המעודכנים מעדכנים

תחרות נושאת פרסים הוכרזה בקרב תושבי ירושלים, ובמסגרתה יוגרלו פרסים יקרי ערך בין הזוכים בתחרות המרפסת ה'זוהרת' ביותר. התחרות תימשך לאורך כל חודש תשרי, וההגרלה הגדולה תתקיים לאחר החגים אי"ה.

כמו כן, החל מהשבוע הבא תתקיים פעילות מותאמת במזרח העיר ירושלים, במטרה למגר את הנגיף, ואת קצב ההדבקה, באמצעות חומרי הסברה ייעודיים, ובהכוונת סניף איחוד הצלה במזרח העיר.

ראש העיר משה ליאון, המלווה מקרוב את הפעילות ואף נטל בה חלק, הצטרף בעצמו לשיירה כדי לחזק את המיזם ואמר כי "יפה ומרגש לראות את ירושלים מקפידה על ההנחיות ומצטיינת בערבות ההדדית המיוחדת אך לה, כשהתושבים נשמרים ונזהרים ביתר שאת, ואף אנו איננו מחזקים אלא למחוזקים, ומייחלים שנמגר את הנגיף בקרוב. יצאנו למיזם בשיתוף ארגון 'איחוד הצלה' ואנו סמוכים ובטוחים שהתושבים יפנימו את המסרים החשובים והחיוניים שמחלקים המתנדבים".

בימה - המעודכנים מעדכנים

תושבי העיר הודו למשה ליאון, ראש העיר ולצוותים העירוניים שעושים ככל יכולתם להקל על התושבים הנמצאים בבידוד או לקו בנגיף, ורבים ציינו כי הם רואים בפעילות זו חלק ממאמצי העירייה לעצור את קצב ההדבקה ולשטח את העקומה.

הפעילות כולה מלווה במוזיקה מותאמת לרוח הימים הנוראים, ג'ינגל מיוחד שהופק לכבוד המיזם וכבר עתה ניכרת היענות התושבים הערנית, כשמרפסות רבות כבר קושטו בכרזות ססגוניות כחלק ממיזם הזהירות וההיזהרות.

"כולנו תקווה שתחל שנה וברכותיה", אמר משה ליאון, ואיחל כי "אני כולי תקווה כבר בשנת תשפ"א נוכל להגיש לתושבי ירושלים תכנים מגוונים ומרעננים כהרגלנו, לאחר שבעז"ה המגיפה תמוגר ויתקיימו תפילותינו לבריאות שלמה ולרפואה קרובה".

בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים
עדכון קורונה • תמונת מצב עדכנית
ישראל עקפה 5 מדינות במספר החולים החדשים
הסיפור המרגש של דניאל • חובת צפיה
אדלשטיין: "בלי שיתוף פעולה של הציבור אין לנו שום דרך להצליח"
הקורונה במספרים - עפ"י הנתונים הרשמיים של מגן דוד אדום
הנחיות תקיעה בשופר בזמן קורונה – תשפ"א
פרופ' גרוטו בוועדת החוקה: "תהיה יציאה איטית ומדורגת"
היערכות מוגברת של איחוד הצלה סניף אומן בשיתוף מרפאת אומן • מפגש חשוב
סימן טוב: הקורונה יכולה להימשך בקלות לתוך 2022
ח"כ טייב ביקר באסותא עולה מצרפת שנפגע ממט"ח הטילים באשדוד